• کدخبر: 60246
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۱۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
  • چاپ خبــر
با حضور مدیران مربوطه انجام شد؛

بررسی مشکلات مرتبط با منابع طبیعی شهرستان های غرب اصفهان در فریدن

نشستی با حضور مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان و ائمه جمعه غرب استان برای بررسی مشکلات و مسائل مرتبط با منابع طبیعی در شهرستان برگزار شد.

به گزارش دیار اقوام؛ نشستی پیرامون مشکلات و مسائل مرتبط با منابع طبیعی شهرستان ها در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدن صبح امروز، برگزار شد.

این نشست با حضور مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان و ائمه جمعه شهرستان های فریدن، فریدونشهر، بوئین و میاندشت، چادگان و همچنین ائمه جمعه شهرهای دامنه و رزوه و در محل دفتر امام جمعه شهرستان فریدن برگزار شد.

در این نشست به بحث و گفتگو پیرامون مشکلات و مسائل مرتبط با منابع طبیعی شهرستان ها پرداخته شد و محمدحسین شاملی مدیر کل منابع طبیعی استان اصفهان پس از طرح مباحث و مشکلات منابع طبیعی توسط ائمه جمعه شهرستان ها، پاسخگوی مسائل و مشکلات شد.

مدیر کل منابع طبیعی استان اصفهان همچنین در زمینه ارجاع اعتراضات موجود و قابل رسیدگی در کمیسیون های ماده واحده شهرستان ها در زمینه رفع تداخلات اعلام آمادگی کرد.

وی با مشخص کردن فرصتی دو ماهه برای افراد معترض افزود: این افراد می توانند اعتراض خود را به جهاد کشاورزی یا اداره منابع طبیعی شهرستان های غرب استان برای رسیدگی ارائه کنند.

در این نشست مسائلی مانند طرح پیش بینی کشت گیاهان دارویی از جمله موسیر، باریجه، شیرین بیان، آویشن و کلوس مطرح شد.

در پایان این نشست درمورد کشت بادام دیم برای غرب استان اصفهان نیز بحث و تبادل نظر شد.

لازم به ذکر است که شهرستان فریدن با وسعت حدود ۸۴ هزار و ۵۴۳ هکتار در مسیر راه ارتباطی اصفهان – خوزستان قرار گرفته است همچنین قسمت اعظم این مسیر در حوزه آبخیز زاینده رود واقع گردیده و این شهرستان دارای مراتعی با مساحت ۷۲ هزار هکتار است.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ پ

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها