• کدخبر: 60193
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۳۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه:

با ائتلاف بوجود آمده توطئه ها برای تشکیل اسرائیل دوم خنثی شد

امام جمعۀ دامنه گفت: با ائتلاف بوجود آمده، توطئه بلند مدت دشمن برای تشکیل اسرائیل دومی در مرزهای ایران، ترکیه، عراق و سوریه برطرف شد و باید در این زمینه مراقب بود.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) درمورد به وجود آمدن موانعی نظیر بیماری، مرگ و.. در زندگی انسان برای جلوگیری از سرکشی ها و خودخواهی ها گفت: ما باید با پرهیز از معصیت، فرعونیت ها، سرکشی ها، خودخواهی ها، تعصب های بی جا و جهل و نفاق را از خود دور کنیم.

امام جمعۀ دامنه افزود: مواردی مانند جهل و نفاق در ما و برخی خواص، بیشتر از شمشیر ابن ملجم ها، یزیدیان، عمر سعد ها و شمر ها و حرمله ها، دل اهل بیت را داغدار کرد و آن ها را خانه نشین ساخت.

وی در مورد لزوم پیروی از سیره ناب اهل بیت و لزوم افزایش آگاهی در دین گفت: به واسطه جهل ها و دوری از اهل بیت مردم خود متضرر می شوند و امام عصر نیز زمانی ظهور خواهند کرد که خدا صلاح دانسته و مردم و شریعت به اندازه ای از درک و فهم برسند که بدانند خداوند متعال امام عصر را برای متنعم شدن ما فرستاده است.

وی در بخش دیگر خطبه ها ضمن تشکر از کسانی که در دهه اول محرم به برپایی مراسم عزاداری کمک نموده اند گفت: با توجه به اتمام دهه اول محرم باید تلاش کرد که که برکات و آثاری را که در این دهه از طریق توسلات بدست آمده است حفظ کرد.

وی افزود: راه حل حفظ این برکات، مستمر بودن این محافل، مجالس و روضه هاست و باید این سرچشمه های برکت و خیر را بی ریا و بدون تعصب در طول سال زنده نگه داشت.

وی همچنین با اشاره به واقعیت های اتفاق افتاده در دهه دوم محرم در سال ۶۱ هجری گفت: لحظه لحظه حرکت کاروان امام حسین (ع) جان گداز است و در کنار این حزن و اندوه ها، دنیایی از شجاعت، بصیرت و روشنگری از خاندان پیامبر (ص) روایت شده است.

امام جمعه دامنه افزود: در این واقعه اگر روایتگری های حضرت زینب (س)، حضرت فاطمه صغری (س) و امام سجاد (ع) نبود عاشورا به فراموشی سپرده می شد.

وی افزود: در آن شرایط سخت اسارت و عبور اطفال و زنان از کنار گودال قتلگاه و در کوفه و شام، زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) خود را برای مسئولیتی بزرگ آماده کرده بودند و اکنون آن مسئولیت خطیر بر عهده ما نهاده شده است.

وی عنوان کرد: در این مسئولیت عظیم ما باید معارف و مفاهیم اصیل عاشورا و مبانی نهضت امام حسین (ع) را به کودکان، خردسالان و نسل های آینده انتقال دهیم و باید بدانیم که دشمنان اسلام خلاف این را می خواهند.

حجت الاسلام صابری افزود: اگر ما در مجالس و محافل اهل بیت حضور نداشته باشیم دشمن در این خصوص پیروز شده است زیرا که یا خود از این راه دست کشیده ایم و یا با تحریف ها و… در عشق و ارادت خود به امام حسین به بیراهه خواهیم رفت و امام حسین دیگری را پیروی خواهیم کرد.

وی درمورد برخی انحرافات به وجود آمده در سیره اهل بیت گفت: انحرافاتی مانند شیعه انگلیسی، مراجع انگلیسی و شبکه های ماهواره ای که با هزینه های انگلستان و دشمنان اسلام به وجود آمده اند و هجمه ها و شبهه هایی را علیه دستگاه امام حسین (ع) طراحی و برنامه ریزی می کنند از این قبیل هستند.

وی در مورد این انحرافات افزود: راه حل مبارزه با این موارد که هر سال شگرد جدیدی را به آن می افزایند استفاده از عزاداریهای ناب، سنتی و خالص و نیز استفاده از روش های مشروع، پسندیده و مطلوب جدید است.

وی با اشاره برای برنامه های در دست اجرا توسط دشمنان و ضربه زدن به دستگاه امام حسین (ع) به وسیله همین عزاداریهای انحرافی افزود: استفاده از برخی افراد نفوذی و فرستادن آنان حتی در قامت مداح، مرجع و انسان های مذهبی و به راه انداختن موج های تخریبی برای بدنام کردن برخی مداحان، مراجع، روحانیت و افراد مذهبی از شگردهای دیگر آنان در این زمینه است.

وی در مورد برخی عزاداریهای اخیر در دهه محرم افزود: مداحین ما باید در همه موارد از جمله متن اشعار و نیز سبک خواندن و آهنگ و.. دقت کافی داشته باشند و برای جذب جوانان از هر جذابیت نامتعارفی استفاده نکنند.

امام جمعه دامنه با اشاره به فعال بودن همیشگی دشمن و لزوم هوشیاری افراد گفت: اینجاست که رسالت زینبی باید جلودار باشد و ما باید نهضت و قیام امام حسین (ع) را به همان صورتی که هست معرفی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درمورد دیدار رهبری با دولتمردان ترکیه گفت: با ائتلاف بوجود آمده توطئه بلند مدت اسرائیل برای تشکیل اسرائیل دومی در مرزهای ایران، ترکیه، عراق و سوریه برطرف شده و باید در این زمینه مراقب بود.

وی افزود: ترکیه که کشوری لائیک است نیز هر چند در سالهای اخیر با داعش و امریکا همکاری کرد به این نتیجه رسیده است که به غرب نمی توان اطمینان کرد و ما که کشوری شیعی هستیم باید بدانیم راه و سبکمان از غرب جداست.

وی در پایان خطبه ها گفت: اگر کشورهای مسلمان با اتحاد خود به گفته امام خمینی (ره) برای متحد شدن یکصدا شوند می توانند از ذخایر بی نظیر خود چه از لحاظ انرژی و چه نیروی انسانی و.. بهره برده و از آن برای ایجاد یک انسجام نوید بخش و برقرای نظمی نوین در جهان استفاده کنند.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ پ

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها