• کدخبر: 60685
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۵۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۸/۱۹
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه:

مردم یمن با ایمانی راسخ قلب دشمن را هدف قرار دادند

امام جمعه دامنه گفت: مردم یمن نشان دادند که اگر مردمی بخواهند در مقابل ظلم بایستند حتی با دست خالی و ویرانی های فراوان، قلب دشمن را هدف قرار می دهند.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام ناصر صابری، در خطبه های این هفته نماز جمعه با سفارش به تقوا و لزوم شناخت جایگاه انسان، اظهار کرد: مؤمن واقعی باید با شناخت مقام والای خود به پاسداشت و حفظ این جایگاه اهتمام ورزد و آنرا با گناه و معاصی تنزل ندهد.

امام جمعه شهر دامنه با اشاره به لزوم جبران معاصی افزود: انسان مؤمن در صورت قصور باید با صدقات این گناهان را جبران کند و این صدقات یا به صورت مالی است و یا با به صورت ریاضت هایی برای جسم و جان خواهد بود.

وی با اشاره به برخی ریاضت های جسمی که برای جبران معاصی است افزود: اگر با زبان به غیبت و تهمت پرداختیم باید با سکوت کردن در مواردی که لزوم اظهار نظر وجود ندارد آنرا جریمه کنیم و یا اگر ظلمی از حق الناس به گردن داریم باید حلالیت طلبیده و آنرا جبران کنیم.

حجت الاسلام صابری، با اشاره به برخی از راه های جبران مافات در اسلام گفت: راه هایی از قبیل روزه داری، دفع مال و رفع مظالم، صدقه،عهد، نذر و قسم با نیت پاک شدن از گناهان و یا خوشحال کردن مؤمنی که به او ظلم کرده ایم از این گونه موارد است.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به اتمام ماه صفر و لزوم اهتمام به حفظ آثار و برکات بدست آمده در ماه های محرم و صفر، اظهار کرد: اگر ما با شرکت در مراسمات به این مجالس و در حقیقت به خود عظمت بخشیدیم باید این ثواب های کسب شده را حفظ کنیم.

امام جمعه دامنه در بخش دیگری از سخنان خود در مورد پیاده روی عظیم اربعین عنوان کرد: این پیاده روی پربرکت، انقلاب عظیم حضرت مهدی (عج)، گرایش به حق و مشاهده تحول قلوب را در زمان امام عصر (عج) برای انسان یادآور می شود.

وی درمورد این حرکت عظیم در طول تاریخ گفت: خلوص مردم عراق و عشق و ارادت آن ها به امام حسین (ع) و زائرانش بی نظیر و مثال زدنی است و همچنین خدمات مسئولان و سازمانهایی مانند نیروی انتظامی، سپاه و حتی هئیت های مذهبی و مردمی که به صورت خودجوش خدماتی به زوار ارائه کردند نیز در این میان قابل تقدیر است.

وی در ادامه با گلایه به سنگ اندازی های برخی مسئولان برای زائران کربلا گفت: هزینه تراشی ها و توقع درآمدزایی دولت از زائران، آن هم در این وضعیت اقتصادی و معیشتی برای زائرانی که دلخوش به زیارت در اربعین و با هزینه ای کمتر هستند از تلخی های به وجود آمده در پیاده روی اربعین است.

وی با اشاره به برکات فراوان زیارت امام حسین در زندگی و عدم اعتقاد برخی مسئولان به آن افزود: زیارت امام حسین (ع) منشاء خیرات و برکات فراوانی در زندگی است و علاوه بر آن باعث دمیده شدن روح نشاط در جامعه شده و چه بسا عذابی از قومی به واسطه زیارت اباعبدالله (ع) برطرف می شود.

حجت الاسلام صابری همچنین در سخنی خطاب به زائران امام حسین (ع) به عنوان سفیر مکتب امام حسین در میان خانواده و جامعه گفت: امام حسین(ع) در شب عاشورا به یاران خود فرمودند که هرکس حق الناسی به گردن دارد برگشته و حق خود را ادا کند و شرعا و عرفا لازم است که زائران قبل از سفر در صورت توان حقی که به گردن دارند را پرداخت کنند.

امام جمعه دامنه همچنین در بخشی از سخنان خود درمورد فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان گفت: فرمایشات رهبر معظم نشان می دهد که نگاه رهبر انقلاب نسبت به روند حرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی امیدوارانه است و البته این مورد منوط به اقدامات ما در ثابت قدم بودن در این راه است.

وی همچنین درمورد تحولات منطقه، اظهار کرد: این تحولات بی ارتباط با برخی مسائل روز نیست و اصابت موشک یمن به ریاض هشداری به عربستان و اربابان خلیج نشینان است.

وی در این زمینه افزود: این حرکت نشان می دهد که اگر مردمی بخواهند در مقابل ظلم بایستند حتی با دست خالی و ویرانی های فراوان، با ایمانی راسخ قلب دشمن را هدف قرار می دهند.

وی همچنین در مورد کوچ فتنه از عراق و سوریه به لبنان گفت: سعد حریری نخست وزیری که از اسلام رنگ و بویی نگرفته است با این اقدام خود سعی در تضعیف جبهه مقاومت داشت اما در حقیقت خفت، خواری، زبونی و ضعف خود را نشان داد.

وی در ادامه افزود: مسئولان ما نیز باید بدانند که اگر این راه را انتخاب کنند به همین نتیجه خواهند رسید و جبهه غربی، آمریکایی و اسرائیلی درصدد تقابل عربستان و ایران است.

وی با انتقاد از وادادگی برخی مسئولان در برابر آمریکا و.. گفت: کسانی که برداشته شدن سایه خیالی جنگ را از سر ملت به واسطه مذاکرات میدانستند کجا هستند تا ببینند که امروز باید شاهد تهدید شدن به جنگ از طرف رژیم زبون، حقیر و عقب افتاده ای نظیر عربستان باشیم؟!

وی در پایان خطبه ها با انتقاد از محدودیت هایی که برای برخی رسانه ها و روزنامه نگاران انقلابی به وجود آمده است، افزود: این عمل با ادعاها و شعارهای داده شده برخی مسئولان از قبیل «زنده باد مخالف» در تضاد است.

انتهای پیام/ دیار اقوام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها