• کدخبر: 61050
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۱۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
  • چاپ خبــر
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن:

۱۶ آذر مظهر ایستادگی، مقاومت و استکبار ستیزی/ باید کشاورزان محلی را کمک داد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن گفت: ۱۶ آذر مظهر ایستادگی، استقامت و استکبار ستیزی است و ما وظیفه داریم که میراث استکبار ستیزی را نسل به نسل منتقل کنیم…

به گزارش دیار اقوام؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن، در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت ۱۶ آذر، اظهار کرد: این روز یادآور سابقه مبارزه و مقاومت جبهه توحید در برابر جبهه کفر با محوریت دانشجو و دانشگاه است.

سرهنگ احسان سروش، افزود: با تصویری که از دکتر مصدق در نظر دارید او توانست حاکمیت استعمار دیرینه انگلستان را با محوریت آیت‌الله کاشانی بر صنعت نفت خاتمه دهد، اما در فاصله خیلی کوتاه از ۲۹ اسفند ۳۱ تا ۲۸ مرداد ۳۲، استکبار جهانی به دنبال عوض کردن مسیر انقلاب بود و با نفوذ در دولت دکتر مصدق و عدم گوش‌ به ‌فرمانی از دستورات آیت‌الله کاشانی، خواست دشمن در ۲۸ مرداد به نتیجه رسید.

وی با اشاره به فضای کشور بعد از ۲۸ مرداد گفت: در آن زمان و آن شرایط ملتهب کشور از ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ قشر دانشجو و روحانی در برنامه‌های مختلف در اعتراض به سلطه اجانب شرکت کردند.

وی با اشاره به جملاتی از شهید چمران که یکی از ناظران واقعه ۱۶ آذر است، گفت: در آن زمان در اعتراض به ورود نیکسون، دانشجویان دانشگاه تهران و بازاریان در صف اول مبارزه قرار گرفتند و ددمنشی و دیو صفتی مأموران شاه بر مردم مظلوم آن زمان منجر به شهید شدن سه دانشجو به نام های بزرگ نیا، رضوی و قندچی شد و زمینه ساز مبارزات بعدی شد.

سرهنگ سروش تصریح کرد: سال ۴۲ نیز که اولین حرکت برای انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) آغاز شد، همین جبهه خدا باور و خدا محور خود را به امام خمینی(ره) رساندند.

وی ادامه داد: ۱۶ آذر یک روز کاملاً ضدآمریکایی و ضد استکباری است و دانشجویان با اعتقاد خود توطئه دشمن را خنثی کردند، اما دشمن قصد داشت این روز را به نام خود مصادره کند و این در حالی است که این روز یک جریان کاملاً ارزشی و اعتقادی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن، اظهار کرد: سال ۸۸ عده‌ای به عنوان هرج و مرج دانشجویی و به نام دانشجو خواهان واردکردن ادبیاتی زننده به ساحت مقدس دانشگاه و دانشجو بودند که با هوشیاری طیف انقلابی دانشگاه و دانشگاهیان این موضوع خاتمه پیدا کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا و انگلیس همواره سعی در نفوذ در دستگاه‌های داخلی کشور ما را داشته‌اند، گفت: در بسیاری از موارد دست این کشورهای استکباری را می‌بینیم و حتی در مذاکره نیز قصد نفوذ در کشور را داشته و این کشورها در تکامل جمهوری اسلامی ایران همیشه مخالفت کرده‌اند.

وی افزود: سال ۸۸ عده‌ای به نام دانشجو سعی داشتند به اسم دانشجو به ارزش‌های انقلاب لطمه بزنند و یا فتنه ۷۸ را از دانشگاه می بینید و این نشان دهنده حساسیت بالای دانشگاه و قشر پویا و فعال جامعه است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن، تصریح کرد: برخی فضاهای دانشگاهی امروز، به صورت ۱۰۰ درصد فضای انقلابی، با نشاط و علمی نیست و ما وظیفه داریم که میراث استکبار ستیزی را نسل به نسل منتقل کنیم و ۱۶ آذر مظهر استقامت و استکبار ستیزی است و اگر دانشجو گذشته خود و دشمنان خود را نشناسد، قطعا در پیچ‌ وخم فتنه‌ها گرفتار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در همه مسائل ردپای استکبار را ملاحظه می‌کنیم، مطرح کرد: خیلی‌ها به دنبال این هستند که دانشجویان را در فضای مادی و غربی پرورش دهند اما وقتی میزان ایستادگی و مقاومت و ارادت شهدای انقلاب اسلامی به اسلام و قرآن را می‌بینند، متوجه می‌شوند، آریایی‌ترین نسل در تاریخ ایران شهدا هستند و با داشتن روحیه استکبار ستیزی حاضر نشدند حتی یک وجب از خاک این میهن را در سخت‌ترین شرایط به دشمن واگذار کنند، این در حالی است که در هر جنگی در تاریخ ایران قسمتی از خاک ایران جدا شده است.

سرهنگ سروش عنوان کرد: اگر قرار است آریایی حقیقی را تعریف کنیم باید امثال شهدا و میرزا کوچک خان‌ها و دلیران تنگستان را نام ببریم.

وی در توضیح اهداف اردوهای راهیان نور گفت: هدف از مجموعه سپاه از راه‌اندازی اردوهای راهیان نور نیز انتقال سینه ‌به‌ سینه این افکار و اندیشه‌ها است و برخی مطالب را می‌توان با کتاب و تصاویر فهمید اما این خواندن هیچ‌گاه جای مشاهده مستقیم را نخواهد گرفت و تا در مناطق جنگی حضور پیدا نکنیم، ایثار و ایستادگی شهدا را متوجه نخواهیم شد.

وی افزود: نگاهی در کشور وجود دارد که سعی در تخریب اندیشه‌های ناب انقلابی و جهادگری‌های جوانان و راه مقاومت دارد و عده‌ای با گفتار و رفتار خود بهانه دست دشمن داده و ادبیات مقاومت را نمی‌دانند و با بهانه‌های غربی سعی در رشد اسلام دارند اما این موضع با مبانی اسلام در تناقض است.

وی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم جهانی بشویم باید این اتفاق از طریق اسلام انجام شود، اضافه کرد: اینکه در ادبیات برخی مسئولان می‌بینیم که اعتقادی به این موضوع ندارند، خود یک ضربه و آسیب است و برخی باید بدانند کمک به جبهه مقاومت علاوه بر اینکه کار اعتقادی است کاری عقلی بوده و سیاست زدگی نیست و ما برای اینکه از خود دفاع کنیم در حال کمک به این جبهه هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن با اشاره به تحریم‌ها گفت: تحریم‌ها به‌ عنوان ابزاری در دست دشمن است و بارزترین خصومت آن‌ها در زلزله کرمانشاه و فشار آوردن بر کشورها در عدم کمک‌رسانی به جمهوری اسلامی بود و تحریم‌ها درباره ایران سابقه دیرینه دارد و ادبیات شعب ابیطالب دقیقا ادبیات تحریم های امروز است و بعد از مدتی همگان فهمیدند که برجام بازیچه‌ای بیش در دست اجانب نیست.

وی درباره تحریم‌های حقوق بشری، تروریستی و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی عنوان کرد: اگر قرار است تروریستی معرفی شود، در ابتدا باید آمریکا و اسرائیل معرفی شوند که حامی همه تروریست‌های جهان هستند و ما باید بدانیم تحریم‌های اقتصادی تنها با نگاه به درون خنثی خواهد شد.

سرهنگ سروش به ضرورت رویکرد نگاه به داخل و استفاده از منابع داخلی تأکید کرد و گفت: باید از همه این ظرفیت‌ها در داخل کشور استفاده کرد تا بتوان در این زمینه موفق بود.

وی در حاشیه این نشست و در پاسخ به سوال های خبرنگاران، در مورد مسائل شهرستان از قبیل اقتصاد مقاومتی و.. گفت: فضایی که سپاه در چند سال گذشته دنبال کرده بود، بسیار مطلوب بود و تا سال ۹۳ اعتبارات اقتصاد مقاومتی خوب بود و نتایج بسیار خوبی در برداشت اما در سال ۹۵ و ۹۶ اعتبارات بسیار ناچیز شد و در سال ۹۶ به صفر رسید و با وجود اینکه تقاضاها بالابود، راه به‌جایی نبرد.

وی با بیان اینکه کشاورزی مردم منطقه در حوزه سیب‌زمینی و گندم است، اظهار کرد: صنایع تبدیلی از نیازهای اساسی این منطقه است و به علت عدم گسترش صنایع تبدیلی محصول سیب‌زمینی نمی‌توانیم آن را گسترش دهیم.

این مسئول نظامی ادامه داد: به چه دلیل باید سیب‌زمینی‌های مردم در انبارها بماند و حاضر شوند کیلویی ۲۰۰ تومان بفروشند و کسی حاضر به خرید آن نشود، یا چرا نباید در بلندمدت تغییر الگوی کشت دهیم درحالی‌که زعفران در این منطقه بسیار باصرفه‌تر از کشت سیب‌زمینی است.

سرهنگ سروش ادامه داد: در زمینه گل محمدی وام پرداخت کرده‌ایم اما اسانس گیری از این محصول در منطقه بسیار کم صورت می‌گیرد که باید ریشه‌یابی شده و به کشاورزان کمک داده شود، تلاش هایی در این زمینه صورت گرفته اما متأسفانه همت جدی برای حل قطعی برخی مشکلات در برخی مسئولان متولی دیده نمی‌شود تا تلاش‌ها به ثمر برسد.

وی با بیان اینکه چرا با وجود دو کارخانه تولید چیپس در منطقه فریدن سیب‌زمینی از ارومیه به فریدن آورده می‌شود، مطرح کرد: این در حالی است که مقادیر زیادی سیب‌زمینی در فریدن تولید می شود و حمایت، تشویق و همراهی کشاورزان برای تولید سیب زمینی مرغوب برای مصرف این کارخانه ها لازم است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن در پایان در خصوص آسیب‌های اجتماعی در منطقه، خاطر نشان کرد: میزان طلاق در منطقه در سال ۹۶ در مقایسه با سال ۹۵ با برنامه‌های آموزشی، مشاوره و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و روشنگری کاهش محسوسی داشته است؛ در بحث مواد مخدر نیز منطقه، برخوردهای لازم با عوامل آسیب زا صورت گرفته است و در راستای پیشگیری و آموزش گام های برداشته شده است که باید ادامه پیدا کند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرستان فریدن نیز در ادامه، اظهار کرد: دانشجویان با مطالبه گری و برنامه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و.. راه انقلاب را ادامه خواهند داد.

حسین کاظمی همچنین با اشاره به اعزام دانشجویان دانشگاه آزاد به مناطق زلزله زده به برخی برنامه های بسیج دانشجویی به مناسبت روز دانشجو از قبیل نمایش فیلم اشنوگر ویژه دانشجویان، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی همراه با پاسخگویی نماینده فریدن در مجلس، رونمایی از نشریه دانشجویی و… پرداخت.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها