• کدخبر: 7698
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۶
  • چاپ خبــر

توقیف ۲ شناور سعودی در خلیج فارس

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: دو شناور متجاوز متعلق به کشور عربستان سعودی در آب‌های حوزه استحفاظی استان بوشهر توقیف شد و ۹ ملوان نیز در این ارتباط دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن به نقل از فارس، فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: دو شناور متجاوز متعلق به کشور عربستان سعودی در آب‌های حوزه استحفاظی استان بوشهر توقیف شد و ۹ ملوان نیز در این ارتباط دستگیر شدند.

به گزارش روابط عمومی فرماندهی دریابانی بوشهر، قلندر لشکری اظهار داشت: دریابانی ناجا اجازه هیچ‌گونه فعالیت غیرمجاز به سودجویان و متخلفان را نخواهد داد.

وی در تشریح عملیات توقیف دو شناور سعودی گفت: روز گذشته دریابانان مستقر در آب‌های جنوب کشور با استفاده از تجهیزات الکتریکی و اپتیکی از حضور دو فروند شناور در آب‌های استحفاظی کشورمان در جنوب مطلع شدند.

لشکری خاطرنشان کرد: با حضور در محل مورد نظر، دریابانان با دو فروند شناور که با پرچم کشور عربستان در حال صیادی غیرمجاز در این منطقه بودند روبرو شدند.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با اشاره به دستگیری ۹ تن از ملوانان این دو شناور سعودی اظهارکرد: در انجام تحقیقات مشخص شد این ۹ تن تبعه کشورهای مختلف بودند.

لشکری با اشاره به تشکیل پرونده برای دستگیرشدگان در این شناور اضافه کرد: این افراد پس از تشکیل پرونده به مقام قضایی تحویل داده شدند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها