• کدخبر: 62503
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۳۱
  • چاپ خبــر
امام جمعه داران:

توان دفاع موشکی نبود قدرت مذاکره با دنیا را نداشتیم

امام جمعه داران با اشاره به روز پاسدار که مقارن با میلاد امام حسین(ع) است،اظهار داشت: بسیار در داخل کشور به پاسداران صحبت و طعنه و کنایه زده می شود،درحالی که اگر پاسداران استقامت نمی کردند، سایه جنگ بر کشور هموار می شد.

به گزارش دیار اقوام؛ به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه داران با اشاره به اهمیت موضوع تکریم والدین و احترام گذاشتن به آن‌ها گفت: در قرآن کریم در سوره مبارکه اسرا خداوند به دو نکته اساسی درباره تکریم پدر و مادر اشاره می‌کند و بنای قرآن این است که اگر پدر یا مادر به پیری رسیدند، انسان باید به دو نکته اساسی توجه کند.

وی ادامه داد: فرزندان به فرموده قرآن کریم نباید در سنین پیری پدر و مادر خود را به آسایشگاه منتقل کنند و باید آن‌ها را نزد خود نگه دارند، چرا که آن‌ها برکت هستند.

امام جمعه داران تصریح کرد: مورد بعدی که در قرآن کریم درمورد پدر و مادر به آن اشاره شده صحبت کردن با آن‌ها به نحوی شایسته و کریمانه باشد و به آن‌ها هیچ گاه فرزندان نباید اوف بگویند.

خطیب نماز جمعه داران در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به میلاد امام حسین (ع) گفت: این حضرت دو ویژگی مهم داشت که یکی ایستادگی او بود، امام در هر امتحان الهی که قرار گرفت، ذره‌ای عقب نشینی نکرد.

وی افزود: قیام امام حسین (ع) و شهادت آن حضرت یک مقدمه‌ای بود برای امامت حضرت مهدی (عج) و آن حضرت زمانی ظهور خواهد کرد که مردم امام حسین (ع) را شناخته باشند که این‌ها همه از اربعین شروع می‌شود که مردم در این روز دو پرچم در دست دارند، یکی قرمز که نشانه خون امام حسین (ع) و دیگری سبز که نشانه آمادگی ظهور امام زمان (عج) است.

سیاوشی با اشاره به روز پاسدار که مقارن با میلاد امام حسین (ع) است، اظهار داشت: اگر پاسداران استقامت نمی‌کردند، سایه جنگ بر کشور هموار می‌شد.

امام جمعه داران با اشاره به توان دفاعی موشکی کشور اظهار داشت: اگر سامانه‌های پدافند و موشکی نبود، الان عراق، سوریه در محور مقاومت باقی نمی‌ماندند و قدرت مذاکره با دنیا و به کرسی نشاندن حرف خود را نداشتیم.

وی با اشاره به در پیش بودن روز جانباز اظهار کرد: الان جانبازان زجر و درد تحمل می‌کنند تا ما در این دنیا آسایش داشته باشیم و باید ارزش این بزرگواران در جامعه حفظ شود.

سیاوشی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با وزیر و کارکنان وزارت اطلاعات اظهار داشت: اداره اطلاعات باید یک سیستم انقلابی باشد و جناح و فرد و گروه در این اداره دخالتی ندارد و موظف است صلاحیت مسؤولان را دقیق بررسی کند.

وی در پایان اظهار داشت: همه مسؤولان باید تلاش کنند و مردم بدانند اگر مسؤولان به دنبال هوای نفس باشند کشور از دست می‌رود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها