• کدخبر: 59952
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۳
  • چاپ خبــر
نماینده ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر:

عزاداری های امام حسین (علیه السلام) باید بصیرت بخش باشد

نماینده ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر در مراسم صبحگاه مشترک گفت: عزاداری های امام حسین (ع) باید بصیرت بخش بوده و برای پیروی از حق، حفظ انقلاب و اهتمام به دین باشد.

به گزارش دیار اقوام؛ سرهنگ احسان سروش، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن، در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح فریدن با اشاره به تشییع پیکر شهید محسن حُججی در چند روز آینده گفت: با فداکاری چنین بزرگوارانی، جمهوری اسلامی توانست توطئه های داعش و سردمداران آن ها را خنثی کند و نیروهای انقلابی نخواهند گذاشت که دشمنان به اهداف شوم خود در زمینه های مختلف برسند.

وی افزود: دشمنان اسلام طبق کلام قرآن تا هنگامی که ما به آیین آن ها درنیاییم از ما راضی نخواهند شد و ما هرگز در خصومت آمریکا تردیدی نداریم و با آن ها سازش نخواهیم کرد.

حجت الاسلام حسینقلی شیاسی دیگر سخنران این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: اگر حادثه عاشورا نبود، امروزه دین و معارف دینی نیز وجود نداشت و ما هر چه داریم از امام حسین (ع) و در ادامه آن از جانفشانی های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم است.

نماینده ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهربا مقایسه دفاع مقدس و جنگ های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و… که امروزه دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران به کار می گیرد گفت: اگر در دفاع مقدس حداکثر هفت درصد از مردم درگیر جنگ بوده اند امروز حداقل ۸۰ درصد مردم به صورت خاموش با جنگ نرم درگیر هستند.

وی در مورد لزوم افزایش شعور حسینی علاوه بر شور حسینی در ایام محرم عنوان کرد: عزاداری های امام حسین باید بصیرت بخش باشد و این مراسمات باید برای پیروی از حق، حفظ انقلاب و اهتمام به دین باشد.

وی با تأکید بر لزوم پیروی از ولایت فقیه برای ثابت ماندن در مسیر حقیقی انقلاب گفت: ما باید با مرور واقعه عاشورا خود را محک بزنیم و با خود بیاندیشیم که چرا برخی از کارگزاران و مسئولان در زمان امام حسین (ع) نه تنها نتوانستند حق را تشخیص داده و در سپاه امام حاضر شوند بلکه با سپاه کفر همکاری نموده و رو در روی امام حسین (ع) ایستادند.

وی با اشاره به برخی عوامل به وجود آورنده حادثه عاشورا و مقایسه آن با زمان فعلی گفت: یکی از مهمترین عوامل به وجود آمدن حادثه عاشورا کنار گذاشتن رهنمودهای پیامبر (ص) در زمینه جانشینی امام بعد از خود بود.

وی به وجود آوردن زمینه های اجتماعی این حادثه توسط برخی افراد مانند معاویه را از دلایل دیگر پیدایش حادثه کربلا دانست و گفت: این ایام زمان مناسبی برای تأمل به این موارد است که چه شد که بعد از پیامبر جامعه اسلامی را تا حدی به سمت انحطاط و نابودی پیش بردند که مردم خود را مکلّف دانستند که در مقابل امام حسین (ع) با نیت قربه الی الله بایستند.

وی در پایان سخنان خود، مقدمه سازی کردن در نفی ارزش ها و مبارزه با اسلام به اسم اسلام را سومین عامل به وجود آوردن حادثه عاشورا دانست و خاطر نشان کرد: امروز باید مراقب باشیم که جای حق و باطل، شهید و جلاد، انقلابی و فتنه گر عوض نشود و ملاک برای خدمت و کارگزاری در نظام پایبندی به اصول و ارزش ها باشد.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ پ

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها