• کدخبر: 62268
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۰۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
  • چاپ خبــر
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

۵۰۰ هزار نفر از تحصیل کرده های استان اصلا تمایل به کار ندارند/ نرخ بیکاری در فریدن ۱۷ درصد است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: ۶۶۲ فارغ التحصیل بیکار در فریدن وجود دارد و از مجموع ۹۰۰ هزار نفر تحصیل کرده استان، ۵۰۰ هزار نفر اصلا تمایل به کار ندارند و اکثر آنها خانم های خانه دار هستند.

به گزارش دیار اقوام؛ صبح امروز جلسه مشترک کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی فریدن در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

محسن نیرومند در این جلسه ضمن اشاره به اینکه ۶۶۲ فارغ التحصیل بیکار در فریدن وجود دارد گفت: از مجموع ۹۰۰ هزار نفر تحصیل کرده استان، ۵۰۰ هزار نفر اصلا تمایل به کار ندارند و اکثر آنها خانم های خانه دار هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان داشتن مهارت را لازمه اشتغال دانست و افزود: به منظورمهارت آموزی افراد بیکارطرح کار ورزی در استان در حال اجراست که در راستای آن هر واحدی که نیروی بیکار را برای مهارت آموزی بکارگیرد تا شش ماه حقوق آنرا دولت پرداخت می کند و اگر در همان واحد تولیدی هم بصورت دائم بکارگیری شود دولت تا دو سال هزینه بیمه آن فرد را پرداخت می کند.

کمال رضایت، فرماندار فریدن در ادامه گفت: حذف محرومیت از شهرستان فریدن باعث شده شهرستان از امتیازات و مزایای زیادی محروم شود بنابراین لازم است در این خصوص بازنگری صورت گیرد.

عباس قره داغی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی فریدن نیز به نرخ ۱۷ درصدی بیکاری در این شهرستان اشاره کرد و گفت: جمعیت فعال شهرستان بیش از ۲۳ هزار نفر است که از این تعداد چهار هزار و ۲۰۰ نفر بیکار هستند.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها