• کدخبر: 7460
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۱۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۴
  • چاپ خبــر

حزب‌الله و توقیف خودرو بمب‌گذاری شده..

یک روزنامه لبنانی از نقش عناصر حزب‌الله در توقیف یک خودروی بمب‌گذاری شده با ۴۰۰ کیلوگرم مواد منفجره در لبنان پرده برداشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن به نقل از فارس،  یک روزنامه لبنانی از نقش عناصر حزب‌الله در توقیف یک خودروی بمب‌گذاری شده با ۴۰۰ کیلوگرم مواد منفجره در لبنان پرده برداشت.

به گزارش روزنامه الجمهوریه لبنان، منابع مطلع اعلام کردند که حزب‌الله لبنان اخیرا اطلاعاتی را به دست آورده که نشان می‌دهد خودروهای بمب گذاری شده‌ای از مرزهای شرقی و شمال شرقی وارد بقاع شده است. حزب‌الله لبنان این اطلاعات را در رصد و نظارت بر مرزها از طریق گشت‌های شبانه هواپیماهای شناسایی به دست آورده است.

بنابراین گزارش یکی از خوردوهای بمب گذاری شده از زمان ورود به عرسال و در مسیر بین المللی بین منطقه یونین و مقنه از سوی نیروهای حزب الله مورد حمله و تیراندازی قرار گرفت، چرا که این منطقه خالی از سکنه است و در صورت انفجار خودرو آسیبی به کسی وارد نمی‌شود.

دراین درگیری‌ها که ۱۰دقیقه به طول کشیده، سرنشینان داخل خودرو موفق به فرار از طریق یک خودروی دیگر شده‌اند و خودروی بمب گذاری شده در محل باقی مانده است، در این زمان ارتش وارد منطقه شده اند.

این منابع احتمال می دهند که نیروهای حزب الله افراد داخل خودرو را بازداشت کرده باشند و آنها را قبل از تحویل دادن به ارتش برای انجام بازرسی از سوی عناصر حزب الله به مکان های نامعلومی برده باشند.

در مقابل برخی دیگر از اطلاعات نیز مدعی هستند که درگیریهای صورت گرفته با خودوی بمب گذاری شده که منجر به فرار سرنشینان آن شده، از سوی سارقان صورت گرفته و سارقان به دنبال سرقت خودرو بوده‌اند.

چند روز پیش ارتش لبنان از توقیف یک خودروی بمب گذاری شده از نوع بوئیک خبر داد که ۴۰۰  کیلوگرم مواد منفجره از جمله “تی ان تی” و “سی فور” و “فسفات آلومینیوم” با خود حمل می‌کرد، دو راکت سنگین و تجهیزات پیشرفته انفجار از راه دور  نیز در این خودرو بود.

منابع مطبوعاتی به نقل از منابع امنیتی اعلام کردند که این خودروی بمب‌گذاری شده که در بقاع توقیف شد، یکی از ۱۰ خودرویی بود که در لیست تحت تعقیب مراجع امنیتی قرار داشت.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها