• کدخبر: 61934
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۴۳ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
  • چاپ خبــر
مدیر امور آب و فاضلاب فریدن:

پایین رفتن ۱۷ متری سطح آبهای زیرزمینی شهر دامنه/ بارندگی در فریدن ۸۶درصد کاهش داشته است

مدیر امور آب و فاضلاب منطقه فریدن، گفت: منابع آب شهرستان به شدت در نوسان است به طوری که سطح ایستابی آب در شهر دامنه ابتدای امسال ۶۷متر بوده اما در حال حاضر به ۸۴متر رسیده است.

به گزارش دیار اقوام؛ صبح امروز مدیر امور آب و فاضلاب منطقه فریدن، در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گفت: منابع آب شهرستان به شدت در نوسان است به طوری که سطح ایستابی آب در شهر دامنه ابتدای امسال ۶۷متر بوده اما در حال حاضر به ۸۴متر رسیده و این نشان می دهد که سطح آبهای زیرزمینی۱۷متر پایین تر رفته است.
علی ناظمی افزود: با توجه به این شرایط در سال آینده با تنش آبی روبرو خواهیم بود به همین دلیل آب منطقه ای باید چاه هایی را به عنوان چاه های بحران و یا رزرو درنظر بگیرد تا اگر در تابستان با کاهش آبدهی منابع آب آشامیدنی مواجه شدیم، بتوان از آن ها استفاده کرد.
نوروز ملکی، رئیس اداره هواشناسی فریدن هم در ادامه گفت: میزان بارش پاییزی فریدن ۵/۹میلیمتر بوده که جزء موارد استثناست و در ۳۰ سال گذشته چنین کاهشی سابقه نداشته است.
وی اضافه کرد: مجموع بارش فریدن تاکنون ۳۰/۶میلیمتر بوده که نسبت به مشابه سال قبل ۸۶درصد و نسبت به بلند مدت ۸۴درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها