• کدخبر: 61374
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۹
  • چاپ خبــر
در یوم الله 9 دی شهرستان فریدن مطرح شد؛

۹ دی پاسداشت مردم از حماسه ای است که خود آفریده اند/ دشمن کلیت نظام را هدف قرار داده است

نماینده ولی فقیه چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در تجمع ۹ دی گفت: در روز ۹ دی مردم ایران در اجتماع بزرگی شرکت کردند تا خودشان از کار خود پاسداشت کنند، زیرا روز ۹دی کاری خودجوش و صرفا مردمی بود و حقیقتا چنین حماسه ای از هیچ کسی جز مردم بر نمی آمد.

به گزارش دیار اقوام؛ پیش از ظهر امروز مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی با حضور پرشکوه مردم آگاه و ولایت مدار فریدن در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر داران برگزار شد.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی در ابتدای این مراسم ضمن تشکر از حضور مردم و خیرمقدم به حاضران اظهار کرد: سالروز ۹ دی روز بصیرت، روز میثاق با ولایت، روز شکستن کمر استکبار جهانی و روز برملا شدن چهره نفاق فتنه گران است.

امام جمعه شهر داران گفت: مردم این شهرستان مردمی ولایتمدار، دیندار، بابصیرت بوده و در همه صحنه های سیاسی و اجتماعی گوش به فرمان رهبری هستند.

وی افزود مردم شهرستان فریدن در مسیر ولایت حرکت می کنند و وحدت مردم حول محور ولایت مداری است که مشکلاتی مانند مشکل آب شهرستان فریدن را حل خواهد کرد و این مشکل با وحدت و مطالبه‌گری بجای مردم و پیگیری مسئولان حل شد.

وی گفت: در شهرستان فریدن مشکلاتی مانند معیشت و مهاجرت نیز با کمک نخبگان و جوانان عزیز و با وحدت ولایی این مردم قابل حل است.

حجت الاسلام سیاوشی عنوان کرد: در این روز مردم اینجا جمع شدند تا بگویند که رهبر را تنها نخواهند گذاشت و با بصیرت پرچم دینداری، عدالت و مبارزه با دشمن را در دست گرفته و با مسیری که شهدا تعیین کرده اند پشت سر مقام معظم رهبری حرکت میکنند.

در بخش دیگری از این تجمع حجت الاسلام محمدعلی نکونام سخنران این مراسم ضمن تقدیر از مردم برای زنده نگه داشتن شعائر اظهار کرد: برکات پروردگار فقط مادی نیست و داشتن دل‌های اهل بصیرت، فهم و درک برای زنده نگه داشتن شعائر از برکات معنوی خداوند است.

نماینده ولی فقیه چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد ادامه داد: امروز روز مهمی است زیرا مردم ایران در اجتماع بزرگی شرکت کردند تا خودشان از کار خود پاسداشت بگیرند زیرا که اگر پیروزی انقلاب توسط امام و رهبری و در دفاع مقدس توسط هدایت های امام و رهبری و مجاهدت های نیروهای نظامی، سپاهی و بسیجی بود روز ۹دی کاری خودجوش و صرفا مردمی بود که حقیقتا از هیچ کسی جز مردم برنمی آمد.

وی افزود: کار اصلی در ۹ دی را مردم انجام دادند و با آمدنشان به صحنه فتنه را جمع کردند و یأس را در دل دشمن و ایادی دشمن نهادند و این جز به فضل و برکت و عنایت خدا نبود.

وی گفت: وقتی خداوند می خواهد به جامعه ای برکت بدهد به آن ها بصیرتی می دهد که وظیفه شناس باشند و به موقع به صحنه بیایند و بموقع عمل درست را انجام دهند.

حجت الاسلام نکونام تصریح کرد: البته این ایمان به صورت رایگان و بدون زحمت در اختیار کسی قرار نمی گیرد و همه کارهای خداوند حکیمانه است و ملت ایران قبل از انقلاب و زمان انقلاب و پس از آن در راه خدا جهاد کردند و به ندای ولی فقیه زمان خود لبیک گفتند.

وی با بیان اینکه اگر مردمی در راه خدا جهاد کردند فتنه را هر چند عظیم باشد مغلوب می کنند تصریح کرد: ۹ دی فتنه ای است که بعد از جنگ سخت شکل گرفت و وقتی که دشمن همه راه های جنگ سخت را به کار گرفت و مقاومت بیشتر ملت ایران را مشاهده کرد تصمیم به جنگ نرم و استحاله نظام از درون گرفت.

وی افزود: دشمنان با مقدمات و وسایلی مانند حوزه، دانشگاه و یا خواص تاثیر گذار مانند مدیران، افراد سرشناس و.. که از خواستگاه های مهم دشمن برای فتنه هستند برای فتنه استفاده می کند و باید همیشه از این موارد مواظبت کرد.

نماینده ولی فقیه چهارمحال و بختیاری افزود: در فتنه ۸۸ دشمن از خواص جامعه و در بهترین موقع یعنی انتخابات برای مهره چینی و.. استفاده کرد و انتخابات یکی از ابزارهای و زمینه های مهم دشمن برای توطئه است زیرا دارای مقبولیت مردمی است.

وی ادامه داد: در این فتنه خداوند آزمون بزرگی از ملت ایران گرفته و البته ملت ایران از آن درس گرفت و باید همیشه مراقب این خواستگاه دشمن بود.

وی عنوان کرد: عده ای با فتنه ۸۸ و با ظاهر انتخابات جلو آمدند و در اصل جمهوریت و اصل نظام را هدف گرفته بودند که با هوشیاری و قاطعیت رهبر انقلاب در دفاع از رای مردم، جمهوریت نظام و احترام به رای مردم روبه رو شدند.

امام جمعه شهرکرد گفت: دشمن در پی درست کردن مشکل یا ضایعه ای در کشور نیست بلکه کل نظام را هدف قرار داده است و در پی ایستادگی در مقابل جمهوریت، اسلامیت و اصل ولایت فقیه است.

وی گفت: دشمن با جنگ نرم پایه اعتقادات را هدف گرفته است و در زمانی نیز با استفاده از روزنامه های داخلی به گمان خود اصل قرآن را زیر سوال برده بود.

نماینده ولی فقیه چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: آنچه که برای ما باید در این واقعه درس ضروری و راه مستمر باشد پیروی از ولایت فقیه است و تا امروز پیروی از ولایت فقیه رمز ماندگاری کشور، انقلاب و مردم و رمز وحدت، ایستادگی، انسجام و ماندگاری بر اهداف بوده است.

وی ادامه داد: در اوایل انقلاب و پس از آن صلابت امام خمینی (ره) و بصیرت و جای داشتن امام در دل های مردم همه فتنه های آن دوران را خنثی کرد و پس از امام (ره) دشمنان به این دلخوش شده بودند که بتوانند در دوران رهبری حضرت آقای خامنه ای نقشه های خود را عملی کنند.

حجت الاسلام نکونام گفت: رهبر انقلاب دارای ویژگی های بسیار والایی است که رمز بقای انقلاب و خنثی شدن همه توطئه هاست و البته دشمن تلاش بسیار زیادی می کند تا رهبر را به طرز دیگری معرفی کند و البته ما باید این نعمت رهبری و ویژگی ها را بیان کرده و به نسل بعد منتقل کنیم.

وی در ادامه به برخی ویژگی های رهبر اشاره کرد و گفت: عقلانیت رهبری و مدیریت ایشان بر اساس عقلانیت و همچنین تیزبینی و رصد دشمن از ویژگی های مهم رهبری و البته لازمه مدیریت است.

وی افزود: این که رهبر قبل از اینکه دست دشمن رو شود نقشه های او را برملا می کند توضیحی از این ویژگی است و مثال آن هشدار رهبری در بحث تهاجم فرهنگی در زمانی است که عده ای اصلا اعتقادی به چنین جنگی از طرف دشمنان نداشتند در صورتی که رهبر به موقع بیدار باش می دهند.

امام جمعه شهرکرد تدبر را از دیگر ویژگی های رهبری برشمرد و گفت: این تدبر ویژه چه در مواجهه با دشمنان خارجی و چه در مواجهه با مسائل و وادادگی های داخلی وجود داشته و ایشان با هدایت مدبرانه توطئه ها را خنثی می کنند و با روشنگری و نشان دادن راه، فتنه ها را خاموش می کنند.

وی زمین گیر کردن دشمن در خانه خود را از دیگر ویژگی های رهبر انقلاب معرفی کرد و افزود: برخی در دفاع با داعش می گفتند که اگر داعش به ایران آمد در ایران دفاع می کنیم اما رهبر دشمن را در خانه خودش زمین گیر کردند و اجازه ورود آنان را به خاک کشور نداند.

وی افزود: داشتن قاطعیت از دیگر ویژگی های رهبر است و مثال آن در مواردی مانند حمایت از حق و رأی مردم و ارزش های نظام است.

وی گفت: ایمان عمیق به راه، هدف، مردم و این ایمان را به جامعه القا کردن و همچنین اعتقاد و امید به آینده و همچنین نگه داشتن مردم در همه عرصه ها، به خصوص نسل جوان از ویژگی های دیگر رهبر است که نمونه بارز این مردم باوری در ۹ دی است.

حجت الاسلام نکونام ذوب بودن در خط امام (ره)، ترسیم راه امام خمینی (ره) و حرکت خود رهبری در این راه و همچنین اخلاص و خدا محوری را از دیگر ویژگی ها برشمرد و تأکید کرد: این اخلاص در تمام کارهای رهبری وجود دارد و نمونه آن نامه ای است که رهبر به جوانان غربی نوشتند و این نامه تعداد کثیری از جوانان و اندیشمندان غربی را به تفکر واداشت و خداوند به آن به دلیل اخلاص برکت داد.

وی اظهار کرد: از دیگر ویژگی های رهبر این است که ایشان تمام ظرفیت خود را پای انقلاب گذاشتند و برخی ویژگی های دیگر هواستیزی به معنای واقعی، مطیع امر ولی خدا بودن، حفاظت از ارزش های دین و.. است.

وی در پایان با بیان اینکه فتنه ها و امتحان های دیگری در پیش روی ملت ایران است گفت: امید داریم که به فضل خدا و نعمت های پروردگار که یکی از آنان رهبر انقلاب و پیروی از رهنمودهای ایشان است همه فتنه ها خنثی شود.

اقامه نماز وحدت از دیگر برنامه های این تجمع در حماسه یوم الله ۹ دی بود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها