• کدخبر: 60725
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
  • چاپ خبــر
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن:

اکثر فعالیت های مسجد امام سجاد (ع) شهر دامنه ویژه بانوان است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن گفت: یکی از موقوفاتی که فعالیت های مذهبی زیادی در شهرستان فریدن دارد مسجد و حسینیه امام سجاد (ع) شهر دامنه است و اکثر برنامه های این مسجد ویژه بانوان است.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام عباس نصیر الاسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه وقایع تاریخی در مسجد امام سجاد (ع) شهر دامنه اظهار کرد: در شهر مذهبی زیارتی دامنه موقوفاتی وجود دارد اما مسجد و حسینیه امام سجاد (ع) واقع در این شهر یکی از موقوفاتی است که فعالیت های بسیاری در زمینه فرهنگی مذهبی دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن افزود: این موقوفه من باب آیه شریفه «ما عِندَکُم یَنفَد و ما عِند الله باقٍ» توسط خانم سرور رفیعی و همسر مرحوم ایشان حاج حسن صابری برای مسجد و حسینیه امام سجاد (ع) و برگزاری مراسمات هئیت حضرت رقیه (س) وقف شده است.

وی افزود: این موقوفه دارای مساحت ۴۲۰ متر مربع بوده و اکثر مراسمات و فعالیت های آن ویژه بانوان شهر دامنه است.

حجت الاسلام نصیر الاسلامی در مورد موقوفات فریدن عنوان کرد: موقوفاتی با نیت های اجتماعی، مذهبی و فرهنگی در سامانه بانک اطلاعات جامع موقوفات شهرستان فریدن برای ترویج سنت حسنه وقف به ثبت رسیده است.

وی افزود: نیت های مذهبی مانند کمک به مساجد و حسینیه ها و همچنین کمک به روضه خوانی برای حضرت اباعبدالله (ع) و نیت های اجتماعی از قبیل کمک به فقرا و ایتام از این قبیل است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن در پایان افزود: امیدواریم با کمک علما، مسئولان، خیران و متمکنین شهرستان سنت حسنه وقف به سمت و سوی نیازهای جامعه توسعه پیدا کند.

انتهای پیام/ دیار اقوام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها