• کدخبر: 61634
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۰۹ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه خطاب به برخی مسئولان شهرستان:

در دفاع از حق مردم نگران ازدست دادن پست و مقام خود نباشید

امام جمعه شهر دامنه گفت: سخن من با برخی از مسئولان شهرستان این است که هنگامی که با مدیران و رئوسای استانی خود می نشینید، فریاد مردم در جلسات باشید و اسیر میز ریاست و از دست دادن پست و مقام خود نباشید و در دفاع از حق مردم از گرفته شدن پست و مقامتان نترسید.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دامنه با اشاره به سالروز شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: توسل به حضرت زهرا (س) و الگوگیری زنان از این بانوی بزرگ از ضروریاتی است که باید مورد توجه همه خواهران قرار گیرد.

امام جمعه دامنه همچنین در بخش دیگری از خطبه ها با توصیه به جوانان درخصوص احترام به والدین و درک متقابل روحیات والدین و فرزندان گفت: فرزندان و والدین باید با درک متقابل از همدیگر داشته و انتظارات بیجا از یکدیگر نداشته باشند و پدر و مادر باید با فرزندان خود صحبت کرده و ارتباط صمیمانه برقرار کنند.

وی همچنین با اشاره به ایام دهه فجر و آغاز ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب گفت: از آثار و برکات انقلاب اسلامی می توان به موارد مادی و معنوی همچون پیشرفت های علمی و نظامی و..، ایجاد حس خودباوری، صدور انقلاب و غلبه گفتمان اسلام ناب محمدی در سرتاسر جهان، ایجاد روحیه انقلابی و جرأت مقابله با ظلم و استکبار در ملل مستضعف دنیا و.. اشاره کرد.

وی افزود: البته ادامه روند انقلاب و پیگیری آرمان ها و اهداف امام راحل (ره) الزاماتی مانند حفظ بصیرت و هوشیاری و انتخاب آگاهانه در برهه های مختلف توسط مردم و همچنین پیروی از رهنمودهای رهبر بصیر، مدبر و بی نظیر توسط مسئولان و مردم دارد.

وی ادامه داد: از دیگر این ملزومات همت و تلاش مسئولان در خدمت رسانی به مردم و همچنین توزیع عادلانه فرصتها، ثروتها، منابع ملی و دسترسی به امکانات و اعتبارات است و البته هنوز خلأهایی در چارت تشکیلاتی درخور شأن انقلاب مد نظر امام (ره) داریم.

حجت الاسلام صابری در بخش دیگر سخنان خود با دعوت از مردم بصیر شهرستان برای حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن و مأیوس کردن دشمنان نظام اسلامی ایران که به خیال خود در حوادث اخیر روزنه امیدی برای سقوط نظام برایشان به وجود آمد گفت: ما با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن علاوه بر اینکه نشان می دهیم انقلابی هستیم و دلسوز نظام بوده و هستیم به کسانی که برای رسیدن به مقام و ثروت و.. برای انقلاب کیسه دوخته اند نیز تذکر می دهیم.

وی افزود: اگرچه عده ای این بهانه و روزنه امید را برای دشمنان ایجاد کردند و این زخم را به وجود آورده اند که دشمنان خارجی مانند مگسی روی آن بنشینند اما مردم با هوشیاری و حضور خود این توطئه را خنثی می کنند و البته این زخم باید التیام پیدا کند.

امام جمعه شهر دامنه در بخش دیگر خطبه ها در سخنی با مدیران و مسئولان شهرستان گفت: سخن من با برخی از مسئولان شهرستان این است که هنگامی که با مدیران و رئوسای استانی خود می نشینید، فریاد مردم در جلسات باشید و اسیر میز ریاست و از دست دادن پست و مقام خود نباشید و در دفاع از حق مردم از گرفته شدن پست و مقامتان نترسید.

وی در پایان خطاب به مسئولان در مورد انتصابات در شهرستان نیز گفت: در انتصابات و به کارگیری ها و استخدام ها غلام حلقه به گوش این و ان نباشید و تأثیرپذیر از افراد تهران و اصفهان نشین نباشید و افرادی که برچسب فتنه گری، ناکارآمدی و عدم توانمندی و مشکلات اخلاقی، سیاسی و.. دارند را بکار نگیرید.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها