• کدخبر: 61571
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۵۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۶
  • چاپ خبــر
امام جمعه داران:

شناسایی اغتشاش‌گران رسوایی دشمنان انقلاب را در پی داشت

امام‌جمعه داران با تقدیر از نیروهای انتظامی، امنیتی، بسیج و سپاه در شناسایی اغتشاشگران، گفت: این شناسایی رسوایی دشمنان انقلاب را در پی داشت و وحدت کلمه مردم همیشه درصحنه باعث شد دشمن رسوا شود.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت‌الاسلام اسماعیل سیاوشی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته داران با اشاره به ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) بر لزوم بزرگداشت این ایام تأکید کرد و خواستار رعایت حرمت این ایام شد.

وی با اشاره به در پیش بودن دهه فجر و جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی وابسته به نگرش امام خمینی(ره) بود که این نگرش نیز از قیام سیدالشهدا(ع) نتیجه گرفته می‌شود و چون دشمنان می‌دانند که مردم با اعتقادات خود، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند، درصدد گرفتن اعتقادات مردم به نیت برانداختن نظام جمهوری اسلامی هستند.

خطیب نماز جمعه داران ادامه داد: مردم مسلمان ایران زمانی که امام(ره) دستوری صادر می‌کردند، بلافاصله از آن تبعیت می‌کردند و رهنمودهای ایشان تحت عنوان وعده‌های الهی در بهمن ۵۷ باعث برچیده شدن نظام شاهنشاهی شد.

سیاوشی با بیان اینکه اگر خون شهدا نبود، انقلاب هرگز به پیروزی نمی‌رسید، گفت: اتفاقات بعد از انقلاب و تحکیم روزافزون نظام اسلامی و انقلاب و حضور مردم همیشه در صحنه  و عکس‌العمل برابر ضدانقلاب نشانگر این است که چون این نظام ریشه مردمی دارد، دشمنان نخواهند توانست به آن ضربه بزنند.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: فضای مجازی علاوه بر مزایایی که دارد، آسیب‌هایی نیز دارد که سو‌ءاستفاده‌کنندگان در برخی موارد مانند توهین به مردم و اسلام و انقلاب و شهدا و کشورمان استفاده می‌کنند و تبلیغات دشمنان فاسد انقلاب در فضای مجازی، این نکته را آشکار می‌سازد که مردم و مسؤولان باید آگاه باشند و قضاوت صحیح در مورد محتوای ارائه شده در این فضا انجام دهند.

امام‌جمعه داران با تقدیر از نیروهای انتظامی، امنیتی، بسیج  و سپاه در شناسایی اغتشاشگران، گفت: این شناسایی رسوایی دشمنان انقلاب را در پی داشت و وحدت کلمه مردم همیشه درصحنه باعث شد دشمن رسوا شود.

سیاوشی با بیان اینکه دشمن هرروز ناکارآمدتر می‌شود، اظهار داشت: شما نباید از دیوانه‌ای مثل ترامپ انتظار صحبت‌ها و یا اعمال و تصمیم‌های درست داشته باشید و همین باعث افول آمریکا و سایر قدرت‌های غربی خواهد شد.

در ابتدای خطبه‌ها امام‌جمعه داران با اشاره به تمسک جستن به قرآن برای رسیدن به رستگاری گفت: یکی از خطرات موجود در جامعه تزلزل در خانواده‌هاست و تلاش دشمن نیز در جهت ایجاد همین تزلزل است.

وی ادامه داد: اگر خانواده درست تشکیل شود، می‌تواند سعادتمندی و رستگاری جامعه را به دنبال داشته باشد که این‌ هم از طریق یک ازدواج صحیح اتفاق می‌افتد.

سیاوشی با اشاره به اهمیت ازدواج آسان گفت: قرآن کریم در داستان حضرت موسی (ع) بر این نکته تأکید می‌کند و حضرت شعیب بیش از هر چیزی به اخلاق حسنه موسی نبی اهمیت داد و ما اگر پیرو قرآنیم نباید به‌جای رفع مشکلات جوانان در امر ازدواج، بر سر راه آن‌ها مانع‌تراشی کنیم.

انتهای پیام/ فارس

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها