• کدخبر: 60688
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۸/۱۹
  • چاپ خبــر
امام جمعه داران:

سیاست های غلط عربستان به زودی منشاء سقوط این حکومت خواهد شد

امام جمعه شهر داران گفت: سیاست های غلط عربستان به زودی منشاء سقوط حکومت ظالم و پست عربستان خواهد شد.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان این که زیارت اربعین یکی از نشانه های مومن است اظهار کرد: در متن زیارت اربعین آمده است که امام حسین (ع) با سه روش  دعوت، نصیحت و جانفشانی قیام خود را شروع کردند.

امام جمعه شهر داران با توضیح این سه روش افزود: روش سوم هنگامی است که دیگر دعوت و نصیحت تاثیر گذار نیست چرا که لقمه ی حرام تأثیر خود را گذاشته است، لذا امام حسین (ع) تمام امکانات و وجود خویش را برای حفظ دین  به میدان می آورد و جانفشانی می کند.

وی با بیان این که امام حسین (ع) حتی یک بار هم در مواجهه با دشمن دعوت به مذاکره نکرد افزود: راه ، هدف و مسیر امام حسین که همان ندای «هیهات منّا الذّلّه» است از همان ابتدا مشخص و واضح بود.

وی ادامه داد: این رفتار برای ما باید الگو باشد به طوری که در رویارویی با جبهه باطل طاقت بیاوریم و سختی ها را تحمل کنیم اما تن به ذلت ندهیم.

حجت الاسلام سیاوشی در بخش دیگری از خطبه های خود با تاکید بر ضرورت حفظ و احیای آئین ها و سنت های عزاداری مجالس و روضه خوانی ها افزود: باید مراقب بود که انحراف و بدعت در این عزاداری ها اتفاق نیفتند چرا که گاهی به اسم عزاداری انسان دچار جهل و گمراهی می شود و این خطرناک است.

وی با اشاره به تلاش های دشمنان ازجمله امریکا و اسرائیل برای خاموش کردن بیداری اسلامی افزود: اکنون می بینیم که آخرین پایگاه های داعش در حال نابودی است و تمام توطئه های آنان در کشورهای منطقه شکست خورده است.

امام جمعه شهر داران با مروری بر تحرکات دشمن در منطقه ادامه داد: آمریکا مدافع عربستان است و امروز از سعودی ها برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کند اما در این میان ذکاوت جبهه مقاومت و وحدت بین دولت و امت لبنان همه اهداف امریکا را به بن بست کشانده است و وعده الهی در حال تحقق است.

وی تصریح کرد: این سیاست های غلط عربستان به زودی منشاء سقوط حکومت ظالم و پست عربستان خواهد شد.

وی با اشاره به استقبال گسترده مردم از همایش پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در فریدن اظهار کرد: این حرکت زیبا ارزشمند و فرهنگی نیز باید با برنامه ریزی و مراقبت در جهت خدمت به مردم و افزایش بصیرت و شعور حسینی اجرا شود.

امام جمعه داران همچنین در پایان خطبه ها با مروری بر مناسبت های پیش رو گفت: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مهمی برای یادآوری ارزش مطالعه و نیز تقویت فرهنگ کتاب خوانی در کشور است.

انتهای پیام/ دیار اقوام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها