• کدخبر: 60912
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۳
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه تاکید کرد:

خواب عمیق دستگاه های فرهنگی در مواجهه با ضد ارزش ها

امام جمعه دامنه، گفت: خواب عمیق دستگاه های عریض و طویل فرهنگی کشور در مواجهه با ضد ارزش ها تأسف بار است و باید توجه جدی به این مقوله شود.

به گزارش دیار اقوام؛ امام جمعه دامنه در ابتدای خطبه های نماز جمعه این هفته با تأکید بر حسن معاشرت با مردم، اظهار کرد: حسن معاشرت باعث می شود افراد غیر مؤمن به ایمان جذب شوند و حتی اگر این مورد هم صورت نگیرد حسن رفتار باعث می شود که از بدی های غیر مؤمنین در حق مؤمنین  پیشگیری شود.

حجت الاسلام صابری در ادامه ضمن گرامی داشت هفته بسیج و اشاره به سخنان رهبری در دیدار فرماندهان بسیج و بسیجیان سراسر کشور، تصریح کرد: بسیج شجره طیبه ای با ظرفیت های فراوان است و با این که عده ای درصدد تخطئه بسیج بوده و هستند بسیجی نباید تراز کار خود را پایین بیاورد بلکه باید بسیجی واقعی بماند.

وی ادامه داد: در پیروزی جبهه مقاومت همین جوان های مومن و فداکار بودند که آمریکای مستکبر را در منطقه به زانو در آورده اند.

امام جمعه شهر دامنه افزود: اگر دشمن مجالی پیدا کند، برای ضربه زدن به ایران اسلامی تامل نخواهد کرد و بنابراین باید مراقب بود که در مقابل دشمن عمل، سخن و یا حالتی در ما مشاهده نشود که او را تشویق به ضربه زدن نماید.

وی عنوان کرد: این اصل عقلائی همیشگی است اما متاسفانه عده ای در این سال ها مدام آیه یأس می خواندند و می خوانند که نمی شود در برابر دشمن ایستاد.

حجت الاسلام صابری با اشاره به پایان حکومت خود خوانده داعش در منطقه، تصریح کرد: مذاکره و وادادگی عامل این پیروزی نیست بلکه روحیه بسیجی و مقاومت، داعش را نابود کرد.

وی با تأکید بر پیمودن ادامه راه انقلاب همراه با هوشیاری افزود: نباید تصور کرد طراحی دشمن برای فتنه انگیزی پایان یافته است بلکه همانطور که در این مقطع با تدبیر رهبری پیروز شدیم در فتنه های آتی نیز باید با بصیرت و مقاومت پیش برویم تا پیروز میدان باشیم.

وی با اشاره به فتنه های ایجاد شده به وسیله آمریکا در منطقه افزود: روزی بوش رئیس جمهور اسبق آمریکا فتنه ای را در منطقه به پا کرد و ما در مقابل آن فتنه، راه کربلا و عتبات را باز کردیم، روزی دیگر اوباما فتنه داعش و سوریه را به راه انداخت و ما راه دمشق و حرم حضرت زینب کبری (س) را باز کردیم و امید است که ان شاالله راه قدس و حرم ائمه بقیع (ع) نیز با نابودی آل سعود باز شود.

امام جمعه دامنه در بخش دیگری از خطبه ها ضمن اشاره به آوار بی امان تهاجم فرهنگی بر سر جوانان بر لزوم تجهیز ستادهای نماز جمعه با کمک های مادی و معنوی برای برپایی برنامه های فرهنگی در سطح کشور و شهر تأکید کرد.

وی افزود: فعالیت های مقطعی مانند مسکن مقطعی عمل می کنند و علاج دائمی نیستند و در این رابطه هیئت های مذهبی نباید فعالیت های خود را به ماه های محرم و صفر محدود کنند.

حجت الاسلام صابری همچنین با انتقاد از خواب عمیق دستگاه های عریض و طویل فرهنگی کشور در مواجهه با ضد ارزش ها خواستار توجه جدی آنان به این مقوله شد.

وی در پایان با تاکید بر لزوم مراعات حقوق شهروندی در مراسمات جشن ازدواج و اشاره به برخی تذکرات خود شهروندان و طرح شکایت آنان از برخی مراسم ها، گفت: باید دانست که هیچ برکتی با برپایی چنین مراسمی در زندگی به وجود نخواهد آمد.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها