• کدخبر: 62303
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  • چاپ خبــر
در خطبه های داران و دامنه مطرح شد؛

تجمع بازاریان داران یک خواسته اقتصادی بود/ برای حضور در منطقه با آمریکا مذاکره نمی کنیم

توجه به سیره اهل بیت و الگو گیری از حضرت زهرا (س)، برنامه ریزی برای کم آبی، تجمع اقتصادی بازاریان شهر داران و سیاسی نبودن آن، اشاره به فرمایشات رهبری در دیدار مداحان، لزوم استفاده از همه سلائق و نخبگان در حل مشکلات و.. از مسائل مطرح شده در خطبه های این هفته شهرهای داران و دامنه بود.

به گزارش دیار اقوام؛ امام جمعه داران در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک به مناسبت سالروز تولد حضرت زهرا (س) و دعوت نمازگزاران به توجه به سیره اهل بیت و کسب تقوا اظهار کرد: اگر کسی از نور تقوا بی بهره بود در تاریکی فرو خواهد رفت.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی با گرامی داشت روز شهدا نیز گفت: این انقلاب اسلامی به برکت خون شهداست و باید قدر این نعمت الهی را داشت و اگر قدردان این نعمت بوده و در مسیر شهدا حرکت کردیم آن موقع از شهدا حمایت کرده و شکر گذاری نموده ایم.

وی در ادامه ضمن گرامی داشت هفته منابع طبیعی افزود: باید همه تلاش کرده و کارشناسان منابع طبیعی نیز تلاش کنند که کشاورزی ما را طبق وضعیت موجود برنامه ریزی کنند زیرا روزی میزان بارندگی ها خوب بود اما امروزه باید برای روش های دیگری به اندازه میزان آب برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به در صحنه بودن مردم متدین و معتقد با حضور در صحنه های سیاسی و حمایت از نظام گفت: صفت پویایی و زنده بودن در بین مردم به وجود آمده و این یک ارزش است که فرد برای حقش جرأت حرف زدن داشته باشد و البته در مورد تجمعی که در داران انجام شد باید دانست که این تجمع برای اعتراض به وضعیت بازار و یک خواسته اقتصادی بوده و هیچ ارتباطی به مسائل سیاسی ندارد.

وی ادامه داد: همین مردم هر موقع نیاز باشد از نظام حمایت می کنند و مردم داران مردمی شریف، حامی نظام و رهبر هستند و یک مشکلی دارند که باید حل شود و نیازی به تجمع نیست و خواهشی که داریم این است که وقتی که می توانید حرفتان را بزنید احتیاجی به برخی کارها نیست و در این تجمع فقط بحث بازار وجود داشته است.

حجت الاسلام سیاوشی در نکته دیگری درمورد مسئولان نیز گفت:مسئولان در اجرای قانون باید دقت فراوان داشته باشند و ما تابع قانون هستیم و هر چه به نفع مردم است به موقع بررسی کنند و اگر مسئولان کار را به موقع و درست و منطقی انجام دهند مردم تمام هستی خود را فدای نظام می کنند و مسئولان نیز باید خدمات خود را بیان کنند و در این صورت بی اعتمادی در مردم به وجود نمی آید.

وی در پایان با اشاره به پاسخگویی مسئولان شهرستان در دو شب یکشنبه و دوشنبه بعد از نماز مغرب برای مطرح نمودن برنامه ها و نیز اشاره به برخی اظهارات درمورد جمعه بازار داران گفت: بحث تعطیلی جمعه بازار به دلیل بازار شهر مطرح شده بود تا هر سودی هست بین همه بازاریان تقسیم شود.

برای حضور در منطقه با آمریکا مذاکره نمی کنیم

امام جمعه دامنه در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک سالروز میلاد مسعود فاطمه زهرا (س) و روز مادر و زن اظهار کرد: مادری، زن خانه بودن و خانه داری از عظمت های یک زن است و باید در مدارس  بر نحوه شکل دهی افکار فرزندان خصوصا دختران مراقبت شود.

حجت الاسلام ناصر صابری با اشاره به فرمایشات رهبری در دیدار مداحان گفت: شاخصه زن غربی جلب توجه مردان و برهنگی است و عدالت جنسیتی غربی ها مانند عدالت در تحصیل، امور سیاسی، اجتماع و مشاغل فقط حرف است .

وی با تاکید بر اینکه برای حضور در منطقه با آمریکا مذاکره نمی کنیم افزود: مسئولان و دولت محترم نباید موضوع مذاکرات موشکی و منطقه ای را مانند مذاکرات هسته ای با ترفند رفته رفته مجددا بر این مملکت تحمیل کنند و مردم نیز باید مواظبت کرده و در جریان باشند.

وی با بیان اینکه حضور وزیر امور خارجه فرانسه با این همه خباثت و توهین به یک ملت برای ما جای سوال دارد عنوان کرد: اگر بنا باشد پشت پرده صحبت هایی برای تحمیل برجام دو در کار باشد ما این اجازه را نمی دهیم و مسائل حاشیه ای نباید افکار عمومی و رسانه ها و نخبگان را به خود مشغول کند و احساس ما این است که طرح مسائل حاشیه ای برای فرافکنی و پرداختن پشت پرده به مذاکرات موشکی و.. است.

حجت الاسلام صابری در بخش دیگر خطبه ها با اشاره به وضعیت مملکت در ماه های اخیر گفت: از مدت های طولانی برخی جریان های خبیث با پشتوانه عناصر منافق داخلی و خارجی در فضای مجازی و حقیقی فعال شده اند و تقسیم کار کرده اند.

وی افزود: اعتراضات مردم در دی ماه و اغتشاشات آشوبگران، غائله اغتشاشات دراویش، رقص دختران و.. به بهانه جشن و.. ، اعتراضات اقشار مختلف مردم در شهر ها برای مسائل معیشتی و برخی بی تدبیری های دولت و وضعیت زلزله در کرمانشاه و سرپل ذهاب و کرمان همه در یک طرف و اظهارات رئیس جمهور به عنوان شخص دوم مملکت در یک طرف.

وی ضمن اشاره به اظهارات رئیس جمهور درمورد مخالفان دولت گفت: بهتر است بجای عصبانیت و پرخاشگری و فرافکنی، متواضعانه از مردم عذرخواهی کنید و با پاک سازی دولت از عناصر خائن به مردم خدمت کرده و از نخبگان و همه سلائق برای درمان این بی سامانی قدمی برداشته و مانع سوال از خود در مجلس شوید.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها