• کدخبر: 61944
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۴۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
  • چاپ خبــر
در خطبه های نماز جمعه داران و دامنه مطرح شد؛

مسئولان صدای مردم را بشنوند، مشکل اصلی مردم اقتصاد است/ ایده برگزاری رفراندم برای فرار از ناتوانی در امور اقتصادی و فرهنگی است

حضور پرشکوه مردم شهرستان در حماسه تماشایی ۲۲بهمن، لزوم قدردانی عملی مسئولان از حضور مردم، لزوم حل مشکلات اساسی و اقتصادی مردم، از جمله مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه امروز در داران و دامنه بود.

به گزارش دیار اقوام؛ امام جمعه موقت شهر داران در خطبه های این هفته با بیان اینکه تقوای الهی باعث رشد و کمال انسان هاست اظهار کرد: تقوایی که برای ما خلوص در عمل را به همراه خواهد آورد تقوایی است که از نفس اماره جلوگیری می کند.

حجت الاسلام صادق بهرامی با اشاره به شهادت حضرت زهرا (س) و همچنین تشکر از حضور مردم ولایت مدار شهرستان در بیست و دوم بهمن تماشایی ۹۶ گفت: مقام معظم رهبری درباره این حضور می فرمایند که این حضور پاسخی قاطع و دندان شکن به بیگانگان و دشمنان و سست عهدان است.

وی افزود: مسئولان کشور نیز باید قدردان این حضور مردم باشند و رهبری نیز در این زمینه به مسئولان می فرمایند که با استقامت کامل و روحیه جهادی به مردم خدمت کنید و حواسمان باشد که از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

وی ادامه داد: مسئولان باید به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای به مشکلات مردم رسیدگی کنند مشکل اصلی مردم اقتصاد است و ان شاالله مسئولان صدای مردم را بشنوند و برای رفع این مشکلات اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در پایان گفت: با توجه به اطلاع رسانی در مورد وام های اشتغال زایی که به روستاییان اختصاص داده شده است مسئولان با مشارکت مردم اقدامات لازم برای استفاده از این تسهیلات را انجام دهند تا روستاییان بتوانند از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنند.

 

ایده برگزاری رفراندم برای فرار از ناتوانی در امور اقتصادی و فرهنگی است

امام جمعه دامنه نیز در خطبه های این هفته ضمن توصیه به تقوا و توسل به حضرات مقدسه ائمه هدی (علیهم السلام) به ویژه زهرای اطهر (س) اظهار کرد: در کتاب خزائن فاضل نراقی (رحمت الله علیه) نقل شده است که مرحوم میرمحمدباقر داماد (رضوان الله علیه) فرمودند که تسبیح حضرت زهرا (س) در احادیث اهل بیت (ع) دو اطلاق دارد که یکی شایع و مرسوم و دیگری غیر مرسوم ولی مجرب و کارگشاست.

حجت الاسلام ناصر صابری گفت: در این تسبیح چنین آمده است: سُبْحَانَ ذِی الْعِزِّ الشَّامِخِ الْمُنِیفِ سُبْحَانَ ذِی الْجَلالِ الْبَاذِخِ الْعَظِیمِ سُبْحَانَ ذِی الْمُلْکِ الْفَاخِرِ الْقَدِیمِ سُبْحَانَ مَنْ لَبِسَ الْبَهْجَهَ وَ الْجَمَالَ سُبْحَانَ مَنْ تَرَدَّى بِالنُّورِ وَ الْوَقَارِ سُبْحَانَ مَنْ یَرَى أَثَرَ النَّمْلِ فِی الصَّفَا سُبْحَانَ مَنْ یَرَى وَقْعَ الطَّیْرِ فِی الْهَوَاءِ

وی همچنین با اشاره به شهادت صدیقه طاهره (س) و ایام فاطمیه بر لزوم تربیت فاطمی دختران و رعایت عفاف و حجاب در مجامع مختلف تأکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتخار آفرینی مردم قدر شناس ایران و حضور تماشایی در ۲۲ بهمن گفت: این حضور تماشایی بی شک متأثر از دعوت رهبر معظم انقلاب و دشمنی بیش از پیش آمریکا و احساس تکلیف مردم قدر شناس بود.

حجت الاسلام صابری افزود: این حضور تکلیف مسئولان را برای خدمت گذاری فراتر از وظیفه به این مردم مشخص کرد و این حضور و شعارهای آن رفراندم واقعی به جمهوری اسلامی و آرمان های آن بود.

وی عنوان کرد: بن بست ها و گره های کور در اداره کشور از طرف کسانی است که دل در گرو غرب داشتند و غرب نیز خوب جواب آن ها را داد!

وی ادامه داد: بن بست یعنی برجام که بعد از این همه خسارت نمی دانند از این پس چگونه بدون هیچ دستاوردی آنرا به ملت تحمیل کنند.

امام جمعه دامنه گفت: بن بست یعنی تسخیر پست های کلیدی و حساس توسط ویژه خواران که قانع نیستند و برادر و خواهر و خواهرزاده های آن ها در وزارتخانه ها و ارگان ها ریشه دوانده اند و دولت مسبب آنان است.

وی عنوان کرد: ایده برگزاری رفراندم برای فرار از ناتوانی دولت در امور اقتصادی و وادادگی در عرصه فرهنگی است و آیا سال آینده سال نشاط و… خواهد بود؟!

وی در پایان با انتقاد از بی ثباتی در بازار ارز و عدم کنترل قیمت ها گفت: به گفته امام خمینی (ره) حفظ پیروزی سخت تر است و تاریخ به وضوح این موضوع را اثبات کرد.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها