• کدخبر: 61286
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۴۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۵
  • چاپ خبــر

نخستین برف زمستانی فریدن را سفید پوش کرد

با فعالیت سامانه بارشی صبح روز سه شنبه مردم فریدن شاهد بارش نخستین برف زمستانی بودند.

به گزارش دیار اقوام؛ رئیس اداره هواشناسی فریدن گفت: ارتفاع برف دراین شهرستان تا ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه امروز، ۵ سانتی متر و میزان بارندگی ۲۴ ساعته ۸ میلی متر بوده است.
نوروز ملکی افزود: نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ سامانه ناپایداری از سمت غرب تا اوایل وقت چهارشنبه بر روی استان است و پس از خروج سامانه از روز چهارشنبه شاهد افت دما بین ۷ تا ۱۰ درجه در استان خواهیم بود.
رئیس اداره هواشناسی فریدن گفت: بارش ها در مقایسه با سال زراعی گذشته ۹۲ در صد کاهش و در مقایسه با میانگین بلند مدت سال گذشته ۹۳ در صد کاهش داشته است.
ملکی ادامه داد: بیشینه دما ۱۴ درجه سانتی گراد و کمینه دما منفی ۶ درجه سانتی گراد است.
وی وضعیت جوی امروز رابه صورت افزایش ابر و بارش باران و برف، گاهی وزش باد شدید و در روز چهارشنبه به صورت صاف تا قسمتی ابری و مه صبح گاهی، گاهی وزش باد پیش بینی کرد.
ملکی همچین از رانندگان و مسافران خواست در هنگام تردد در محورهای مواصلاتی شهرستان به ویژه جاده های فرعی تجهیزات لازم زمستانه را به همراه داشته باشند و از زنجیر چرخ استفاده و وسایل نقلیه خود را به وسایل گرمایشی تجهیز کنند.
به گزارش ایرنا؛ بارش برف و باران محورهای دامنه – خوانسار و داران – چادگان و جاده های شهرستان فریدونشهر را نیز لغزنده کرده است.

انتهای پیام /ایرنا

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها