• کدخبر: 60978
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۶
  • چاپ خبــر
مسئول مرکز نیکوکاری شهر دامنه مطرح کرد:

کمک ۱۳۹ میلیون تومانی مردم دامنه به مناطق زلزله زده/ ضرورت محوریت نهادهای حاکمیتی در کمک های مردمی+ تصاویر

مسئول مرکز نیکوکاری بقیه الله الاعظم (عج) شهر دامنه، گفت: جمع آوری کمک به زلزله زدگان عزیز غرب کشور بلا فاصله در روز بعد از اتفاق شروع و طی پنج روز تعداد ۹ کامیون کمک های مردمی به ارزش تقریبی ۱۳۵ میلیون تومان کالا و چهار میلیون تومان پول نقد جمع آوری شد.

به گزارش دیار اقوام؛ عبدالرضا مرادی، در گفتگویی درمورد کمک های مردمی این مرکز به منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: جمع آوری کمک به زلزله زدگان عزیز غرب کشور بلا فاصله در روز بعد از اتفاق و صدور مجوز ارسال کمک، با تشکیل جلسه اضطراری هیئت عامل مرکز شروع شد.

عبدالرضا مرادی، افزود: برای کمک به مردم عزیز کرمانشاه در طی پنج روز تعداد ۹ کامیون کمک های مردمی به ارزش تقریبی ۱۳۵ میلیون تومان کالا و چهار میلیون تومان پول نقد جمع آوری شد.

وی گفت: از این کمک های جمع آوری شده، چهار کامیون به جمعیت هلال احمر شهرستان و مابقی به کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت ارسال به غرب کشور تحویل شد.

وی در مورد کمک های ارسالی این مرکز، گفت: کمک های ارسالی کاملا طبق اعلام ستاد کل در مرحله اول اغذیه، وسایل گرمایشی، پتو و لباس گرم و.. و در مرحله دوم پلاستیک و پس از استقرار، ارسال ۲۵۰ بسته لوازم التحریر برای دانش آموزان زلزله زده صورت گرفت.

مسئول مرکز نیکوکاری بقیه الله دامنه، عنوان کرد: با توجه به لزوم حفظ محوریت نهادهای حکومتی و اینکه ارسال کمک به زلزله زدگان این مرکز توسط کامیون نیاز به صدور بارنامه و مجوز داشت لذا این کمک ها از طریق نهاد هلال احمر و کمیته امداد شهرستان صورت گرفت.

وی درمورد اعزام نیرو از این مرکز به مناطق زلزله زده و نحوه تحویل و توزیع کمک ها در کرمانشاه گفت: در زمان ارسال کمک ها، به همراه محموله ها نیروهای مرکز نیکوکاری نیز به محل اعزام شدند و برخی از بارهای ارسالی مانند کامیون آب معدنی شخصا توسط نیروهای مرکز بین زلزله زدگان توزیع گردید.

وی افزود: محموله هایی مانند کامیون های حامل سیب زمینی به دلیل بسته بندی در کیسه های بزرگ و تفکیک و تقسیم، برای توزیع بین مردم زلزله زده تحویل انبارهای مجوز دار و قابل اطمینان شد.

مرادی درمورد تاریخچه ای از این موسسه نیکوکاری هم، گفت: مرکز نیکوکاری بقیه الله الاعظم (عج) شهر دامنه در سال۹۳ با هدف کمک به نیازمندان و مشارکت هر چه بیشتر خیران برای رفع و ریشه کنی فقر شروع بکار کرد.

وی درمورد آغاز به کار مرکز نیکوکاری بقیه الله شهر دامنه فریدن، گفت: از اولین اقدام های این مرکز تشکیل هیئت عامل قوی و بانفوذ که دارای شخصیت قابل قبول در بین مردم باشد و همچنین شناسایی نیازمندان واقعی شهر (۲۰۰خانوار در شهر دامنه و۳۰ خانوار خارج  از شهر) و اولویت بندی این خانواده ها بود.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات این مرکز شبکه بندی کل شهر برحسب کوچه به کوچه به نحوی که در هر کوچه یک امدادیار برادر و یک امدادیار خواهر کل اطلاعات و مسائل نیازمندان هر کوچه را منعکس کنند و همچنین تشکیل تیم امدادیاران برادر و خواهر برای تسریع در کمک رسانی به نیازمندان بود.

مسئول اجرایی این مرکز درمورد نحوه کمک های خیران، گفت: طبقه بندی خیرین و جذب کمکهای آن ها طبق مشاغل و شرایط آن ها از مسائلی بود که در این مرکز مورد بررسی قرار گرفت و به عنوان مثال کارمندان برای حمایت کمک های خود را به صورت ماهیانه و کشاورزان در زمان برداشت محصول به این مرکز تحویل می دهند.

وی تصریح کرد: کمک های ۱۲۰ حامی بصورت ماهیانه و بصورت نقد یا واریز به حساب حامی ایتام، بیماران و از کار افتادگان می باشد (ماهیانه حدود شش میلیون تومان) و کمک های کشاورزان در زمان برداشت محصول بویژه پیاز، سیب زمینی، چغندرقند و.. در قالب زکات مستحبی برای کمک جهیزیه و امور عمرانی به این مرکز است.

مرادی عنوان کرد: در مجموع ۴۰۰ خیر و حامی به این مرکز برای کمک به نیازمندان حمایت می کنند و کمک های این عزیزان باعث شده است که این مرکز جزء مراکز شاخص کشور قرار گیرد.

مسئول مرکز نیکوکاری بقیه الله الاعظم (عج) شهر دامنه در مورد زمینه های فعالیت این مرکز گفت: این مرکز در زمینه های فرهنگی و مذهبی، معیشت، اشتغال، حوادث، غیرمترقبه، بهداشت و درمان و.. فعالیت می کند.

مسئول اجرایی این مرکز تصریح کرد: استفاده بهینه از ظرفیتهای خیران شهر به گونه ای است که هر کس برحسب شغل و شرایط، کمک و خدمات ارائه می دهد مثلا کمک های نانوایان به صورت ۸۰۰ قرص نان در ماه که با دادن بن، افراد از این کمک بهرمند می شوند.

وی در مورد برخی اقدامات شاخص این مرکز، اظهار کرد: کمک ۲۵ تن سیب زمینی و پیاز برای اطعام زائران اربعین در سال جاری و ارسال آن ها به موکب حضرت معصومه (س) از جمله این کمک ها بود.

مرادی در پایان گفت: مردم شهر دامنه در طول تاریخ انقلاب از ابتدا در تمام زمینه های کمک رسانی مانند ارسال کمک های مردمی به جبهه ها در زمان جنگ تحمیلی و همچنین حوادثی مانند حادثه زلزله بم و.. همیشه پیش قدم بوده و در حادثه اخیر زلزله غرب کشور و کمک های انسان دوستانه جزء شهرهای پیشرو در این زمینه بودند.

انتهای پیام

نویسنده

نوشته شده توسط میثم در آذر ۷ام, ۱۳۹۶

سلام و درود بر مردم بخشنده و فهیم شهر دامنه.
اجرکم عندالله

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها