• کدخبر: 61007
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۰۶ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۸
  • چاپ خبــر
مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان چادگان مطرح کرد؛

لزوم الگوگیری زنان ایرانی از حضرت خدیجه(س)

مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان چادگان گفت: حضرت خدیجه (س) با ویژگی های ممتازی که دارند برای زنان ما الگویی بزرگ هستند و ما باید در عمل از این بانوی بزرگ پیروی کنیم.

به گزارش دیار اقوام؛ فاطمه وهابی قمصری  صبح امروز در جشن سالروز ازدواج حضرت محمد (ص) و حضرت خدیجه (س) ضمن اشاره به ویژگی های ممتاز حضرت خدیجه (س) اظهار کرد: حضرت خدیجه (س) برای زنان ما الگویی والاست و ما باید در عمل از این بانوی بطحا پیروی کنیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان چادگان در مورد لزوم الگوگیری بانوان از حضرت خدیجه (س) و شیوه اهل بیت در حمایت از اسلام عنوان کرد: اسلام برای پیروزی به سه عامل نیاز دارد و در سیره اهل بیت و در ادامه آن انقلاب اسلامی مثال های بی نظیری از آن وجود دارد.

وی این سه عامل را ثروت، خون و تبلیغ دانست و در توضیح افزود: حضرت خدیجه سلام الله علیها با معرفتی عمیق اموال خود را که در تاریخ ذکر شده است حدود ۸۰ هزار شتر اموال تجاری حضرت را حمل می کردند به اسلام یاری رسانید.

وی در ادامه گفت: شهادت اهل بیت (سلام الله علیهم) و بذل خون آنان در راه خدا و همچنین در ادامه این راه تقدیم شهدای انقلاب اسلامی دومین عامل در یاری رسانی به اسلام است.

مدیر حوزه علمیه خواهران چادگان در توضیح سومین عامل گفت: تبلیغ و خطبه های حضرت زینب کبری (س) بعد از مصیبت عاشورا و در آن شرایط سخت باعث شد تا بانوی قهرمان کربلا دشمنان اسلام را خوار و رسوا کند و کمکی بی مانند به اسلام شود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها