• کدخبر: 59979
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۴
  • چاپ خبــر
در همایش تحکیم بنیان خانواده مطرح شد؛

طلاق عاطفی و عدم گذشت در زندگی، عامل سست شدن بنیان خانواده

یک مبلغ حوزه و دانشگاه گفت: طلاق عاطفی، عدم گذشت در زندگی، کمرنگ شدن نقش مادر در خانواده، ندیدن نقاط مثبت همسر و عدم تلاش صبورانه برای حفظ زندگی مشترک از عوامل سست شدن بنیان خانواده است.

به گزارش دیار اقوام؛ همایش تحکیم بنیاد خانواده ظهر امروز (سه شنبه) در ناحیه مقاومت بسیج فریدن برگزار شد.

زهرا توکلی، فرمانده حوزه حضرت معصومه (س)، در این همایش ضمن خیر مقدم به حاضران در همایش درمورد خانواده و لزوم آموزش مهارت های زندگی و همچنین آسیب هایی که بنیاد خانواده را تهدید می کند مانند ماهواره و استفاده نادرست از فضای مجازی و اینترنت و لزوم شرکت بانوان در جلسات بصیرت افزایی تشکیل شده مطالبی بیان کردند.

زینب سادات موسوی در ادامه این همایش درمورد بهره بردن از ایام محرم به عنوان فرصتی برای تحکیم بنیان خانواده، عنوان کرد: فضایلی مانند افزایش نشاط معنوی و داشتن طهارت ظاهری مانند فضیلت دائم الوضو بودن و.. و طهارت باطنی مانند کنترل زبان از سخنان لغو، داشتن محبت اهل بیت (علیهم السلام) و فضیلت اشک ریختن در مصائب آن ها، داشتن اخلاص در کارها و.. از جمله مهم ترین عوامل برای تحیکم بنیان خانواده در این ایام است.

استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: طلاق عاطفی، عدم گذشت در زندگی، کمرنگ شدن نقش مادر در خانواده، ندیدن نقاط مثبت همسر و عدم تلاش صبورانه برای حفظ زندگی مشترک از عوامل سست شدن بنیاد خانواده است.

وی در بخش پایانی این سخنرانی راه کارهایی برای پرورش روح به عنوان عامل تحکیم بنیان خانواده بیان کرد و گفت: شرکت در مجالس اهل بیت و لزوم پیروی عملی از سیره اهل بیت (ع)، برقراری ارتباط معنوی با شهدا و اهل بیت (ع) در طول زندگی و مطالعه کتاب های علمی و مذهبیاز جمله این راهکارها است.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ پ

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها