• کدخبر: 61360
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۴۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۸
  • چاپ خبــر
امام جمعه شهر دامنه:

مردم در ۹ دی پای دفاع از آرمانها ایستادند نه اشخاص

امام جمعه شهر دامنه، گفت: نظام اسلامی در انتخابات ۸۸ و مردم در ۹ دی همان سال تمام قد پای دفاع از اصل انتخابات و آرمانها ایستادند و این ایستادگی پای اشخاص و افرادی که شیفته و مغرور شدند نبود.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دامنه ضمن اشاره به لزوم پاسداشت حریم الهی و توصیه به حسن رفتار با والدین، فرزندان، همسایه ها و.. گفت: لزوم داشتن حسن خلق برای افراد مسجدی بیشتر از دیگر افراد است زیرا که انتظار بیشتری از این افراد می رود و لازم است که یک فرد مسجدی رفتار پسندیده و اخلاق حسنه ای که از او انتظار می رود با پدر و مادر و .. داشته باشد.

امام جمعه شهر دامنه همچنین با اشاره به سالروز وفات حضرت معصومه (س) و اشاره به مقام بالای ایشان گفت: جایگاه حضرت معصومه در علم، تقوا، ورع، کرامت و.. زبانزد همه بوده است و ابن جوزی از علمای اهل تسنن قرن هفتم در این باره می گوید: از بین اولاد حضرت موسی بن جعفر (ع) چهار دختر به نام فاطمه است با جایگاهی رفیع و بی نظیر در علم و تقوا و کرامت.

وی همچنین با بیان درپیش بودن سالروز حماسه ۹ دی گفت: در این روز ملت ایران به پاخاست و نشان داد که بصیرت چراغی است که باید برای حرکت در مسیر انقلاب به همراه داشت و ۹ دی سالروز تجدید و احیای بصیرت دینی و انقلابی است.

وی درمورد عواملی که باعث بی بصیرتی می شود، گفت: دو عامل دلبستگی به دنیا و گرفتار شدن به شهوات باعث از دست دادن بصیرت می شود.

وی افزود: کسانی که متهم به کوردلی و ندیدن حقایق و نداشتن بصیرت هستند دلبسته به مال، پست و مقام و یا دلبسته به لباس و کسوت شده و نمی خواهند که بصیرت داشته باشند و چه بسا حرف حقی که باید بزنند و به خاطر پست و مقام و .. نزده و از قطار انقلاب پیاده شوند.

حجت الاسلام صابری ادامه داد: کسانی نیز بوده اند که با نفوذ دشمن برخی از وزرا، وکلا و.. را در دام شهوت انداخته و دست آنان را زیر ساطور قرار داده اند و این افراد دیگر مجبورند که طبق میل آنان حرف بزنند و رفتار کنند.

وی در مورد راه علاج و کسب بصیرت با اشاره به سخن امام علی(ع) گفت: امام (ع) فرموده اند که احدی از شیعیان ما به بصیرت، دور اندیشی و حرکت در مسیربندگی نخواهد رسید مگر اینکه من را بشناسد.

وی افزود: البته منظور شناخت شناسنامه ای امام علی (ع) نیست و امام (ع) در ادامه می فرمایند: باید مرا به نورانیت بشناسد و در حدیثی دیگر می فرمایند که کسی که تفکر کند خداوند به او بصیرت می دهد.

امام جمعه دامنه عنوان کرد: امروز نوع دیگری از بصیرت را می طلبد و ما اصولی داریم که به افراد بر حسب انطباق با این اصول نمره می دهیم.

وی افزود: اصول اسلامی و اصول انقلابی مبانی هستند که هر کس خواستار حرکت در راه انقلاب است باید به آن ها پایبند باشد و سوزنبان و کسی که سمت و سوی این حرکت را انتخاب می کند ولی فقیه و اصول انقلاب است.

وی گفت: هیچ کس از مسئولان حال یا گذشته نباید چنین اشتباهی بکنند که خود را سوزنبان این قطار انقلاب بدانند و فکر بکنند که می توانند مسیر حرکت این انقلاب را تعیین کنند.

حجت الاسلام صابری گفت: کسانی نباید با خود فکر بکنند که به پشتوانه رأی ۲۵ میلیونی گذشته و یا حمایت رأی مستضعفین و محرومان که اابته زمانی واقعا در راستای خدمت به آن ها کوشش کرده بوده است می تواند مسیر حرکت انقلاب را تعیین کند و ما افراد را تا زمانی که در مسیر انقلاب حرکت می کنند قبول داریم.

وی افزود: البته روی سخنان رهبری در فرمایشات اخیر به همه مسئولان گذشته و امروز بوده و هست و ناظر با هر دو گروه است و هم مسئولان گذشته و هم مسئولان فعلی باید پاسخگو باشند و باید در عمل ثابت کنند که اپوزیسیون نیستند و به آرمان های انقلاب پایبندند.

وی اظهار کرد: نظام اسلامی در انتخابات ۸۸ و مردم در ۹ دی همان سال تمام قد پای دفاع از اصل انتخابات و آرمانها ایستادند و این ایستادگی پای اشخاص و افرادی که شیفته و مغرور شدند نبود.

وی همچنین با توجه به برخی تجمعات در شهرهای کشور گفت: عده ای درصدد ایجاد نارضایتی عمومی و ایجاد فتنه جدید هستند و هزینه آن را نیز به پای نظام می گذارند.

امام جمعه شهر دامنه، با طرح چند سوال ادامه داد: برخی درصدد هستند تا اقتصاد را گروگان بگیرند تا برجام های دو و سه و.. را بر ما تحمیل کنند و چرا ما در اقتصاد تحرکی نمی بینیم و اگر نمی توانند اقتصاد را از سکون در آورند باید از مسئولیت کناره گیری کنند و اگر می توانند چرا انجام نمی دهند؟

وی در پایان با عنوان کردن اینکه چرا دستورهای رهبری برای اقتصاد مقاومتی اجرایی نشده است، افزود: به شرط روحیه انقلابی و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی مشکلات قابل حل است.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها