• کدخبر: 62042
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۲ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲
  • چاپ خبــر
کارشناس مسائل خانواده:

مشاوره ازدواج باید پیش از ازدواج صورت گیرد/ دانستن بایدها و نباید ها در انتخاب همسر از ضروریات است

کارشناس مسائل خانواده گفت: مشاوره ازدواج باید پیش از ازدواج صورت گیرد و دانستن بایدها و نباید ها در انتخاب همسر از ضروریات است.

به گزارش دیار اقوام؛ پیش از ظهر امروز جلسه پرسش و پاسخ با موضوع ازدواج و مهارتهای زندگی به همت بسیج دانشجویی پایگاه شهید احمدی روشن دانشگاه پیام نور فریدن در نمازخانه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام مالک اکبری در این جلسه به موضوع معارفه قبل از ازدواج پرداخت و ضمن صحبت هایی در زمینه آشنایی در ازدواج و مراحل آن، اولویت زنان و مردان برای انتخاب همسر و سوء تفاهم زنان و مردان در آشنایی به پاسخ گویی به سوالات حاضران در مورد آشنایی، ازدواج، چرایی کم شدن جذابیت در برخی موارد، رموز خوشبختی و موفقیت و.. پرداخت.

این استاد حوزه علمیه و کارشناس مذهبی و مسائل خانواده در ادامه به نظریه های آشنایی، فوائد آشنایی، محدودیت های آشنایی، آشنایی با خانواده، خواستگاری و.. پرداخت و اظهار کرد: مشاوره ازدواج باید پیش از ازدواج صورت گیرد و دانستن بایدها و نباید ها در انتخاب همسر از ضروریات است.

وی در این جلسه به برخی اشتباهات در فرایند آشنایی مانند نپرسیدن سؤالات کافی و اساسی، نادیده گرفتن نشانه‌های هشدار دهنده، سازش عجولانه و زود هنگام اشاره کرد و افزود: تسلیم شدن در برابر نیاز جنسی و زرق و برق‌های مادی و ظاهری، نادیده گرفتن تردیدها، باور به این‌که او را تغییر خواهیم داد و… از دیگر اشتباهات در آشنایی هستند.

وی با اشاره به شیوه گفتگو برای آشنایی به توضیح مواردی مانند موضوعات گفتگوی قبل از ازدواج پرداخت و گفت: سرگرمی‌ها و علایق، باورها و ارزش‌های دینی، باورها و اصول اخلاقی، دوستان، اهداف، رشد و پیشرفت شخصی، خویشاوندان، رابطه‌ صمیمانه با همسر و خانواده‌ی خود و وابستگان از مسائلی است که باید در این گفتگوها نظر گرفته شود.

حجت الاسلام اکبری دیگر زمینه های گفتگو را مسائلی مانند چگونگی حل اختلافات احتمالی، پول و مسائل مالی، خواسته‌ها و توقعات، رویارویی با هیجانات، وظایف زن و مرد در خانواده، موضوعات جنسی و فرزند و تربیت فرزند برشمرد و توضیحاتی در این موارد ارائه داد.

وی در پایان با اشاره به لزوم ادامه دار بودن این جلسات گفت: از دیگر موارد مورد بحث در جلسات آینده، انتخاب همسر، خواستگاری، نامزدی، عقد، ازدواج، سال اول زندگی مشترک و آسیب های زندگی مشترک خواهد بود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها