• کدخبر: 61575
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۳۷ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۷
  • چاپ خبــر
در جلسه کمیته فضای مجازی فریدن مطرح شد؛

پیشگیری اجتماعی و حفظ آرامش جامعه از مسئولیت های رسانه است

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی گفت: ایجاد امنیت در جامعه یک وظیفه همگانی است و یکی از مهمترین مسئولیت های رسانه پیشگیری اجتماعی و برنامه ریزی در جهت سالم سازی محیط و حفظ آرامش جامعه است.

به گزارش دیار اقوام؛ جلسه کمیته فضای مجازی پیش از ظهر امروز با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس شورای تبلیغات اسلامی شهرستان، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، شورای شهر داران و برخی اصحاب رسانه شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فریدن برگزار شد.

کورس بدیعی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه ضمن درخواست از اصحاب رسانه برای اطلاع رسانی مناسب در زمینه برنامه های دهه فجر، خواستار انتشار اخبار با صحت و سقم تأیید شده از طریق ادارات و دستگاه ها شد.

عباسعلی مرشدی پور، رئیس ستاد دهه فجر شهرستان نیز در این جلسه ضمن درخواست از مسئولان برای شرکت در چنین جلساتی که با حضور رسانه های شهرستان برگزار می شود، اظهار کرد: لازم است که مسئولان با حضور در چنین جلساتی زمینه پرسش و پاسخ برای رسانه ها را فراهم کنند.

رئیس شورای تبلیغات اسلامی شهرستان در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت فضای مجازی در موارد فرهنگی، آموزشی، هنری، سیاسی و.. اظهار کرد: این فضا هم می تواند با رسانیدن حجم عظیمی از اطلاعات در فاصله زمانی کوتاه به جامعه باعث رشد آن شده و هم می تواند با تبدیل شدن به ابزاری برای دشمنان باعث رکود شود.

وی افزود: امروزه جمهوری اسلامی ایران در زمینه های متعدد فرهنگی، هنری، پزشکی و.. حرف اول و دوم را در دنیا می زند و چنین دستاوردهایی در سایه نظام جمهوری اسلامی بدست آمده است و این دستاوردها باید درنظر گرفته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هوشمندی مردم در مورد اغتشاشات گفت: در اغتشاشات دیدیم که مردم با وجود داشتن اعتراض به مشکلات اقتصادی وقتی توطئه دشمنان برای ضربه زدن به نظام را مشاهده کردند خود فتنه را جمع کردند.

رئیس ستاد دهه فجر شهرستان تصریح کرد: دشمنان در اوایل انقلاب با ترورها و سپس جنگ تحمیلی و امروزه در هر شرایطی خواستار جلوگیری از پیشرفت های عجیب جمهوری اسلامی ایران و نگه داشتن آن از ادامه حرکت هستند اما با توجه به خط سیر انقلاب ان شاالله این انقلاب به دست صاحب اصلی آن حضرت حجت (عج) خواهد رسید.

وی در ادامه با اشاره به اجرای بیش از یکصد و پنجاه برنامه رسمی در دهه فجر گفت: در سال جاری با افزایش کمیته های دهه فجر از ۱۸ به ۲۴ کمیته، برنامه های متنوعی خواهیم داشت که یکی از مهمترین آن ها برگزاری نمایشگاه بزرگ اقتصاد مقاومتی به همراه فروش محصولات کارآفرینان در این نمایشگاه برای زنده شدن روحیه امید آفرینی در شهرستان است.

مرشدی پور در پایان ضمن تشکر از پایگاه های بسیج شهرستان برای اجرای برنامه های زیاد و مفید و همچنین دیگر ادارات و دستگاه های شهرستان در این دهه افزود: برگزاری سه یادواره، نشست های بصیرتی، اجرای تعزیه، مسابقات ورزشی، فعالیت های هنری، برپایی چادر سلامت و.. تعدادی از این برنامه ها خواهند بود.

سرهنگ مختار بهارلو در ادامه جلسه اظهار کرد: یکی از مهمترین مسئولیت های رسانه پیشگیری اجتماعی و برنامه ریزی در جهت سالم سازی محیط  و حفظ آرامش جامعه است.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی افزود: ایجاد امنیت در جامعه یک وظیفه همگانی است و نباید با بهانه دادن به دست افراد مغرضی که دارای مشکلاتی هستند فضای جامعه را ملتهب کرد و امنیت و آرامش را از جامعه سلب کرد.

وی در پایان فرهنگ سازی و پیشگیری اجتماعی را از مهمترین عوامل آرامش در جامعه برشمرد و افزود: آسیب شناسی و دادن راهکارهای مناسب باعث حل بسیاری از معضلات در جامعه خواهد بود.

لیلا زمانی در ادامه ضمن اشاره به برخی کارهای انجام گرفته توسط فضای مجازی مانند برطرف کردن مشکلات مالی برخی خانواده ها و.. گفت: قطعا مواردی از مسائل و کارهای فرهنگی و.. با همکاری رسانه قابل انجام خواهد بود و خوشبختانه با همکاری کانال های شهرستان کارهای خوب فرهنگی، آموزشی و.. انجام شده است.

عضو شورای شهر داران همچنین با اشاره به اهمیت فضای مجازی و سختی ها و مشکلات رسانه ها در این زمینه عنوان کرد: کانال های شهرستان در مواردی دچار تنش هایی می شوند و مسئولان و.. باید در این زمینه به رسانه ها کمک کنند و از آن ها حمایت کرده و با داشتن تعامل سازنده با آن ها بار سنگینی از دوش آن ها بردارند.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها