• کدخبر: 61347
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۱۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۷
  • چاپ خبــر
در نشست خبری به مناسبت 9 دی مطرح شد؛

جسارت به روز عاشورا و پرچم امام حسین (ع) ذات فتنه گران را برای مردم آشکار کرد/ ۹ دی پیام دفاع از حریم اهل بیت (علیهم السلام) است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن گفت: ۹ دی پیام دفاع از حریم اهل بیت (علیهم السلام) را به جهانیان صادر کرد و در این روز عمق پستی دشمن با جسارت به روز عاشورا و پرچم امام حسین (ع) برای مردم کاملا آشکار شد.

به گزارش دیار اقوام؛ سرهنگ احسان سروش در نشست خبری به مناسبت حماسه ۹ دی ضمن اشاره ای به پیش زمینه تقابل حق و باطل اظهار کرد: همواره باطل سعی دارد که در اذهان عمومی خود را به صورت حق جلوه دهد اما هر جا بصیرت وجود داشت حق پیروز خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن گفت: هر جا بینش، بصیرت و عمق نگاه مردم تغییر کرد و مردم نتوانستند حق را بشناسد باطل خود را آشکار می کند.

وی افزود: این تقابل حق و باطل از صدر اسلام تاکنون وجود داشته است و عموی پیامبر اولین مخالف پیامبر (ص) بود.

وی ادامه داد: ضربه ای که از جماعتی که حق را نشناختند به اسلام وارد می شود به مراتب بیشتر از ضربه دشمنان خواهد بود و در زمان ائمه نیز نبود شناخت و معرفت، مردم را از بهره برداری از این ذخیره های الهی محروم کرد.

وی با طرح این سوال که چه عواملی باعث شد که امام حسن (ع) به نام صلح شرایط آن زمان را بپذیرد گفت: این موارد نیاز به تحلیل دارد و جوانان باید این موارد را مطالعه کنند و شناخت کاملی نسبت به حق و باطل و.. پیدا کنند.

سرهنگ سروش با اشاره به مثالی از نمایش های پسندیده ای مانند تعزیه گفت: تعزیه یعنی نمایش حق و باطل هایی که در گذشته وجود داشته است و وصل کردن آن به شناخت حق و باطل امروز و فتنه زمانی ایجاد می شود که دشمن بتواند مردم را دچار سرگردانی در شناخت حق و باطل کند و در خواب افکار عمومی دشمن به مقاصد خود خواهد رسید.

وی عنوان کرد: ۹ دی نمایش عمق تعهدات دینی و اعتقادی مردم به جامعه اسلامی و کارنامه رفوزگی برخی ساده اندیشان و ساده لوحان بود.

وی افزود: ۹ دی پیام دفاع از حریم اهل بیت (علیهم السلام) را به جهانیان صادر کرد و در این روز عمق دنائت دشمن با جسارت به روز عاشورا و پرچم امام حسین (ع) برای مردم کاملا آشکار شد.

وی ادامه داد: در ۹ دی آن فضایی که لازم بود توسط افرادی که آن روزها رهبر انقلاب فریاد «أین عمّار» سر می دادند برای مردم روشن شود، برای مردم روشن شد و حجت بر همه تمام شد و از آن لحظه به بعد مشخص شد که هر کسی که علیه جریان انقلابی صف آرایی می کند دیگر به دنبال مسائل انتخابات و مباحث داخلی نیست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن افزود: بنیاد های صهیونیستی که شبانه روز به عنوان اتاق فکر فعالیت می کنند در این زمان نقشه های همه آن ها بر آب رفته است و البته این بنیادها اسناد خیانت برخی افراد داخل کشور را نشان می دهند.

وی گفت: موسوی مهره ای بود که قبل از فتنه مقام رسمی در کشور داشت اما ظرفیت خبرسازی و شاد کردن دشمنان را داشت و تمام دشمنان داخلی و خارجی پشت سر او آمدند و دشمن از آن استفاده کرد.

وی افزود: چرا اوباما رئیس جمهور قبلی آمریکا موسوی را نماد غرب گرایی معرفی می کند و چرا برخی خواص در برابر جریان فتنه موضع خود را مشخص نکردند؟! تا جایی که افرادی مانند کلینتون پیام می دهد که ایرانیان تنها نیستند و جامعه به اصطلاح بین الملل و آمریکا پشتیبان شماست و نخست وزیر صهیونیستی موسوی را سرمایه خود می داند!

وی با اشاره به کشته شدن ۴۲ نفر در فتنه ۸۸ گفت: در جریان فتنه مخالفان نظام در پی متهم کردن نظام به آدم کشی بودند و افرادی مانند ندا آقاسلطان را کشتند تا بگویند که بسیجیان او را کشته و در پی مظلوم نمایی بودند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن با اشاره به سخنان سرکردگان فتنه در اعتراض به حصر و برخی طرفداران فعلی آنان در این زمان و مرتبط دانستن حصر سران فتنه به رهبری اظهار کرد: شورای عالی امنیتی کشور در سال ۸۸ که روحانی رئیس جمهور نیز جزء آنان بود با نوشتن نامه ای به قوه قضاییه خواستار حصر سران فتنه شدند و این حصر بدون حتی یک رای مخالف از شورای عالی امنیت ملی و.. انجام شد اما برخی که قبلا خود موافق حصر بودند امروزه در سخنرانی های خود سخنان دیگری اظهار می کنند.

وی با بیان اینکه با غفلت فتنه به وجود آمد و در بیداری مردم ۹ دی رقم خورد گفت: هر جا مردم فضا را شناختند و دانایی و قدرت تحلیلی که رهبر از آن به نام بصیرت یاد می کنند به امور کشور و اطرافشان داشتند اسلام پیشرفت کرده است و هرجا مردم و جامعه ضعیف عمل کند دشمن جلو می آید.

وی تأکید کرد: عمق بصیرت تقوا نیاز دارد و البته نظام در زمان فتنه قدرت این را داشت که در روز اول فتنه را خاموش کند اما فضای روانی مردم برای این کار آماده نبود و نجابت جمهوری اسلامی اقتضا کرد تا هشت ماه فرصت دهد و برخورد سخت آخرین راه است.

سرهنگ سروش نسبت به وقایع سیاسی اخیر گفت: دشمن همیشه به دنبال این است که انقلاب را با چالش مواجه کند و سوال ما از آقای احمدی نژاد این است که چرا امروز خوراکچی رسانه های بیگانه شده است؟!

وی افزود: هر وقت که دشمنان از کارهای ما خشنود بودند باید بدانیم که مسیری که میرویم اشتباه است و زمانی که دشمن از ما ناراحت است باید دانست که در مسیر درست گام بر می داریم.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها