• کدخبر: 60334
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۳۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  • چاپ خبــر
امام جمعه شهر دامنه:

آمریکا با ایجاد یک دعوای زرگری در برجام درپی گرفتن امتیازاتی از ایران است

حجت الاسلام صابری امام جمعه دامنه گفت: آمریکا با ایجاد یک دعوای زرگری در برجام درپی آن است که با واسطه قرار دادن اروپایی ها برای میانجیگری امتیازاتی از قبیل بازدیدهای نظامی از ایران بگیرد.

به گزارش دیار اقوام؛ امام جمعه شهر دامنه در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به لیالی و ایام پیش رو که مصادف با ایام حزن و اندوه اهل بیت است اظهار کرد: این صفحه روشنگر تاریخ در عین سختی نمای دیگری نیز دارد و آن، حماسه، دلیری، شجاعت و بصیرت اهل بیت (علیهم السلام) امام سجاد (ع)، حضرت حضرت زینب (س)، حضرت ام کلثوم (س) و حضرت فاطمه صغری (س) است.

حجت الاسلام ناصر صابری با اشاره به روایت حضرت زینب (س) در مورد حادثه عاشورا افزود: طبق گفته حضرت زینب (س) حادثه ای که بر اهل بیت (علیهم السلام) در عاشورا گذشت باید برای بازماندگان درس عبرت و چراغ راه باشد.

وی با اشاره به نزدیک بودن سالروز شهادت امام سجاد (ع) و مظلوم ماندن ایشان در تاریخ گفت: شهادت امام سجاد (ع) تحت الشعاع حادثه عاشوراست و به زندگی و نحوه شهادت این امام پرداخته نشده است.

وی افزود: امام سجاد (ع) با ایجاد مکتب فکری و کرسی های درس در قالب عبادت های ایمانی و دعایی، کتاب صحیفه سجادیه را برای ما به یادگار گذاشته اند و باید از این زبور آل محمد (ص) بیشتر از پیش بهره ببریم.

امام جمعه شهر دامنه اظهار کرد: امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) بعد از حادثه تلخ و در عین حال زیبای عاشورا در بُعد سلحشوری و حماسی صحنه های بی نظیری را به جا گذاشته اند و با درس گرفتن از آنان می توانیم راه سعادت را در پیش بگیریم و در غیر این صورت کربلاها تکرار خواهد شد.

وی افزود: بعد از عاشورا و در آن شرایط سخت امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) به ما نشان دادند که در سخت ترین شرایط، مبارزه با جبهه باطل ادامه دارد و تنها باید شکل و شیوه مبارزه را تغییر داد اما از حرکت در مسیر حق بازنایستاد.

حجت الاسلام صابری در بخش دیگری از خطبه ها در مورد اظهار نظراتی متناسب با این ایام در مورد درس مذاکره گرفتن برخی از حادثه عاشورا گفت: در شب عاشورا ۲۰نفر از لشکر عمر بن سعد به همراه پسر و غلام او به وسط جبهه جنگ با لشکر امام حسین (ع) آمدند و در آنجا مذاکره ای در کار نبود بلکه امام حسین (ع) عمر بن سعد را برای دست برداشتن از جنگ نصیحت کردند.

وی درمورد تفسیر آیه ۵۶ سوره انفال و عهد بستن پیامبر با منافقین و کفار و و ارتباط آن با نقض عهد آمریکا عنوان کرد: گزینشی رفتار کردن و تفسیر به رای در قرآن روشی اشتباه است، خداوند در قرآن به پیامبر تأکید کرده است که در صورت نقض عهد منافقان به آن ها حمله کرده و آنان را پراکنده ساز.

وی در مورد نقض عهد آمریکا افزود: آمریکا با ایجاد یک دعوای زرگری در برجام درپی آن است که با واسطه قرار دادن اروپایی ها برای میانجیگری امتیازاتی از قبیل بازدیدهای نظامی از ایران بگیرد و اعتماد کردن دوباره به آمریکا و حاشیه سازی های سیاسی دیگر به این منظور راهی با ضررهای فراوان برای ملت ایران خواهد بود.

وی در پایان صحبت های خود با اشاره به در پیش بودن اربعین افزود: سنگ اندازی و سوء استفاده مالی از قضیه اربعین مانند بیمه های اجباری و… باعث دلسردی است و باید زمینه را برای این همایش و پدیده بی نظیر آماده کرد.

انتهای پیام/ دیار اقوام/پ

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها