• کدخبر: 60430
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۳۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۸/۵
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه:

امکانات و اعتبارات باید به عدالت در اختیار همه مردم قرار گیرد

امام جمعه دامنه گفت: امکانات و اعتبارات باید به عدالت در اختیار همه مردم قرار داده شود و همواره در سخنان بزرگان صحبت از رسیدگی به کوخ نشینان و مستضعفین بوده و هست و اگر مستضعفین نیز احقاق حق نکنند مستحق ملامت هستند.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حدیثی از امام حسن مجتبی (ع) درمورد حقیقت ایمان و تقوا عنوان کرد: امام حسن مجتبی (ع) در حدیثی فرمودند که ای مردم به قطع و یقین بدانید که به حقیقت ایمان و تقوا نمی رسید مگر اینکه وصف هدایت را بشناسید.

امام جمعه دامنه افزود: یکی از صفات هدایت این است که ایمان راکد نداشته باشیم زیرا که ایمان راکد رفته رفته با این حجم از آفت ها و گناهانی که وجود دارد تحلیل رفته و از بین خواهد رفت.

وی ادامه داد: لازمه ایمان این است که انسان باور قلبی خود را سخت تر کند و نه اینکه رفته رفته از اعتقادات دست بکشد و توکل و توسل خود را به خدا از دست بدهد بلکه باید ایمان خود را ارتقا داد.

وی گفت: باید امکانات و اعتبارات به عدالت در اختیار همه مردم قرار داده شود و ما میبینیم که امام علی (ع)، امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب همواره با نگاه برتری جویی و تفکر و خوی استکباری مبارزه و مخالفت کردند.

وی افزود: همواره در سخنان بزرگان صحبت از رسیدگی به کوخ نشینان و مستضعفین بوده و هست و اگر مستضعفین نیز احقاق حق نکنند آن ها هم مستحق ملامت هستند.

امام جمعه دامنه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هشتم آبان و سالروز شهادت نوجوان بسیجی شهید حسین فهمیده گفت: معلمان ما باید روح حماسه و ایثار و استکبار ستیزی را حتی در فضای منفعل امروزی در نوجوانان و دانش آموران زنده کنند و اوضاع فعلی حق و باطل را برای آنان تبیین کنند.

وی عنوان کرد: اگر روحیه ظلم ناپذیری، جهاد، شهادت و گفتمان انقلاب در اثر برخی خیانت‌ها و رفتارهای خطی و حزبی برای دانش آموزان تبیین نشود مدارس ما به خمودگی و انفعال گرایش پیدا خواهند کرد.

حجت الاسلام صابری در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به اربعین و این مانور عظیم حسینی گفت: با این مانور عظیم درحقیقت شیعه به جهان معرفی می شود و چرا باید با افزودن برخی هزینه‌های غیر ضروری که متأسفانه برخی دستگاه‌ها برای زائرین اربعین تراشیده اند بر یک سری از افرادی که شاید در سال یک بار دل خود را به زیارت امام خود آن هم با هزینه کمتر در اربعین خوش کرده اند سخت گرفته شود؟!

وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) که ثواب زیارت امام حسین (ع) را برابر با ثواب ۲۰ حج برشمردند افزود: البته زائرین حسینی باید به ایجاد فضای همدلی و اتحاد بین شیعیان عراق و ایران، شیعه و اهل تسنن و… کمک کنند و از تعصب که خواست دشمن است و آتش تفرقه را برمی انگیزد جلوگیری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع دانش‌آموختگان ارتش گفت: خوی استکباری و سیری‌ناپذیری آمریکا، پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب را به درستی محقق کرد و نشان داد که آمریکا پس از مذاکره در مسائل هسته‌ای در پی برجام های دو و سه در مسائل موشکی، دفاعی و حقوق بشر و… خواهد بود و منفعل بودن برخی در این موارد جای سؤال داشته زیرا برجام بیش از ۱۷ بار توسط آمریکا نقض شده  و از آن چیزی باقی نمانده است.

امام جمعه دامنه با اشاره به سخنان رهبر درمورد مسائل موشکی و دفاعی افزود: مسائل موشکی قابل مذاکره و چک و چانه زدن نیست زیرا که مسائل امنیتی جامعه به مثابه ناموس مملکت است و نباید با نیرنگ نشان دادن سایه پوشالی جنگ و تن دادن دوباره به مذاکره فریب دشمنان را خورد .

وی در پایان خطبه ها با بیان اینکه اقتصاد باید امن باشد افزود: اقتصاد امن بستر رشد خواهد بود و باید از وابستگی کشور به نفت و خام فروشی جلوگیری کرد و مالیات ها نیز بدون افزایش در مقدار باید منسجم شوند.

انتهای پیام/ دیار اقوام

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها