• کدخبر: 60108
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۱۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۷
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه:

توطئه همه پرسی در کردستان عراق تلاشی برای ایجاد پایگاهی اسرائیلی است

امام جمعۀ دامنه گفت: صهیونیست ها با جمع شدن بساط داعش احساس خطر کرده و توطئه همه پرسی در کردستان عراق را برای ایجاد پایگاهی اسرائیلی پی ریزی کرده اند.

به گزارش دیار اقوام؛ حجت الاسلام ناصر صابری، در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت ایام پیش رو و اشاره به عزاداری های این ایام گفت: نهضت امام حسین(ع) یک مبنا و الگو برای تمام آزادی خواهان و عدالت خواهان جهان است و برگزاری این عزاداری ها باعث ایجاد شوق و محبت نسبت به امام حسین (ع) و اصحاب ایشان و تأمل در چرایی این واقعه است.

امام جمعۀ دامنه افزود: هر یک از ما عمر سعدها، شمرها و حرمله هایی در جانمان نهفته است و باید از ظهور و بیدار شدن آن ها در وجود خود ترسید.

وی با تشبیه کردن طمع و هوا و هوس به عمر سعدهای وجود، قساوت قلب به شمرها و بی رحمی ها به حرمله های وجودی گفت: ما باید از بیداری چنین خوهایی در خود به خدا پناه ببریم و کوفی صفتی و بی بصیرتی را در خود علاج کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به تشییع پیکر باشکوه شهید حججی در این روزها گفت: شرکت در مجالسی که شعور حسینی را همراه با شور حسینی به جوان ها انتقال می دهند باعث تربیت امثال شهید حججی ها می شود.

امام جمعۀ شهر دامنه با شبیه دانستن شهید حججی به حضرت علی اکبر (علیه السلام) تصریح کرد: حقیقت این است که این شهید بزرگوار ثمره تربیت حسینی با عیار درست است و در حقیقت شبه علی اکبری است که بدون سر، دست و پا به زادگاهش بازگشت و بدنی مثله شده داشت امّا چنان عزت و آبرویی به کشور داد که تا ابد الگویی برای جوانان دهه هفتاد و هشتاد می شود.

وی با اشاره به لزوم مراقبت در نحوه عزاداری ها برای افزایش شعور حسینی در این ایام گفت: نباید باب میل خود مجالس عزای امام حسین (ع) را طراحی کنیم بلکه باید آداب عزاداری را حفظ  نموده و از ورود بدعت ها و انحراف ها به آن جلوگیری کرد.

حجت الاسلام صابری در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به ارزش نذورات، موقوف ها و انفاق ها برای امام حسین (ع) گفت: ما باید عشق و ارادت خود را به پای هیئت ها و محافلی بریزیم که روح، شعور، معرفت و بصیرت حسینی را بهتر از هر جای دیگر در جان جوانان و نسل جدید می کارد و باید به این نوع مجالس بها داده شود.

وی در پایان خطبه ها با اشاره به توطئه صهیونیست ها درهمه پرسی اقلیم کردستان عراق گفت: این اقدام توطئه ای صهیونیستی است که بعد از جمع شدن بساط داعش و محو خباثت های آن هاست که برای قطع کانال و محور جبهه مقاومت تا مرز سرزمین های اشغالی صورت می گیرد.

وی در این زمینه افزود: در اصل اسرائیل با احساس خطر کردن و ایجاد این توطئه به دنبال تجزیه عراق و ایجاد پایگاهی اسرائیلی در مرز ایران است.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ پ

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها