• کدخبر: 60322
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۱ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  • چاپ خبــر
به دعوت ترکی، نماینده فریدن در مجلس صورت گرفت؛

حضور معاون راه و شهرسازی در چهار شهرستان غرب اصفهان برای بررسی طرح های عمرانی

در حاشیه سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان، معاون راه و شهرسازی به دعوت نماینده فریدن در مجلس، برای بررسی طرح های مختلف در شهرستان های غرب استان در فریدن حضور یافت.

به گزارش دیار اقوام؛ نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس درمورد حاشیه سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان و حضور معاون وزیر برای بازدید و بررسی برخی مشکلات در شهرستان‌های غرب استان اصفهان اظهار کرد: در ابتدای این سفر که برای بررسی و بازدیدهای استان به همراه وزیر راه و شهرسازی و چند تن از نماینده های استان به اصفهان سفر کردیم وزیر راه و شهرسازی و همراهان از طرح توسعه فرودگاه اصفهان بازدید کردند.

اکبر ترکی افزود: در این بازدید و نیز براساس توافق‌هایی که قبلا صورت گرفته بود مقرر شد قسمتی از زمین‌هایی که در اختیار وزارت دفاع و پشتیبانی است آزاد سازی و بحث طرح توسعه فرودگاه اصفهان پیگیری شود.

وی تصریح کرد: قسمتی از طرح توسعه فرودگاه اصفهان به ویژه قسمت خارجی در حال تکمیل است که در این سفر از آن بازدید به عمل آمد و همچنین بازدیدهایی از کنارگذر شرق اصفهان صورت گرفت.

وی افزود: در حاشیه همین سفر، امیر امینی معاون برنامه ریزی و توسعه وزارت راه و شهرسازی به همراه بقیه همکاران وی را به چهار شهرستان حوزه انتخابیه دعوت کردیم تا در شهرستان طرح‌های مختلفی از جمله کریدور شمال به جنوب اراک – خمین – گلپایگان – خوانسار – دامنه – داران – چادگان – بن –شهرکرد را از نزدیک بررسی کند.

ترکی در توضیحِ قرار گرفتن این پروژه در بودجه های ملی افزود: قرار دادن این پروژه در بودجه‌های ملی را پیش از این از رئیس جمهور درخواست کرده بودیم که براساس دستور وی به وزیر راه و شهرسازی و در نهایت در سفر معاون وزیر به استان اصفهان مقرر شد که این پروژه برای تکمیل در ردیف بودجه‌های ملی قرار گیرد.

وی عنوان کرد: در صورت اجرایی شدن این طرح چهارخطه شدن جاده پلیس راه دامنه به داران، داران به چادگان و چادگان به بن و شهرکرد انجام خواهد شد.

وی افزود: همچنین اجرای پل غیر همسطح در پلیس راه دامنه و ساماندهی تلاقی راه های مواصلاتی در این نقطه با انجام آزادسازی‌های لازم مورد تصویب قرار گرفت و در بودجه ۹۷ دیده می‌شود.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس افزود: در این سفر مقرر شد که در اسرع وقت عملیات اجرایی ساخت ورودی‌های شهر داران از طرف شرق و غرب داران و همچنین ورودی شهر بویین میاندشت از طرف شرق و غرب آن به وسیله پیمانکار فعلی آغاز شود.

وی همچنین در مورد اقدامات انجام شده برای جاده های بین روستایی شهرستان گفت: در ارتباط با جاده‌های بین روستایی نیز مقرر شد که قیر جاده‌هایی که زیرسازی‌های لازم در آن ها انجام شده و یا در حال انجام است براساس تفاهم نامه‌‌ای از طریق وزارت راه تامین شود که  جاده های بین روستایی چهار شهرستان فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در این تفاهم نامه قرار می‌گیرند و عملیات اجرایی آنها شروع شده است.

وی افزود: عملیات اجرایی پل زیرگذر جاده ازناوله و گادرریل گذاری در آن برای ایجاد ایمنی انجام خواهد شد، همچنین ایجاد زیرگذر برای تردد وسائل نقلیه این جاده به طرف پل نوغان در دست اقدام است.

ترکی گفت: از دیگر بازدیدهای انجام شده در این سفر پل نهرخلج بود و به دلیل کارایی نداشتن چندان این پل در این سفر مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا کارشناسان وزارت راه و شهرسازی از نزدیک آنرا بررسی کرده و طرح مناسبی در این زمینه اجرا کنند.

وی افزود: تامین اعتبار لازم جهت تکمیل و بهسازی تونل خوانسار به بوئین میاندشت و جاده های منتهی به تونل فوق الذکر نیز انجام خواهد شد.

نماینده مردم فریدن، فریدون شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس اظهار کرد: همچنین مقرر شد هزینه قیر برای آسفالت جاده چادگان- رزوه تامین شود و امیدواریم تا یک ماه آینده این موضوع محقق شود همچنین تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان جهت تکمیل جاده دوبانده رزوه – چادگان در نظر گرفته شد.

وی با بیان بررسی‌هایی صورت گرفته در زمینه جاده دو بانده چادگان به سه راهی سد زاینده رود افزود: این جاده به سبب گردشگرپذیر بودن منطقه از ترافیک بالایی برخوردار است و تامین هزینه، احداث و تکمیل جاده دوبانده شهر چادگان به سه راهی سّد زاینده رود با مشارکت سازمان عمران زاینده رود تا پایان سال انجام خواهد شد.

وی همچنین از تامین قیر رایگان جاده های درون شهری شهرستان خبر داد و گفت: قیر رایگان جاده های درون شهری در شهرهای داران، فریدونشهر، چادگان، بویین میاندشت، دامنه، افوس و رزوه از این قبیل خواهد بود.

در پایان این مصاحبه ترکی گفت: از دیگر دستاوردهای این سفر این بود که مقرر شد آسفالت جاده‌های خاکی روستاهای فریدن به طول ۱۷۰ کیلومتر و بوئین میاندشت به طول ۷۰ کیلومتر امسال و سال آینده از طریق کمک‌های وزارت راه تامین اعتبار شود و همچنین جاده‌ای که از سه راهی شافلوق تا قلعه شاهرخ رسیده است در سال ۹۷ بررسی و در بودجه قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ دیار اقوام/م.ت

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها