• کدخبر: 8262
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۴۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۴
  • چاپ خبــر
زندان های سوئد در حال انقراض!!!

زندان های سوئد، در حال انقراض!!!

دولت سوئد اعلام کرد به سبب کاهش شدید شمار مجرمین و بزهکاران، تصمیم دارد چهار زندان از زندان های خود را تعطیل کند!

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، سوئد با بیش از نه میلیون جمعیت دارای ۵۴ زندان(۵ زندان انحصاری برای زنان بزهکار) و ۳۱ بازداشتگاه می باشد.تعداد زندانیان زن در کل کشور سوئد زیر ۲۰۰ نفر است.

این در حالی است که دولت سوئد اعلام کرد به سبب کاهش شدید شمار مجرمین و بزهکاران، تصمیم دارد چهار زندان از زندان های خود را تعطیل کند !
به دنبال کاهش شدید تعداد زندانیان در دو سال گذشته در سوئد ، دولت این کشور اعلام کرد چهار زندان و یک بازداشتگاه موقت را تعطیل خواهد کرد. رسانه های این کشور نیز دلیل این تصمیم دولت را کاهش شدید شمار زندانیان در این کشور اعلام کرده‌اند . در همین حال نلسون اوبرگ رییس سازمان زندان های سوئد خاطر نشان کرد دولت سوئد به چهار زندان مذکور نیازی ندارد و در سال آینده نیز تعداد بیشتری از زندان های سوئد تعطیل خواهند شد .
رییس سازمان زندان‌های سوئد تصریح کرد زندانیان باقی مانده نیز به وزارت خانه های دولتی تسلیم خواهند شد و زندان هایی که تعطیل می شوند به فروش خواهند رسید.
شایان ذکر است دولت سوئد به جای اجرای سیاست زندانی کردن مجرمین و بزهکاران ، از سیاست جرم زدایی در جامعه و آموزش و بازپروری مجرمین در این کشور استفاده می کند.
* سوئد و کانادا از کشورهایی هستند که قوانین زندانهای آنها بر اساس رعایت کامل حقوق انسانی و اجتماعی فرد بنا نهاده شده است.
* محکومیت های زیر شش ماه در سوئد طبق قوانین موجود می تواند بصورت سپری کردن دوران محکومیت در خانه یا بصورت مراقبت آزاد انجام شود.مجرمین واجد شرایط در طول مدت اقامت در خارج از محیط زندان از طریق یک پابند الکترونیکی تحت نظر هستند.
* هردوسال یکبار زندانی محکوم به حبس ابد این امکان را دارد که از دولت تقاضای بخشودگی کند.
* طبق قوانین جدید مجازات کیفری، یک زندانی در سوئد می تواند نیمی از دوران محکومیتش را با آزادی مشروط در بیرون از فضای زندان بگذراند.
* برای کار زندانی در محیط زندان پول(ساعتی تقریبا ده کرون) پرداخت می شود. همچنین در زمان مرخصی از زندان و همچنین در زمان آزادی از زندان کمک هزینه مختصری به زندانی تعلق می گیرد.
* در اکثر زندانها امکانات مختلفی از جمله امکانات ورزشی،بیلیارد،پینگ پنگ،پرتاب دارت،وزنه برداری،پرورش اندام،مسابقات فوتبال و… برای زندانیان قابل دسترسی است.بسیاری از زندانها دارای کتابخانه هستند و در آنجا می توان کتابها را به امانت هم گرفت و مطالعه نمود.دوره های آموزشی گوناگونی هم از جمله آموزش آشپزی،موسیقی،بهداشت و سلامت و حتی امکانات سینمایی و سالن نمایش فیلم نیز وجود دارد.
* داشتن یا خرید و فروش الکل یا استعمال مشروبات الکلی و مواد مخدر در زندان به هر شکل و نوعی ممنوع است.
* اجرای مناسک مذهبی هر دین و مسلکی برای عموم زندانیان با آزادی کامل توام است و به تناسب آنها کشیش و کمیته ویژه ای در زندانها جهت ارائه خدمات مربوطه حضور دارند.
* امکان تحصیل در زندان تقریبا برای همگان فراهم است. زندانی می تواند در ندامتگاه درس بخواند درحالیکه در دانشگاه ثبت نام شده است.

نویسنده

نوشته شده توسط آموزش آشپزی در فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۷

ممنون از آموزش های کامل خوبی که قرار میدید

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها