• کدخبر: 61261
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۴۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۱
  • چاپ خبــر

جریانی در کشور در پی ایجاد نارضایتی عمومی و القای ناکارآمدی نظام است

امام جمعه شهر دامنه گفت: مردم ما به نظام و جمهوری اسلامی علاقه مند اند و برخی خیانت ها، اختلاس ها و بی عدالتی ها را نباید به حساب ناکارآمدی نظام گذاشت و باید دانست که جریانی خواستار لبریز کردن کاسه صبر مردم و رساندن آن ها به نقطه جوش هستند.

به گزارش دیار اقوام؛ امام جمعه شهر دامنه در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به خطبه ۲۷ نهج البلاغه اظهار کرد: یکی از غربت ها و مظلومیت های ائمه هادی علیهم السلام که در این خطبه آمده است این بوده که ضعف و سست ایمانی یک جامعه به پای رهبران و پیشوایان آن جامعه نوشته می شده است.

حجت الاسلام ناصر صابری افزود: در این خطبه می خوانیم که امام علی (ع) خطاب به مردم کوفه چنین می گوید که دلم پر از خون و سینه ام از دست شما مالامال از خشم است، کاسه های غم و اندوه را جرعه جرعه به من نوشاندید و با نافرمانی و ذلت پذیری، رأی و تدبیرم را تباه کردید تا جایی که قریش گفت پسر ابیطالب دلیر است ولی علم نظامی ندارد.

وی ادامه داد: امام علی (ع) پس از سرزنش این نافرمانی کوفیان می فرمایند: آیا یکی از آن ها تجربه های جنگیِ سخت و دشوار مرا دارد یا در پیکار از من پیشی می گیرد؟!

وی با پرسش از راز این همه سرزنش امام در حق کوفیان گفت: مردم با سرپیچی از امام خود نه تنها او را مظلوم و بی یاور بلکه خود را خوار کردند و از طرف دیگر باعث ناکارآمدی و بی تدبیری دستگاه حاکمیت دینی شدند.

حجت الاسلام صابری با اشاره به این تجربه تاریخی افزود: امروز نیز عده ای با بی تدبیری، موجبات احساس نارضایتی و ناکارآمدی نظام اسلامی را فراهم می کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها ضمن اشاره به سخن امام صادق (ع) و پیامبر (ص) در امان از زلزله گفت: در این بلایا سزاوار است که همه ما پرهیز از غفلت و غرق شدن در دنیا و تعلقات آن را مد نظر قرار دهیم.

وی ضمن اشاره به سوره زلزال و اشاره شدن به ذره ذره اعمال ما از خیر و شر در این سوره گفت: البته ما مسلمانان نباید رابطه بین حوادث طبیعی زلزله، خشکسالی و.. را با اعمال موجودات انکار کنیم.

امام جمعه دامنه در بخش دیگری از خطبه ها ضمن اشاره به اظهارات رئیس جمهور در اجلاس حقوق شهروندی عنوان کرد: حقوق شهروندی شهرستان فریدن با تهران و دیگر شهرهای بزرگ نه تنها برابر بلکه شاید بالاتر است زیرا این مردم به صورت عملی ثابت کردند که بیشتر در صحنه بوده و هستند و برای انقلاب شهید و هزینه داده اند.

وی افزود: مشکل ما در بحث حقوق شهروندی مسئله شنود و فضای مجازی نیست و نباید این توهّم را داشت که کسی با فضای مجازی مخالف است که به وزیر هشدار داده شود دستت روی دکمه فیلترینگ نرود!

وی همچنین درمورد شنود افزود: برخی باید تاریخ را خوب بخوانند و بدانند که پیامبر (ص) و امیرالمؤمنین (ع) عیون داشتند و کار اطلاعاتی می کردند.

وی در این خصوص ادامه داد: سخن «نظارت مردمی در رأس امور است» زمانی خوب است که به آن عمل شود.

حجت الاسلام صابری درمورد گرانی ها و گزارش خرج دولت به مردم نیز گفت: باید مشخص شود که افزایش قیمت عوارض و ویزای اربعین کجا خرج شده است.

وی در مورد شفافیت عنوان کرد: شفافیت موضوعات مالی برادر رئیس جمهور، برادر معاون اول و حقوق نجومی بگیران و.. نیز باید در اتاق شیشه ای قرار بگیرد.

وی با اشاره به فتنه جدید و سعی برخی برای ایجاد نارضایتی عمومی و القای ناکارآمدی نظام گفت: نباید افراد را به نظام گره زد و باید در این زمینه روشنگری کرد و در این برهه از انقلاب هوشیاری مردم و مسئولان و.. رمز موفقیت و برون رفت امت از مشکلات است.

حجت الاسلام صابری در پایان گفت: مردم ما به نظام و جمهوری اسلامی علاقه مند هستند و برخی خیانت ها، اختلاس ها و بی عدالتی ها را نباید به حساب ناکارآمدی نظام گذاشت و باید دانست که جریانی نیز جدیدا خواستار این هستند که کاسه صبر مردم را لبریز کنند و آن ها را به نقطه جوش برسانند.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها