• کدخبر: 60179
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۲۳ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
  • چاپ خبــر
با حضور بانوان:

همایش رهروان زینبی در بقعه شیخ ابوسلیمان فریدن برگزار شد+ تصاویر

همزمان با سالروز شهادت امام سجاد (ع) همایش رهروان زینبی در بقعه شیخ ابوسلیمان دارانی فریدن برگزار شد.

به گزارش دیار اقوام؛ عصر امروز (سه شنبه) همزمان با سالروز شهادت امام سجاد (ع) همایش رهروان زینبی در بقعه شیخ ابوسلیمان دارانی با حضور بانوان برگزار شد.

جعفری از طلاب حوزه علمیه الزهرا در این همایش با اشاره به روایات و واقعیت های تاریخی از کتب اسلامی در مورد آثار تقوا در زندگی گفت: یکی از آثار تقوا در زندگی افزونی نعمت و برکت است و پیامبر (ص) بنابر کتاب الاخبار درمورد لزوم حفظ تقوا به خصوص در دوره آخرالزمان هشدار داده اند.

رقیه جعفری بر این اساس افزود: پیامبر (ص) زنان گناهکار در آخرالزمان را از زنان اهل شام بدتر دانسته اند زیرا آنان با هر گناه خود گویا سنگی بر پیشانی امام زمان خود می زنند.

وی امدادهای غیبی را از دیگر آثار تقوا برشمرد و افزود: موارد فراوانی در این زمینه در تاریخ وجود دارد و یکی از مصادیق آن نجات یافتن حضرت موسی (ع) در زمانی است که فرعون با تمام قوا، پسران بنی اسرائیل را برای یافتن حضرت موسی (ع) به قتل می رساند.

کارشناس مسائل دینی دیگر آثار تقوا را رفع بلا برشمرد و با بیان مصادیقی از این مورد افزود: اگر ما اهل تقوا باشیم باید اطمینان داشته باشیم که نصرت الهی در زندگی شامل حال ما خواهد شد.

وی در قسمت دیگری از سخنرانی خود در مورد لزوم انجام واجبات دین عنوان کرد: امام حسین (ع) برای به پا داشتن نماز و امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند و ما باید به برپا داشتن نماز اهتمام داشته باشیم و یکی از وظایف بانوان این است که اهمیت نماز را به فرزندان خود گوشزد کرده و این فریضه را از کودکی به فرزندان خود آموزش دهند.

امام جمعه دامنه در ادامه این همایش با عنوان کردن اینکه نهضت امام حسین (ع) هنوز به پایان نرسیده است، گفت: رسالت حضرت زینب (س) برای ما همچنان ادامه دارد و قرار است که این نهضت به قیام حضرت ولیعصر (عج) متصل شود.

حجت الاسلام ناصر صابری اظهار کرد: اگر امام حسین (ع) بزرگترین رشادت تاریخ را رقم زد، دایره عاشورا به واسطه نهضت پیام رسانی حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) گسترده شد و به تمام مذاهب رسید.

وی افزود: البته این نهضت درجات و مراتبی دارد و هر کس به اندازه معرفت خود از آن جرعه نوش می شود.

امام جمعه دامنه افزود: برخی فقط صدای زنگوله شتران این کاروان را می شنوند، برخی با این کاروان همراهی می کنند و برخی علاوه بر همراهی در این مسیر جانفشانی می کنند.

وی افزود: برخی از این سرچشمه معرفت سیراب شده و علاوه بر جانفشانی با خونشان شجره طیبه دیگری را می رویانند و برخی فرزندان و سربازانی برای لشکر امام زمانشان تربیت می کنند.

در پایان این مراسم ذاکران اهل بیت (ع) مدیحه سرایی کرده و بانوان حاضر در این همایش با قرائت پیمان نامه ای عهد خود با ائمه اطهار و حضرت زینب (س) را محکم تر کردند.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ گ.پ

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها