• کدخبر: 60066
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۴۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۶
  • چاپ خبــر
در جلسه کارگروه بانوان و خانواده شهرستان فریدن مطرح شد؛

اجرایی شدن احداث مهد کودک بیمارستان شهید رجایی/ اجرایی شدن طرح رادیو شقایق و تاکسی آگاه

دومین جلسه کارگروه بانوان و خانواده با دستور کار پیگیری مصوبات احداث مهد کودک در بیمارستان شهید رجایی داران و گزارش کار سمن ها (سازمان های مردم نهاد) برگزار شد.

به گزارش دیار اقوام؛ صبح امروز  کارگروه بانوان و خانواده با حضور برخی مسئولان ادارات و فعالان در این بخش برگزار شد.

دستور کار این جلسه پیگیری مصوبات قبل شامل گزارش افسانه شاه منصوری روابط عمومی و نماینده بیمارستان شهید رجایی در مورد احداث مهد کودک در بیمارستان برای خدمت رسانی بهتر کارکنان به بیماران، گزارش سمیه خان احمدی نماینده سمن های شهرستان و عضو هئیت مدیره جمعیت همیاران آوای فریدن درخصوص تعامل ادارات با سمن ها برای اجرای طرح های فرهنگی از جمله رادیو شقایق و طرح تاکسی آگاه و… برای مهارت افزایی، تقویت خانواده و کاهش آسیب های اجتماعی و دستور کار سوم بررسی نقش خانواده در حفظ ارزش های اسلامی و صیانت از آرمان های انقلاب و دفاع مقدس بود.

شاه منصوری روابط عمومی و نماینده بیمارستان شهید رجایی از اجرایی شدن احداث مهد کودک خبر داد و گفت احداث این بیمارستان علاوه بر اهمیت داشتن از نظر مسئولان جزء دغدغه های کارکنان بوده است و گزارش کار احداث این مهد کودک را در رسانه ها به اطلاع کارکنان و همشریان رسانیده است.

در این کارگروه خان احمدی نماینده سازمان های مردم نهاد و عضو هئیت مدیره جمعیت همیاران آوای فریدن در خصوص رادیو شقایق اظهار کرد: این شبکه رادیویی با اجرایی کردن هفت برنامه از تیرماه سال جاری تاکنون توانسته است با زبانی محلی و ساده نکات و توصیه هایی برای برخی معضلات در جامعه مانند طلاق، اعتیاد، بهداشت محیط و.. ارائه دهد و در آموزش خانواده ها تأثیر گذار باشد.

وی همچنین درمورد طرح تاکسی آگاه گفت: در طی سه ماه گذشته تعداد هفت عدد تاکسی با همکاری شورای شهر و شهرداری برای اجرایی شدن این طرح در نظر گرفته شده اند و در هر ماه موضوعات متناسب و مورد نیاز در جامعه برای آموزش خانواده ها و مطالعه در این تاکسی ها به کار گرفته می شوند.

وی در مورد فعالیت برخی سمن ها و آموزش خانواده ها عنوان کرد: تعدادی مددجو در شهرستان برای آموزش برخی مهارت های زندگی آموزش دیده اند و در تعدادی از روستاهای شهرستان کلاس هایی مانند آموزش های پیش از ازدواج، پیشگیری از اعتیاد و کلاس های هنری برای حل برخی معضلات در شهرستان مانند کنترل استرس، ایجاد آرامش، پرکردن اوقات فراغت و اشتغال برگزار کرده اند.

عضو هئیت مدیره جمعیت همیاران آوای فریدن در پایان سخنان خود از طرح آینده سمن ها که آموزش مهارت های زندگی بر اساس نهج البلاغه خواهد بود خبر داد.

همچنین در این کارگروه کمال رضایت فرماندار فریدن بر اهمیت برپا داشتن حقیقی نماز به عنوان عامل حفظ ارزش ها، رعایت اصول و ایجاد همدلی و اعتماد در خانواده و رستگاری خانواده، فرزندان و جامعه بشری تأکید کرد.

در پایان این جلسه احمد براتی رئیس دادگستری بر لزوم بررسی آسیب هایی مانند به وجود آمدن اختلاف فرهنگ بین والدین و فرزندان در جامعه و همچنین کمرنگ شدن نقش زنان در خانواده به عنوان عنصر اصلی در تربیت فرزندان برای آشنایی با اصول زندگی تأکید کرد.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ پ

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها