• کدخبر: 61768
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۵۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
  • چاپ خبــر
در یادواره شهدای شهرستان فریدن مطرح شد؛

تفکر سازش با آمریکا محسن حُججی نمی سازد/ بعضی داعش را لعن می کنند اما داعش پرور را لعن نمی کنند

مدیر کل روابط عمومی شورای نگهبان گفت: امام و شهدا میراث تاریخی نیستند و شهید حججی دست پرورده امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب و نماد اطاعت از ولایت فقیه است و تفکر سازش با آمریکا محسن حججی نمی سازد.

به گزارش دیار اقوام؛ پیش از ظهر امروز یادواره شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرستان فریدن با حضور علیرضا رضازاده مدیر کل روابط عمومی شورای نگهبان در سالن بسیج جوانان شهر داران برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن در این یادواره ضمن عرض خیر مقدم به حاضران و همچنین خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرستان گفت: امروز انقلاب اسلامی میراث دار خون هزاران هزار شهید از صدر اسلام تاکنون و ۴۰ سال استقرار حاکمیت اسلام و قرآن و پیروزی حق بر باطل است.

سرهنگ احسان سروش افزود: برقرای حکومت اسلامی هدفی بود که حضرت علی (علیه السلام)، حضرت زهرا (سلام الله علیها) و دیگر امامان ما قصد برپایی آن را داشتند اما طاغوت های زمان نگذاشتند که چنین حکومتی تشکیل شود.

وی اظهار کرد: دشمنان ما امروز فهمیده اند که پایه های اسلام در کشور ما ریشه دارد و مسیر شهدا نشان می دهد که اگر سر از تن جدا شود دست از آرمان ها برنخواهیم داشت و این مسیر سرخ حسین (ع) را ادامه خواهیم داد.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: حق را باید شناخت و در صفش قرار گرفت و دشمن را باید بشناسیم و نگذاریم که مسیر خود و فرزندانمان به انحراف برود و ما امروز باید مراقبت کنیم که صفمان کجاست.

در بخش دیگری از یادواره مدیر کل روابط عمومی شورای نگهبان با اشاره به آیه ۳۰ سوره فصلت اظهار کرد: شهدا قائل به توحید ربوبی بودند به این معنا که قانون زندگیشان در تمام طول زندگی قانون و احکام خدا بود و در این دنیا ولی آنان ولی خدا بود.

وی ادامه داد: کسی که قائل به توحید ربوبی است در عصر غیبت نیز صاحب دارد و چرا برخی می گویند که ما کاری به ولایت فقیه نداریم و اگر امام زمان آمد او را یاری می کنیم.

وی با اشاره به زندگی سلیمان بن صرد بن خزاعی عنوان کرد: سلیمان صرد خزاعی با تکیه بر اجتهاد خود در قیام مسلم که فرستاده و نائب امام زمان خود بود شرکت نکرد و دلیل خود را حاضر نبودن امام زمانش در جهاد عنوان کرد.

وی گفت: این فرد در کربلا هم حضور پیدا نکرد و امام خود را یاری نرساند و سپس از کرده خود پشیمان شد و توبه کرد و سرش را نیز در راه همین توبه داد اما من و شما چه قضاوتی درباره او می کنیم؟

رضا زاده تصریح کرد: چهار هزار نفر در قیام اول توابین برای خونخواهی امام حسین (ع) کشته شدند اما رهبر انقلاب فرموده اند اگر هزار نفر از این افراد امام حسین را یاری می کردند شاید سرنوشت تاریخ به گونه دیگری رقم می خورد.

وی گفت: اگر بصیرت آمد توحیدت می شود توحید ربوبی و در مسیر انتخاب قانون خدا و ولی خدا باید استقامت کنی و در تمام مسیر زندگی انتخاب کنی.

وی افزود: شهدا چون ولی خدا می شود ولی آنان ستاره های درخشان هدایت می شوند و به گفته رهبر انقلاب با این شهدا می شود راه را پیدا کرد.

مدیر کل روابط عمومی شورای نگهبان با عنوان کردن این که امام و شهدا میراث تاریخی نیستند گفت: شهید حججی دست پرورده امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب و نماد اطاعت از ولایت فقیه است و تفکر سازش با آمریکا محسن حججی نمی سازد.

وی با تأکید بر ایستادگی بر اساس قرآن گفت: شهید حججی جوان ۲۵ ساله ای که نه انقلاب و نه جنگ را دیده است به خاطر این ایمان برخلاف آن شمر داعشی که پر از اضطراب است، چهره ای آرام دارد.

مدیر کل روابط عمومی شورای نگهبان افزود: نباید فراموش کرد که چه کسانی باعث امنیت در کشورمان شدند و همه ما می دانیم که ورود چند نفر داعشی به تهران در یک نصف روز چه کرد اما بعضی داعش را لعن می کنند و داعش پرور را لعن نمی کنند.

وی افزود: ترامپ در ایام انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خطاب به هیلاری کلینتون گفت که داعش افتخار تو است و تو و اوباما داعش را خلق (created) کردید.

وی با بیان اینکه برخی می گویند چرا ما در سوریه می جنگیم ادامه داد: جلوی دشمن را قبل از اینکه وارد خانه شود باید سرکوچه گرفت و زمانی که همه در سوریه و عراق از شکست سخن می گفتند مدافعان حرم تحت حمایت رهبر انقلاب داعش را شکست دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیاده روی ۳۰ میلیونی اربعین گفت: الکساندر دوگین فیلسوف مشهور مسیحی روس، امسال در پیاده روی اربعین شرکت می کند تا خود این حادثه عظیم را ببیند زیرا معتقد است که این پیاده روی میلیونی و اربعین شیعیان یک پدیده آخرالزمانی است و تاریخ را عوض می کند.

رضازاده افزود: در این رابطه بی بی سی در مورد اربعین تحلیل کرد که امام شهیدی از شیعیان که ۳۰ میلیون آدم را به کربلا می کشاند اگر امام زنده شان ظهور کند چه اتفاقی می افتد؟

وی با اشاره به رهبری های رهبر انقلاب در مورد مسائل مختلف ایران و منطقه گفت: اگر ۴۰ سال قبل و قبل از پیروزی انقلاب امام زمان فریاد «انا بقیه اللّه» سر می داد چه زمینه ای برای ظهور ایشان فراهم بود و امروز پس از گذشت این ۴۰ سال چه زمینه ای وجود دارد؟

رضازاده در پایان با اشاره به جمع شدن فتنه اخیر توسط مردم حتی بدون یک سخنرانی از رهبر انقلاب گفت: رهبر انقلاب در سخنرانی ۱۹ دی گفتند که ملت ایران خدا از شما راضی باشد و بنده می دانم خداوند متعال اراده فرموده است که این ملت به عالی ترین درجات برسد.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها