• کدخبر: 62490
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
  • چاپ خبــر
امام جمعه شهر دامنه:

مسئولان فرصت ماه مبارک رجب را غنیمت شمارند/ استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی، سناریوی جدید آمریکا و متحدانش

امام جمعه دامنه گفت: همه مسئولان از قوه مجریه، مقننه و قضائیه نیازمند تعمیر قلب هایمان هستیم زیرا جمهوری اسلامی با یک حکومت متعارف معمولی در دنیا فرق دارد و عَلَم توحید برافراشته که آزادی، استقلال، عدالت و… زیر این عَلَم مندرج و مندمج است.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دامنه با اشاره به فرمایشات رهبری در دیدار اخیر با برخی از مسئولان و کارگزاران نظام اظهار کرد: نکته جالب و قابل توجه این است که در این هیاهوی اخبار و رویدادهای کشور و منطقه و مسائل اقتصادی، مقام معظم رهبری به فضای معنوی ماه رجب اشاره کرده اند و در واقع یک جلسه اخلاق با مدیران و مسئولان ترتیب دادند.

امام جمعه دامنه افزود: در سخنان رهبر انقلاب روحیه مدیران دهه ۶۰ بی اعتنایی به مال دنیا و اهتمام به خدمت است و تدریج و پیری و عقبگرد برخی مدیران باعث شده است که سقوط خود را نفهمیم.

وی با تاکید بر مراقبت بر اعمال گفت: همه مسئولان از قوه مجریه، مقننه و قضائیه نیازمند تعمیر قلب هایمان هستیم زیرا جمهوری اسلامی با یک حکومت متعارف معمولی در دنیا فرق دارد و عَلَم توحید برافراشته که آزادی، استقلال، عدالت و… زیر این عَلَم مندرج و مندمج است.

وی ادامه داد: طبیعی است که چنین حکومتی کارگزاران متفاوتی را در رأس کار می طلبد، نظامی آن مثل صیاد شیرازی ها باید اهل نماز شب باشد، رئیس جمهور آن باید مثل رجایی ساده زیست باشد، قاضی آن باید مثل لاجوردی ها قاطع و در عین حال خاضع در برابر خدا باشد، نماینده آن باید مثل مدرس باشد و معلم آن مثل شهید مطهری و..

حجت الاسلام صابری در بخش دیگری از خطبه ها ضمن اشاره به بی ثباتی در بازار ارز و نقش مردم و مسئولان گفت: این بی تحرکی در اقتصاد و بی کفایتی در مدیریت ها و برخی خیانت ها در مسئولیت ها محصول رأی مردم به یک مجلس ضعیف و بی خاصیت و دولت پیر و بی انگیزه است.

وی افزود: علت اصلی گرانی دلار در روزهای اخیر هر چه که باشد از خودشیفتگی و عدم مشورت دولت با کارشناسان و… باید در اسرع وقت برطرف شود.

وی در بخشی از خطبه ها درمورد تحولات سوریه و مواضع جنگ طلبانه آمریکا و حمله اسرائیل به T4 گفت: پایگاه هوایی T4 به عنوان پایگاه پشتیبانی امنیت پایتخت و فرودگاه دمشق و محور اتصال نیروهای سوری و مدافعان حرم به سمت شرق تا مرزهای لبنان و فلسطین بوده است و این پایگاه امنیت زینبیه دمشق و حرم حضرت زینب (س) را تأمین می کرد.

وی در پایان گفت: شکست های پی در پی آمریکا و متحدانش در سوریه و پراکندگی داعش در سوریه که آن ها را ناامید کرده باعث شده تا سناریوی جدیدی با عنوان استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی در دوما (جنوب غربی سوریه) به راه اندازند و زمزمه حمله نظامی چندملیتی را تدارک ببینند تا افکار بین المللی را توجیه و با خود همراه سازند.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها