• کدخبر: 61409
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۰۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه:

باید صف مطالبه گران را از صف فتنه گران جدا کرد/ مطالبات به حق مردم باید از سوی مسئولان پاسخ داده شود

امام جمعه دامنه گفت: اگر صف مطالبه گران را از صف فتنه گران جدا نکنیم باعث می شود که اعتراضات به حق را هم ساکت کنیم، ما موضع خود را در برابر آشوبگران مشخص می کنیم و البته حساب اختلاس گران و ایجادکنندگان مشکلات برای مردم را نباید پای نظام نوشت.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به روی آوردن به کارهای نیک و داشتن نگاه خوش بینانه به حسنات گفت: همانگونه که فرد پس از انجام کارهای نیک از انجام آن ها لذت می برد امام عصر (عج) نیز از کارهای نیک افراد و داشتن چنین پیروان و شیعیانی خوشنود می شوند و خوب است که انسان با چنین دیدی نسبت به عمل خیر اقدام کند.

امام جمعه شهر دامنه افزود: شایسته است که انسان از روزها و شب های این ایام استفاده کند و ضمن اینکه به عبادات فردی مانند نماز اول وقت، استفاده از روزهای کوتاه آن برای برای روزه داری، حضور در مجالس اهل بیت (ع) و تذکر، تأسی از فرامین اهل بیت (ع) و.. می پردازد به انجام عبادات اجتماعی نیز بپردازد.

وی گفت: زمانی عبادات فردی به انسان سود می بخشد که به عبادات اجتماعی هم بپردازد و باید در این فتنه و آشوب و بالا و پایین ها عبادات اجتماعی را حفظ کرده و و لایه های پنهان آن و آگاهی و بصیرت را در نظر بگیریم.

امام جمعه شهر دامنه درمورد فتنه اخیر اظهار کرد: این فتنه هر چند به سادگی جمع شد اما فتنه بزرگی بود که سیر تحولات آن شامل نارضایتی عمومی، تخریب ها و شعارهای ساختار شکنانه، ورود عناصر دست نشانده خارجی، بمب گذاری، ایجاد تفرقه و اختلاف بوده و هدف آن ایجاد آشوب و بلوا و جنگ داخلی در ایران بود.

وی با اشاره به لزوم آگاهی و صحبت با مردم به صورت صریح و شفاف گفت: این فتنه عوامل بیرونی و درونی دارد که در سیر تحولات آن باید گفت که علاوه بر عوامل آشوبگر خارجی که فتنه گران را حمایت کردند باید به عوامل داخلی آن نیز که به وجود آورنده آن بوده اند پرداخت.

حجت الاسلام صابری گفت: در طی این سال ها جریانی وعده نسیه غرب به مردم می دادند و فضای نگرانی از عدم مذاکره با پیامدهای شوم سایه جنگ را در جامعه ایجاد کردند و حالا علاوه بر اینکه بهبودی در وضعیت مردم به وجود نیامده است کار به خط و نشان کشیدن های جنگ برای ایران از آمریکا به کشور مفلوکی مانند عربستان رسیده است.

وی ادامه داد: بیکاری، رکود، آمارخوانی برخی مسئولان، اختلاس ها و.. باعث برخی نارضایتی های مردمی قطع نظر از جهت گیری های سیاسی آن ها شد و مانند آتشی در زیر خاکستر باعث ایجاد زوایای پنهانی شد و اراذل و اوباشی نیز از آن به نفع خود استفاده کردند که باید خط آن ها را از مردم و مطالبات به حق آن ها جدا کرد.

وی با اشاره به سیر آشوب ها ادامه داد: در این قضایا موجی ایجاد شد و آشوبگران و داعشیان وطنی نیز از آن سوء استفاده کردند و در این جریانات علاوه بر آگاهی و اینکه نباید به داعشیان وطنی اجازه سوء استفاده داد ما باید بدانیم که این موج را چه کسانی به وجود آورده اند و باید از برخی مسئولان پرسید که چرا دشمنان پیام مردم ایران را زودتر از مسئولان شنیدند و چرا باید آن ها عرصه را در دست بگیرند.

امام جمعه دامنه گفت: کسانی که اغتشاش می کنند نه تا به حال رأی داده اند و نه درد نان دارند و ما صف خود را از اغتشاشگران جدا می کنیم اما این که ما این فتنه را محکوم کرده ایم دلیل بر این نیست که مطالبه گری های برحق را باید خفه کرد.

وی گفت: اگر صف مطالبه گران را از صف فتنه گران جدا نکنیم باعث می شود که اعتراضات به حق را هم ساکت کنیم و ما موضع خود را در برابر آشوبگران مشخص می کنیم و البته حساب اختلاس گران و ایجادکنندگان مشکلات برای مردم را نباید پای نظام نوشت.

وی گفت: ما علاوه بر آنکه انزجار خود را از آشوبگران و حمایت کنندگان خارجی آن ها از جمله ترامپ و.. اعلام می کنیم انزجار خود را نیز از برخی مسئولان بی کفایت و همچنین مسببان و بانیان این مشکلات اقتصادی و گرانی و.. اعلام می کنیم.

وی با اشاره به برخی تلاش ها و توطئه های دشمنان در مقابله با روحانیت گفت: در حمایت از برخی سخنان ناحق باید گفت که آیا روحانیت حقوق های نجومی را گرفته است؟! و قاطبه روحانیت در چه سطحی از معیشت زندگی می کنند؟ البته برخی از آشوبگران این فتنه با توطئه گری بعد از این مدعی خواهند شد تا قضایا را وارونه جلوه دهند و سپاه، بسیج، روحانیت و مردمی را که در میدان حاضر شدند و فتنه را جمع کردند مورد هجمه قرار دهند.

وی با اشاره به سخنی از امام علی (ع) عنوان کرد: اگر مردم جامعه ای بیدار و آگاه باشند آنوقت رهبران دلسوز می توانند موفق شوند و جامعه را به سرمنزل مقصود برسانند وگرنه امیرالمؤمنین ها هم با جهل مردم راه به جایی نخواهند برد.

حجت الاسلام صابری در پایان با اشاره به داستان اشعث که تحمیل کننده حکمیت به امام علی (ع) بود ادامه داد: جهل مردم در آن زمان باعث شد امام علی (ع) اشعثی را که سابقه مشخصی در مخالفت با اسلام و اهل بیت دارد به عنوان استاندار بر سر کار گمارد و آن رهبری که معصوم هم باشد و اطاعت نشود رأی و نظر و تدبیرش راه به جایی نخواهد برد.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها