• کدخبر: 62062
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۴۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۴
  • چاپ خبــر
در خطبه های نماز جمعه دامنه مطرح شد؛

خطر اشرافی گری و بی توجهی به طبقات ضعیف آفت انقلاب است/ لزوم برخورد قاطع با فرقه هایی که از دشمنان تغذیه می شوند

امام جمعه دامنه گفت: خطر اشرافی گری، اعتماد به بیگانه و بی توجهی به طبقات ضعیف آفت انقلاب است و بنده می ترسم که این اعلام خطر رهبری حکایت اعلام خطر و نگرانی حضرت یعقوب به فرزندانش شود که از گرگ برای یوسف دلبندش می ترسید.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های این هفته با اشاره به پایان یافتن ایام فاطمیه اظهار کرد: تمام این توسلات و عرض ارادات به محضر بانوی دو عالم صدیقه طاهره (س) باید به الگوگیری در عمل و رفتار ما منتهی شود وگرنه هرچقدر هم که اعتقادات ما نسبت به مقام ایشان بالا رود ولی در عمل و کردار ما اثر نکند مانند مسیحیتی می ماند که تا سر حدّ خدایی حضرت عیسی (ع) را بالا می برند ولی بویی از راه و مرام حضرت عیسی بن مریم (ع) نمی برند.

امام جمعه دامنه افزود: مثال هایی از این الگوگیری در مسائلی مانند حجاب و عفاف، الگوگیری در مجالس عروسی، الگوگیری در حفظ روحیه انقلابی و فدایی ولایت شدن و… است.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ۲۹ بهمن، گفت: مردم گله مند هستند اما پای نظام ایستاده اند و درمورد صحبت های رهبری در زمینه دهه پیشرفت و عدالت و این که «در پیشرفت آری ولی در زمینه عدالت باید از مردم و خدا عذرخواهی کنیم» باید دانست که این را کسی می گوید که اگر توصیه های ایشان را به چهار دولت در دوره های رهبری ایشان مرور کنیم می بینیم که دولت ها به وظیفه خود عمل نکرده اند، یا اعتقاد نداشته اند و یا به عدالت بدون معنویت اعتقاد داشته اند.

وی با اشاره به این سخن رهبری که «خطر اشرافی گری، اعتماد به بیگانه و بی توجهی به طبقات ضعیف آفت انقلاب است گفت: بنده می ترسم که این توصیه رهبری و این اعلام خطر رهبری حکایت اعلام خطر و نگرانی حضرت یعقوب به فرزندانش شود که از گرگ برای یوسف دلبندش می ترسید.

حجت الاسلام صابری افزود: حالا هم عده ای به وسیله اشرافی گری و بی توجهی به طبقات ضعیف، این گرگ را به جان نظام و انقلاب انداخته اند و قرائن و شواهد هم همین را نشان می دهد که عده ای هر روز با غائله ای و حاشیه و مسئله ای می خواهند صدای مردم را بلند کنند.

وی ادامه داد: خطر ارتجاع همین است که روش و منش کاخ نشینان پهلوی برگردد و امروز نماینده و وزیر و رئیس ما کاخ نشین شود و استخر فرح و حقوق های نجومی و تمرکز ثروت و قدرت در مراکز استان ها صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آشوب های چند شب گذشته در تهران نیز گفت: در ایام شهادت حضرت زهرا (س) همسر علی (ع)، مدعیان راه و مرام و طریقت علی (ع) چنین جنایت داعشی را مرتکب شدند که البته رأس اینها کسی است که اعتقاد دارد حضرت زهرا (س) معاذالله شهید نیست و نباید شأن شهید را پایین بیاوریم!

وی در پایان گفت: کسانی که وام دار این گروه ها و فرقه های اسرائیلی شده اند و در انتخابات گذشته و آینده به رأی اینها دل خوش کرده اند و عکس یادگاری اینها سند ننگینی بر حمایتشان است باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها