• کدخبر: 61389
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۱۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
  • چاپ خبــر
رئیس اداره اورژانس پیش‌ بیمارستانی استان خبر داد؛

۱۲۰ ساعت پوشش امداد-سلامت پاییزی اورژانس در شهرستان فریدن

رئیس اداره اورژانس پیش‌ بیمارستانی استان اصفهان گفت: در پاییز امسال، پرسنل فوریت‌ های پزشکی شهرستان فریدن در مجموع با ۱۲۰ ساعت استقرار، امداد- سلامت ایّام بازگشایی مدارس، مراسم تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی(ع) و فوتبال لیگ برتر استانی را پوشش دادند.

به گزارش دیار اقوام؛ علیرضا قاسمی گفت: تکنسین های اورژانس پیش‌ بیمارستانی شهرستان فریدن در سه ماهه سوم سال جاری به ۴۱۲ مأموریت شامل ۲۶۲ مأموریت غیر تصادفی و ۱۵۰۰ مأموریت تصادفی اعزام شدند.

وی افزود: مجموع حوادث رانندگی در این مدّت، ۱۲۴ مورد در مناطق جاده‌ای و ۲۶ مورد در نقاط شهری فریدن رخ داده است.

رئیس اداره اورژانس پیش‌ بیمارستانی مرکز اورژانس استان اصفهان با اشاره به وقوع هشت حادثه ویژه در پاییز امسال در این شهرستان تصریح کرد: در این مدّت، بیماران داخلی بیشترین امداد خواهان فوریت‌ های پزشکیِ غیر تصادفی در شهرستان فریدن بودند؛ پس از آن، ۴۵ بیمار قلبی، ۲۳ مصدوم ناشی از سقوط و هفت مورد مسمومیت با گاز سمّی منوکسید کربن از خدمات اورژانس ۱۱۵ این شهرستان بهره‌ مند شدند.

قاسمی خاطر نشان کرد: سه ماهه سوم امسال، ۳۴۷ بیمار و مصدوم پس از استفاده از خدمات اورژانس پیش‌ بیمارستانی در فریدن، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۶۵ نفر به همّت تکنسین‌ های اورژانس به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

وی یادآور شد: پرسنل فوریت‌ های پزشکی این شهرستان در مجموع با ۱۲۰ ساعت استقرار، پوشش امداد-سلامت ایّام بازگشایی مدارس، مراسم تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی(ع) و فوتبال لیگ برتر استانی را بر عهده داشتند.

رئیس اداره اورژانس پیش‌ بیمارستانی استان اصفهان، جمعیّت شهرستان فریدن را ۵۳ هزار نفر دانست و گفت: فوریت‌ های پزشکی این شهرستان با برخورداری از دو پایگاه شهری و جاده‌ ای، یک اتاق فرمان ۱۱۵ مشترک با شهرستان بویین و میاندشت و ۱۳ نفر پرسنل به صورت شبانه‌ روزی و رایگان در حال ارائه خدمات به شهروندان است.

انتهای پیام/صدای سلامت

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها