• کدخبر: 61567
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۳۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۶
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه مطرح کرد؛

لزوم توجه به مناطق محروم و اقشار آسیب پذیر در بودجه نویسی ۹۷

امام جمعه دامنه گفت: در سال جاری بودجه نویسی متفاوتی نسبت به سال های قبل انجام شده است و ضمن اینکه باید از نحوه بودجه نویسی دولت در شروع نشدن طرح های جدید عمرانی و تکمیل طرح های پیشین تشکر کرد به مجلس نیز هشدار داد که توجه به مناطق محروم و اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر باید ملاک باشد.

به گزارش دیار اقوام؛ امام جمعه دامنه در خطبه های این هفته ضمن توصیه به تقوا و خشوع و تواضع در برابر حق تعالی و اشاره به آیه ۱۵ سوره رعد گفت: هر آنچه در آسمان ها و زمین است و بلکه سایه هایشان چه با میل و رغبت و چه از روی کراهت بامدادان و شامگاهان برای خدا سجده می کنند و مبادا که انسانی که اشرف مخلوقات است این پرستش را از سر بی رغبتی و اکراه انجام دهد.

حجت الاسلام ناصر صابری اظهار کرد: سجده و پرستشی که از سر بی رغبتی انجام شود پرستشی نیست که انسان را به معراج ببرد و چه خوب است که ما با ارتباط و دوستی با امام زمان (عج) ولو با یاد کردن یک بار در هفته از ایشان یا حتی یک بار در ماه خود را به ایشان و خداوند نزدیکتر کنیم.

وی با اشاره به سالروز شهادت حضرت زهرا (س) و لزوم بهره مندی از این ایام افزود: ضمن این که این مراسمات باید با شکوه برگزار شوند اما رعایت اعتدال در هزینه ها، هزینه مداح و.. در برخی هیئت ها باید رعایت شود و چه خوب است که به روضه های سنتی و اصیل خود برگردیم و به عمق بخشی مجالس وعظ و خطابه توجه ویژه کنیم.

وی در بخش دیگر خطبه ها با اشاره به ایام دهه فجر سی و نهم و قریب به ۴۰ سال تجربه یک نظام دینی گفت: معصومین (ع) به دنبال تأسیس نظام دینی بودند که در آن به خلق خدا خدمت شود و در نصوص شرعی ما پر است از دلایل متقنی که اثبات می کند دین و ولایت فقیه باید بر مردم حکومت کند.

حجت الاسلام صابری با بیان اینکه در دوران انقلاب فرازها و نشیب‌ها، امیدها و نویدها، شکست‌ها و پیروزی‌ها را تجربه کرده‌ایم تصریح کرد: خیلی ها در این راه آمدند اما موفق به تشکیل حکومت دینی نشدند و با توفیقی که خداوند به امام عظیم الشأن داد این امر محقق شد.

وی با بیان اینکه باید این فراز و فرودها را یکجا در نظر گرفت افزود: ما باید ببینیم در گذشته از کجا به کجا رسیده ایم و در آینده به کجا باید برسیم و در این مسیر نباید از تجربه های گذشته غافل شد.

وی عنوان کرد: آرمان‌های وصول‌شده و وصول نشده انقلاب برای ما درس است و این انقلاب قصد دارد که به نقطه تعالی خود که نزدیک کردن این انقلاب به انقلاب حضرت مهدی (عج) است برسد و برای تحقق کامل اهداف انقلاب اسلامی مسئولان و مردم باید نهایت تلاش خود را به‌ کار گیرند.

امام جمعه دامنه تصریح کرد: افراد مختلفی در قطار انقلاب حضور یافتند، برخی مانند مطهری ها، رجایی ها و.. برای حرکت این قطار خون دادند و برخی برای رسیدن به آلاف و الوف سوار قطار انقلاب شدند و برخی نیز سوار قطار انقلاب شدند تا سوزن­بان قطار شده و مسیر انقلاب را تغییر دهند.

وی افزود: در این بین وظیفه من و شما این است که خالص را از ناخالص و سره را از ناسره تشخیص دهیم و بدانیم که افرادی هستند که می خواهند قطار انقلاب را به سمت و سوهایی که خود می خواهند ببرند و ما باید بدانیم که در برخی مواقع ما با انتخاب های خود باعث تغییر سرعت قطار یا تغییر سمت و سوهای آن شده ایم.

وی الزامات ادامه حرکت در مسیر انقلاب را در نظر گرفتن آرمان های امام (ره)، ادامه راه شهدا و پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: دوست و دشمن منصف اقرار می‌کنند که چنین رهبری را دنیا به خود ندیده و نیز در جایی موفق بوده ایم که ترسی از دشمنان نداشته ایم.

خطیب نماز جمعه دامنه در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به اینکه مجلس در حال تصویب بودجه ۹۷ است، گفت: در سال جاری بودجه نویسی متفاوتی نسبت به سال های قبل انجام شده است و ضمن اینکه باید از نحوه بودجه نویسی دولت در شروع نشدن طرح های جدید عمرانی و تکمیل طرح های پیشین تشکر کرد به مجلس نیز هشدار داد که توجه به مناطق محروم و اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر باید ملاک باشد.

وی در پایان ضمن تأکید بر توجه به فرهنگ، تولید داخلی، اشتغال، اقتصاد، علاج کم کاری و ناکارآمدی برخی مدیران و همچنین تشکر از افزایش وام ازدواج جوانان گفت: برنامه ریزی و درنظر گرفتن دغدغه های جوانان از مسائل مهمی است که باید به آن ها توجه کرد و این افزایش در وام ازدواج اگر به تصویب برسد جای تقدیر داشته و این مورد از نقاط کوری بوده است که قبلا در نظر گرفته نشده بود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها