• کدخبر: 61637
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۴۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
  • چاپ خبــر
امام جمعه داران:

وحدت مردم در سایه ولایت فقیه به وجود آورنده انقلاب اسلامی بود

امام جمعه داران گفت:گفت: انقلاب اسلامی ایران دارای سه محور اساسی است که در اولین مرحله دین و اعتقادات مردم به اسلام ناب محمدی که زیربنای انقلاب بود و در کنار این محور، وحدت مردم باعث به وجود آمدن این انقلاب شد.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت‌الاسلام اسماعیل سیاوشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه داران با اشاره به اهمیت اطعام فقرا و مساکین گفت: قرآن کریم دراین‌باره اشاره دارد که کسانی که نیازمندان و فقرا را اطعام کردند و درحالی‌که نیاز داشتند، این قطعاً برای خدا بوده و دارای پاداش عظیم است.

وی با اشاره به پیوند و تفاهم خانوادگی در این موضوع اظهار داشت: وقتی که زن و مرد از خود گذشتگی می‌کنند و به نیازمندان کمک می‌کنند، فرزندان نیز از آن‌ها الگو خواهند گرفت.

خطیب نماز جمعه داران بابیان اینکه اگر حضرت زهرا (س) به این درجه از معنویت رسیده است، خاطرنشان کرد: این به دلیل انفاق مادی و معنوی ایشان بوده است و خانواده حضرت علی (ع) به‌عنوان اسوه‌ای نیک برای ما، بر این نکته تأکید دارند که در همه حال به فکر مردم به‌خصوص مستضعفین باید باشیم.

حجت الاسلام سیاوشی گفت: وقتی انسان کار نیکی انجام می‌دهد، نباید انتظار تشکر از کسی داشته باشد و بهتر است انجام کار نیک به‌صورت مخفیانه انجام شود تا اجرش نزد خداوند حفظ شود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر، ضمن تقدیر از متولیان برگزاری جشن‌های انقلاب گفت: انقلاب اسلامی ایران دارای سه محور اساسی است که در اولین مرحله دین و اعتقادات مردم به اسلام ناب محمدی که زیربنای انقلاب بود و در کنار این محور، وحدت مردم باعث به وجود آمدن این انقلاب شد.

امام‌جمعه داران مدیریت ولایت‌فقیه را دیگر رکن اصلی انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: دو رکن بالا در سایه ولایت‌فقیه و رهبری امام خمینی (ره) توانست انقلاب اسلامی ایران را شکل دهد.

حجت الاسلام سیاوشی بابیان اینکه دشمنان پس از رصد بسیار درصدد از بین بردن وحدت مردم بودند، اظهار داشت: آن‌ها پس از تلاش بسیار فعالیت‌های خود را در این زمینه بی‌نتیجه دیدند و در وهله‌ای ولایت‌فقیه را آماج حمله خود قرار دادند که بازهم با هوشیاری مردم این موضوع خنثی شد.

وی ادامه داد: دشمنان در زمان بعد از انقلاب درصدد نفوذ در مدیریت نظام نیز بوده‌اند و قصد داشته‌اند از این طریق صحبت‌ها و اهداف خود را به نمایندگی از مردم بیان کنند که در این زمینه نیز مردم همواره هوشیار بوده‌اند.

امام‌جمعه داران بابیان اینکه این انقلاب ریشه در تفکر معصومین و اهل‌بیت دارد، گفت: اگر حضرت زهرا (س) پرچم این انقلاب را دست نمی‌گرفت، الان خبری از دین نبود.

حجت الاسلام سیاوشی بابیان اینکه در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در فریدن هیچ‌گاه علیه مواضع انقلاب اسلامی  موضعی گرفته نشده است، اظهار داشت: مردم این شهرستان همواره در صحنه بوده‌اند و از انقلاب اسلامی محافظت کرده‌اند.

انتهای پیام/ فارس

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها