• کدخبر: 60522
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  • چاپ خبــر

کارگاه آموزشی با موضوع پدافند غیر عامل در شهرستان فریدن برگزار شد

کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل امروز با حضور مدیر مسئولان و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن برگزار شد.

به گزارش دیار اقوام؛ صبح امروز کارگاه آموزشی یک روزه پدافند غیرعامل با حضور مدیر مسئولان و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن برگزار شد.

در این کارگاه سروان محمد کارگر به عنوان مدرس کارگاه مطالبی حول محور جنگ نرم و راه های مقابله با آن ارائه داد.

مسئول معاونت عملیات سپاه فریدن همچنین در این کارگاه به برخی آسیب های اجتماعی موجود در کشور از جمله تهدیدات فضای مجازی، عرفان های نو ظهور، مهاجرت نخبگان، برنامه های مخرب شبکه های ماهواره ای و بی حجابی اشاره کرد.

وی افزود: پدافند غیر عامل در حوزه جنگ نرم یکی از راه های مقابله با این تهدیدات است و به همین دلیل مسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد وظیفه خطیری به عهده دارند.

مسئول معاونت عملیات سپاه فریدن با تأکید بر نقش مؤثر کانون های مساجد در پدافند غیر عامل عنوان کرد: مسئولان کانون های مساجد با آموزش راهکارهای مبارزه با این تهدیدات می توانند تا حد زیادی در سرکوب کردن آنها موثر باشند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم مبارزه با این تهدایدات و با خطاب قرار دادن مدیر مسئولان گفت: همواره باید به دنبال جذب نوجوانان و جوانان به مساجد باشید و برای آنها در زمینه جنگ نرم، روشنگری کنید.

سروان کارگر همچنین با اشاره به تسخیر اذهان عمومی به عنوان یکی از معضلات جامعه امروز اظهار کرد: متاسفانه امروزه سبک زندگی مردم و ذائقه فرهنگی آنها تغییر کرده است و از سنت ها دور شده ایم.

وی در پایان افزود: با توجه به ظرفیت گسترده و تاثیرگذاری بالای کانون های فرهنگی هنری مساجد، این کانون ها در این حوزه نیز می توانند اقدامات موثری انجام دهند.

انتهای پیام/ دیار اقوام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها