• کدخبر: 61532
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۰۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه:

نباید از مسئله توهین به ساحت مقدس معصومین (ع) به سادگی گذشت

امام جمعه دامنه گفت: در سال ۵۶ انتشار یک مقاله توهین آمیز به امام خمینی (ره) که یک مرجعیت بود غیرت دینی مردم قم را برانگیخت و منجر به قیام ۱۹ دی و به دنبال آن انقلاب ۵۷ شد و امروز باید خون گریه کرد که ما به جایی رسیده ایم که باید از مسئله توهین به ساحت مقدس امام زمان (عج) و معصومین (علیهم السلام) ساده عبور کنیم.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته دامنه ضمن اشاره به در پیش رو بودن ولادت حضرت زینب کبری (س) و تبریک روز پرستار گفت: پاداش پرستاری و رسیدگی و برآورده کردن حاجات بیماران و سالمندان و کهنسالان بسیار زیاد بوده و بعضا در برخی روایات افضل از عبادات چندین ساله است.

امام جمعه دامنه اظهار کرد: توصیه شده است که از سالمندانی که می شناسیم دستگیری کنیم و چه نیکوست که پای درد و دل آنها بنشینیم و روح امید به زندگی را در آنها زنده کنیم و خصوصا اینکه اولاد در پرستاری از پدر و مادر و همچنین پدر بزرگ و مادربزرگ خود و همسر اولی به دیگران هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه تلخ کشتی سانچی و لزوم رفع برخی ابهامات و پرهیز از شایعات گفت: باید علت دقیق حادثه با مستندات علمی مشخص شود و اینکه در صورت رفع تحریم کشتیرانی و فروش نفت بعد از برجام چرا کشور ایران نفت را با پرچم کشور دیگری به فروش می رساند؟

وی افزود: سوال دیگری که درباره این حادثه مطرح است این است که چرا برخی روزنامه ها و رسانه ها با وجود اینکه این حادثه هم از نظر تلفات انسانی و هم از نظر خسارات مالی حادثه بزرگتری از حادثه پلاسکو بود اما در انعکاس انتقادی این حادثه در مقایسه با حادثه پلاسکو عمل نکردند؟

حجت الاسلام صابری با اشاره به دو ساله شدن برجام و نداشتن منفعتی برای ملت گفت: آقایانی که منتقدان برجام را دلواپس خطاب می کردند با بزک شیطان بزرگ و برجام آن را به ملت و نظام اسلامی تحمیل کردند و امروز باید به مردم پاسخگو باشند و در قیامت جواب اهمال کاری یا خیانت خود را بدهند.

وی گفت: شما در این ایام می بینید که حتی برخی رسانه های حامی برجام امروزه دیگر از دفاع از برجام شرم دارند مگر اینکه مغرض باشند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جمع اقتصاددانان گفت: در سال ۵۶ انتشار یک مقاله توهین آمیز به امام خمینی (ره) که یک مرجعیت بود غیرت دینی مردم قم را برانگیخت و منجر به قیام ۱۹ دی و به دنبال آن انقلاب ۵۷ شد و امروز باید خون گریه کرد که چرا ما به جایی رسیده ایم که باید از مسئله توهین به ساحت مقدس امام زمان (عج) و معصومین (علیهم السلام) ساده عبور کنیم.

امام جمعه دامنه افزود: ما از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهیم که برخوردی قاطع و طبق قانون اساسی در این موارد با توجه به لزوم احترام و التزام مسئولان به اسلام و ضروریات تشیع و.. داشته باشند و همچنین صلاحیت عضویت ها در مجلس خبرگان مورد بررسی قرار گیرد.

وی عنوان کرد: برخی با حاشیه سازی و فرافکنی به دنبال کاهش فشار افکار عمومی و اعتراضات و مطالبات بحق مردمی از مسئولان اجرایی برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بوده و خواستار تغییر جهت پیکان انتقادات به سوی ولی فقیه هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان معاون اول رئیس جمهور در مورد گفتگوی ملی گفت: ما در مسیر انقلاب تنها یک حزب داریم و آن جریان انقلابی و حزب الله است و خط و خطوط معنایی ندارد اما سوال اینجاست که چرا در بحبوحه مشکلات خواستار گفتگوی ملی هستید.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: چرا باید برخی از اغتشاش گرانی که سیل مردم آنان را شست حمایت کنند و اعتراض می کنند که چرا برخی اغتشاشگران را آشغال خطاب کرده اند؟! باید پرسید که چرا برخی برای این کسانی که قرآن و مساجد را به آتش می کشند و آدم می کشند دایه مهربانتر از مادر شده اند؟

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها