• کدخبر: 60111
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۱۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۷
  • چاپ خبــر
امام جمعه داران:

آمریکا و اسرائیل به دنبال ایجاد یک فتنه جدید نژادی هستند

امام جمعۀ داران گفت: آمریکا و اسرائیل با دنبال کردن استقلال کردستان عراق در پی ایجاد یک فتنه جدید نژادی هستند و مردم منطقه باید هوشیار و آگاه باشند.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت شهادت امام حسین (علیه السلام) و یاران ایشان، همه را به بهره گیری از این ایام دعوت نمود.

امام جمعۀ داران ضمن تشکر از مردم شهرستان برای ایجاد یک فضای حسینی در این ایام افزود: همه ما باید با شناخت دلایل قیام امام حسین (ع) بدانیم که امام حسین برای امر به معروف، عدل و.. قیام کرد و قیام ایشان به خاطر خودنمایی، تفریح و.. نبود.

وی با تأکید بر لزوم برنامه ریزی در هیئت ها و مراسمات عزاداری امام حسین (ع) گفت: وجود سخنران در مراسم های عزاداری و آشنایی با سیره و روش زندگی امام حسین (ع) از ضروریات این مجالس است زیرا دشمن در تلاش است تا ماهیت معنوی و معرفتی عاشورا را کمرنگ کند.

حجت الاسلام سیاوشی با توجه به تشییع پیکر شهید محسن حججی و شور و غوغا و شکوه این مراسم گفت: یکی از پیام های این مراسم این بود که این انقلاب به دست صاحبش خواهد رسید.

وی با اشاره به برخی ویژگی های روحی شهید حججی عنوان کرد: اخلاص، نیت پاک و حرکت به‌ موقع از عوامل مؤثر در عزت و بلندآوازگی این شهید بزرگوار است.

وی افزود: بی شک اگر به خدا ایمان آورید و عمل صالح انجام دهید محبت شما در تمام دل ها به وجود خواهد آمد.

امام جمعه داران عنوان کرد: دشمن با کشتن این شهید و انتشار عکس او در پی حضور نیافتن دیگر افراد برای نبرد با آن ها بود اما در حال حاضر ۳۰۰ هزار جوان به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) ثبتنام کرده اند.

وی در پایان خطبه ها با اشاره به موضوع استقلال کردستان عراق گفت: آمریکا و اسرائیل به دنبال ایجاد یک فتنه جدید نژادی هستند و لازم است مردم منطقه نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشند.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ پ

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها