• کدخبر: 61081
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۴۲ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  • چاپ خبــر
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن خبرداد؛

وجود ۵۴۵ حافظ قرآن کریم در فریدن/ بیشتر این حفاظ در اماکن مذهبی و امامزادگان به حفظ قرآن کریم مشغول هستند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن گفت: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن در طرح ملی تربیت حفاظ قرآنی،اسامی ۵۴۵ نفر حافظ را از ابتدای سال جاری به ثبت رسانده است.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی در مورد فعالیت های قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه گفت: این اداره در بحث اجرای مسابقات قرآنی در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل، تفسیر و ابتهال و همچنین تربیت حفاظ قرآن کریم فعالیت می کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن همچنین در مورد فعالیت این اداره در بحث تربیت حفاظ قرآنی گفت: خوشبختانه ما در طرح ملی تربیت حفاظ قرآنی جزء شهرستان های پیشرو بوده و جزء اولین اداراتی بوده ایم که در استان آمار حفاظ قرآنی ۵۴۵ نفری از ابتدای سال جاری به ثبت رسانده ایم.

وی در این زمینه افزود: بیشتر این حفاظ در اماکن مذهبی و امامزادگان به حفظ قرآن کریم مشغول هستند.

وی ادامه داد: از اماکنی که جلسات حفظ قرآن کریم در آن ها برگزار می شود می توان موقوفه حاج منیر عبداللهی در شهر دامنه که دارای کلاس طرح ملی حفظ می باشد، بقعه شیخ ابوسلیمان دارنی شهر داران، امامزاده عبدالله شهر رزوه، امامزاده سید محمد روستای ننادگان، امامزاده احمد ابراهیم شهر بوئین میاندشت، امامزادگان شهر افوس را نام برد و در شهرستان فریدونشهر نیز مرکز ملی حفظ قرآن کریم وجود دارد که در طول سال فعالیت مستمر دارد.

حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی عنوان کرد: مسابقات قرآنی هر ساله در اسفند ماه و به دو صورت کتبی و شفاهی برگزار می شود و افرادی که حائز رتبه می شوند گواهی نامه معتبر این سازمان به آن ها  اعطا می شود.

وی افزود: مسابقات حفاظ قرآن کریم در جزء های ۳۰، ۳۰ و یک، ۳۰ و یک و دو، پنج جزء، ۱۰ جزء و.. و حافظ کل بوده و جوائزی بالاخص در هفته وقف به این حفاظ اهدا می شود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها