• کدخبر: 61515
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۲۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  • چاپ خبــر
قدس نخستین مسئله اسلام و مسلمین است

چرا قدس اینقدر برای یهود اهمیت دارد؟

شیطان از ابتدای دشمنی اش با انسان ، بیت المقدس را پایگاه اصلی خود قرار داده و به این مکان نظر خاصی داشته است . به همین خاطر ، وقتی در طول تاریخ بشر نگاه می کنیم ، پس از حضرت ابراهیم این پایگاه ها به صورت بسیار علنی فعال و عملیاتی شده است و حضور مستمر انبیاء در این ناحیه نیز ، شاهد بر این مدعاست .

شیطان از ابتدای دشمنی اش با انسان ، بیت المقدس را پایگاه اصلی خود قرار داده و به این مکان نظر خاصی داشته است . به همین خاطر ، وقتی در طول تاریخ بشر نگاه می کنیم ، پس از حضرت ابراهیم این پایگاه ها به صورت بسیار علنی فعال و عملیاتی شده است و حضور مستمر انبیاء در این ناحیه نیز ، شاهد بر این مدعاست .

حضرت موسی از جانب الهی دستور داشت تا به بیت المقدس بیاید و آن سرزمین را به مدینه ی فاضله و مرکز عبادت تبدیل نماید تا انتشار دین الهی از این نقطه صورت بگیرد . اما شیطان تمام قدرت خود را به کار برده و قوم موسی را از این مهم منصرف نموده و انحرافات بزرگ را در بنی اسرائیل ، به وسیله ی اعوان و انصار خود پایه گذاری نمود و خداوند نیز انبیاء الهی را برای اصلاح آنان فرستاد اما یهود ، آن پیامبران را به قتل رسانیدند .
ناگفته نمی ماند  آنچنان که هویداست ، ابلیس که از نسل جنینان بود ؛ با لشگریانش در این منطقه یکی از بزرگترین نبردهای خود را علیه مومنین آغاز کرده که نبرد ناموفقی بود .
شیطان و اعوانش در زمان سلیمان نبی به جنگ نیمه علنی علیه مردم دست زده و در منطقه ی بابل آنچنان که در تاریخ قرآنی نیز آمده است با رواج جادو و جادوگری ، مقدمه ای را برای آغاز جنگی علنی پایه گذاری می کردند.

جنگ آغاز شده و لشگریان ابلیس به دست سلیمان نبی دستگیر شدند.
پس از این شکست ، این پایگاه  ، حفظ شد و لشگریان شیطان در این منطقه ، به صورت غیر علنی به فعالیت خود ادامه داده اند .

ناگفته پیداست آنزمان که حضرت سلیمان به دستور الهی ، ادامه دهنده ی راه پدر در بنای مسجد الاقصی بود ؛ این نبرد علنی شکل گرفت . نبردی که حقیقت آن برای جلوگیری از بنا شدن یکی از بزرگترین مراکز عبادی به نام مسجد الاقصی ، بوده است .

شیطان شکست خورد اما نا امید نشده و در راستای قَسمی که یاد کرده است ؛ روز به روز در تقویت این پایگاه می کوشد و به همین منظور اعوان و انصار اصلیش را که در دنیا ، صاحبان قدرت بوده و در این منطقه با ساختار قوم یهود ، شناخته می شوند ؛ در این مکان مستقر نموده است تا با فرعی به نام ” پیدا نمودن معبد هیکل” که توسط سلیمان نبی ساخته شده است ؛ دست به تخریب تدریجی مسجد الاقصی بزنند .

و این فعالیت ، به نبرد بزرگی که در روایات اسلامی بدان اشاره شده است ، مربوط میباشد چرا که رسول گرامی اسلام در این نقطه در نبردگی بزرگ ، شیطان را به قتل خواهد رسایند .

به همین خاطر شیطان تمام فعالیت خود را در این نقطه متمرکز کرده که در نبرد با رسول گرامی اسلام ، به موفقیت دست یابد. آنچنان که الان نیز تمام همت خود را بر محو دستورات اسلامی حضرت ، گمارده و توسط یهود به این بدعت ها و تحاریف دست زده است .
بدعت هایی که هر روزه در قوم یهود مشاهده می شود و به بهانه ی همین بدعت ها ، مبارزه با مسلمانان در سرتاسر جهان صورت می گیرد و بیت المقدس به محلی برای تجمع هر یهودی تبدیل شده و باید از هرگونه مسلمان پاک شود .در همین راستا پاکسازی نیل تا فرات در دستور کار رژیم غاصب اسرائیل قرار گرفته و تمامی فتنه ها از این منطقه سرچشمه می گیرد .

/برگرفته از تارنمای www.maddahi.net

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها