• کدخبر: 60342
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۰۳ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
  • چاپ خبــر
نماینده مردم فریدن در مجلس:

سهام عدالت حق مردم است و نمی توان به بهانه های دیگر آن را پایمال کرد

نماینده مردم فریدن در مجلس گفت: سهام عدالت حق مردم است و اینکه واریز نکردن مبلغی ازجانب مردم در ابتدا باعث شود مابقی سهام عدالت به مالکیت دولت درآید حرف قانونی نیست.

به گزارش دیار اقوام؛ نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس، درمورد صحبت برخی مسئولان حاکی از واریز کردن مبلغی برای سهام عدالت ابتدا از طرف مردم گفت: اینکه ابتدا مردم باید مبلغی را واریز کنند و بعد از آن، از میزان سود نهایی شده مبالغی به مردم بازگردانده شود و در غیر این صورت مابقی سهام عدالت به مالکیت دولت درمی آید حرف قانونی نیست.

اکبر ترکی افزود: چنین اقدامی مشکلاتی را به وجود خواهد آورد و مطمئنا باید بحث هایی در مجلس و دستگاه های مرتبط برای حل این موضوع انجام شود.

وی درمورد سهام عدالت عنوان کرد: در ابتدا دولت نهم و دهم به قصد اینکه مردم بتوانند یک بهره اقتصادی خوبی داشته باشند و بضاعت اقتصادی پیدا کنند تصمیم گرفت که مبلغ یک میلیون تومان به هر نفر اختصاص دهد و این اختصاص به این صورت بود که کار اقتصادی انجام شود و از سود حاصل از این یک میلیون تومان برداشته و آن را استمهال می کنند.

وی افزود: حال با گذشت پنج سال در دولت قبل و حدود پنج سال در دولت فعلی دست اندرکاران سهام عدالت حتی اگر با آن پول هیچ کار اقتصادی انجام نمی دادند و آنرا در یکی از بانک های ایران که سود سپرده پرداخت می کرد سرمایه گذاری می کردند این مبلغ را باید به حدود دو برابر می رساندند اما طبق اعلام ها این مبلغ را ۵۵۰ هزار تومان عنوان کرده اند.

ترکی گفت: حال سؤال های ما از دست اندرکاران سهام عدالت این است که چه طور مدیریتی صورت گرفته است، چه کار اقتصادی در طول این مدت انجام شده است، چه شرکت هایی برای سرمایه گذاری انتخاب شده اند و چه کالاهایی خرید و فروش شده است که فقط ۵۵۰ هزار تومان سود حاصل شده است؟

وی افزود: به نظر می رسد که مجلس باید در این زمینه وارد شود و همانطور که رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی در اظهارات خود گفته اند باید تجزیه و تحلیل هایی صورت بگیرد و کاری انجام شود تا بیش از این ضرری ایجاد نشود.

وی همچنین با توجه به وضعیت اقتصادی مردم افزود: در حال حاضر هم مردم حقیقتا اطمینانی برای اینکه ابتدا مبلغی را خود برای داشتن آن یک میلیون تومان سهام عدالت پرداخت کنند نمی کنند زیرا مشخص نیست که نحوه مدیریت آن دوباره در دولت به چه صورت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: البته اینکه گفته شود اگر این مبلغ ابتدا از سوی مردم تا موعد مقرر واریز نشود مابقی سهام عدالت به مالکیت دولت درخواهد آمد حرف اشتباهی است و مردم در حال حاضر صاحب این ۵۵۰ هزار تومان هستند و نمی توان به بهانه های دیگر این مبلغ را از بین برد.

وی در پایان گفت: این سهام عدالت حق مردم است و باید با مدیریتی درست و شیوه ای صحیح کاری انجام داد تا این موضوع از بنبست خارج شده و زمینه اقتصادی خوبی را در کشور فراهم کند.

انتهای پیام/ گ.ف

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها