• کدخبر: 61541
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۲۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
  • چاپ خبــر
رئیس اداره هواشناسی فریدن خبر داد؛

بارش ۹ سانتیمتر برف در داران/ وقوع کولاک به علت باد شدید دور از انتظار نیست

رئیس اداره هواشناسی شهرستان فریدن، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در شهر داران، بارش برف به ۹ سانتیمتر رسیده و بارش در ارتفاعات شهرستان تا ۲۰ سانتی متر هم گزارش شده است.

به گزارش دیار اقوام؛ نوروز ملکی در گفتگویی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در شهر داران، بارش برف به میزان ۹ سانتی متر بوده است که آب حاصله از این بارش ۱۰/۸ میلی متر خواهد بود.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان فریدن، گفت: بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته در ارتفاعات و برخی مناطق شهرستان به ۲۰ سانتی متر نیز رسیده و محورهای مواصلاتی شهرستان لغزنده است.

وی با توصیه به در نظر گرفتن زمان مناسب برای تردد در شهرستان افزود: رانندگانی که قصد تردد در جاده های این شهرستان را دارند لازم است وسایل نقلیه خود را به زنجیر چرخ و تهجیزات گرمایشی مجهز کرده و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

وی عنوان کرد: در بعدازظهر امروز و فردا (یکشنبه) بارش برف به صورت متناوب با شدت کمتر در شهرستان وجود خواهد داشت و امروز و فردا به علت وزش باد شدید تا بسیار شدید، وقوع کولاک دور از انتظار نیست.

ملکی در مورد میزان بارش سال زراعی گفت: بارش سال زراعی تاکنون ۲۹/۳ میلی متر بوده است و این میزان در زمان مشابه سال گذشته ۱۷۹ میلی متر بوده است و با این احتساب میزان بارش نسبت به سال گذشته ۸۴ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه میزان بارش سال جاری نسبت به میانگین ۱۰ ساله ۷۲ درصد کاهش داشته است افزود: کمبود بارشی که در پاییز داشته ایم جبران نخواهد شد و تا پایان سال زراعی باقی خواهد ماند.

وی درمورد بارش های بهمن و اسفند سال جاری، اظهار کرد: میزان این بارش ها در بهمن ماه و اسفند بیشتر خواهد بود و وضعیت میزان بارش ها نسبت به دی ماه بهتر خواهد شد.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان فریدن، با اشاره به گرمتر شدن دما در نیمه دوم زمستان نیز گفت: دما در نیمه دوم زمستان نسبت به میانگین یک یا دو درجه گرمتر خواهد شد.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها