• کدخبر: 60818
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۵۳ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
  • چاپ خبــر
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن:

شهید طهرانی مقدم خستگی ناپذیر بود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن، گفت: شهید طهرانی مقدم، به ورزش خیلی علاقه داشته است و به دوستان توصیه می کرد در همه مکان ها به نماز اهمیت دهند و حتی در بالای ارتفاعات نماز اول وقتش ترک نمی شد.

به گزارش دیار اقوام؛ سرهنگ احسان سروش، در گفتگویی پیرامون شهید طهرانی مقدم ،اظهار کرد: این شهید عزیز را باید در چند وجه توصیف شخصیت کرد که یکی جنبه های رفتاری و اخلاقی ایشان، دیگری جنبه های عبادی و سیر و سلوک معنوی این بزرگوار و سرانجام شخصیت مدیریتی و علمی این شهید عزیز است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن، گفت: ایشان از لحاظ اخلاقی از همان دوران کودکی و نوجوانی دارای یک سری خصوصیات اخلاقی بارز بوده است که وی را از بقیه افراد جدا کرده است.

سرهنگ سروش، عنوان کرد: در خاطراتی که دوستان شهید تعریف کرده اند ایشان چه در هیئت، چه در سفر حج، چه در جبهه، همیشه از نوجوانی این خلق و خو را داشته است، یعنی تقید به احکام، انس با زیارت عاشورا و اخلاق خوب؛ این خصوصیات و سجایا از نوجوانی در ایشان بوده است.

وی الگوی حاج حسن را مولا علی(ع) دانست و افزود: هرگز اهل تظاهر نبوده و دست رد به سینه کسی نمی زد و نماز شبش، توسل به زیارت عاشورا، توجهش به اهل بیت (ع) از او یک عارف باالله ساخته بود، اهل ریا نبود و به حرفی که می زد معتقد بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن، ادامه داد: نگاه معنوی و اعتقادی شهید طهرانی مقدم در رفتار و گفتارش هم جاری بود ودیده می شده که کارهایی خیلی افراد آن را غیرممکن می دانستند شهید طهرانی مقدم با نگاه اعتقادی و تجربی که داشت آنها را غیر ممکن نمی دانست و معتقد بود که اگر با توکل به خدا و کار پر حجم مبتنی بر وظیفه و تکلیف به آن کار وارد شود می تواند آن کار را موفق و دقیق تحویل دهد.

وی در توصیف این شهید بزرگوار عنوان کرد: از ویژگی های شهید طهرانی مقدم این بوده است که با آن همه تلاش و صبر و شکیبایی در کار، در نهایت خلوص و توجه الی الله، کار را در گمنامی انجام می داده است.

وی ادامه داد: این شهید خیلی مخلص، بسیار باسواد، بسیار دانا و مردمی و خاکی بوده، به ایتام و محرومان رسیدگی می کرده و تا متوجه می شده است که کسی مشکلی دارد بلا فاصله به او کمک می کردند.

سرهنگ سروش خاطرنشان کرد: آنچه از این انسان مخلص و خدا جو و مجاهد در ذهن ها ترسیم شده است، اخلاقی بسیار نیکو، چهره ای گشاده و عزمی الهی در خدمت به انقلاب اسلامی و بی اعتنایی عملی به مناصب دنیایی و ستون پیشرفت و تعالی در طریق منور ربانی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن در مورد ورزشکاری این شهید نیز گفت: در خصوصیات این شهید شنیده ایم که در کوهنوردی همه را تشویق می کرد و با خود می برد و خیلی بانشاط و سرحال بود و با جدیت هم کوهنوردی را دنبال می کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این شهید به ورزش خیلی علاقه داشته است و به دوستان توصیه می کرده در همه مکان ها به نماز اهمیت دهند و حتی در بالای ارتفاعات البرز و در نقاطی که زیر پای ایشان یک متر برف بود، در جایی که نیم ساعت رسیده بود به قله برسند وقتی وقت نماز بود ابتدا نماز را می خواند و بعد به راهش ادامه می داد و در میان برفها می ایستاد و نمازش را می خواند.

سرهنگ سروش افزود: تمام ویژگی های این شهید بزرگوار برای همه ما و بویژه جوانان الگویی بی نظیر است و این ویژگی ها باید در تمام زندگی سرمشقی برای ما باشد.

انتهای پیام/ دیار اقوام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها