• کدخبر: 59847
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
  • چاپ خبــر
فرماندۀ نیروی مقاومت بسیج فریدن مطرح کرد؛

لزوم حمایت از نمایش نمایشِ «روایت یک خاک بی نشان»/ برخی کارهای کم ارزش به استحاله فرهنگی کمک می کنند

فرماندۀ نیروی مقاومت بسیج فریدن گفت: کارهایی مثل نمایشِ «روایت یک خاک بی نشان» باید تقویت شود و مورد توجه مسئولان قرار بگیرد و افراد تولید کنندۀ این آثار باید مورد تقدیر قرار بگیرند.

به گزارش دیار اقوام؛ سرهنگ احسان سروش در حاشیه اجرای نمایشِ «روایت یک خاک بی نشان» در  گفت و گو با خبرنگار ما گفت: تئاتر «روایت یک خاک بی نشان» کاری نو و جدید در زمینۀ دفاع مقدس بود و این گونه کارها تولّد فرهنگ هستند و جبهۀ اسلام را تثبیت و تقویت می کنند.

فرماندۀ نیروی مقاومت بسیج فریدن اظهار کرد: متأسفانه بعضی از کارهای هنری در دهه های اخیر باب شده اند که انفجار فرهنگی محسوب می شوند و به مرور زمان باعث استحالۀ مقولۀ فرهنگ می شوند.

وی عنوان کرد: کارهایی مثل این تئاتر باید تقویت شود و مورد توجه مسئولان قرار بگیرد و افراد تولید کنندۀ این آثار باید مورد تقدیر قرار بگیرند زیرا که حتی اگر کار بزرگی در زمینه مبارزه با ضد فرهنگ ها نتوانند انجام دهند، با این نیت به میدان آمده اند و  جریان انقلابی باید در زمینۀ هنر و سینما بیش از پیش فعّال باشد تا بتوان از این استحالۀ فرهنگی جلوگیری کرد.

وی با هشدار دادن به مسئولان هنر در زمینۀ فعّال بودن دشمنان کشور برای ایجاد یک جریان ضد فرهنگی و دنبال کردن آن به هر شیوه ای گفت: ما نباید فقط به داشتنِ مجوزهای اکران و نمایش های موارد ضد ارزشی اکتفا کنیم و در این جریان، ناخواسته به دشمنان کمک کنیم.

فرماندۀ نیروی مقاومت بسیج فریدن ضمن تشکر از مجریان و حمایت کنندگان این نمایش و ابراز حمایت و همکاری در صورتِ تمایلِ آنان افزود: هنوز جایِ کار بیشتر برای این نوع کارها و موضوعات وجود دارد و همین که عده ای از جوانان خود دغدغۀ این مسائل را دارند بسیار ارزنده است.

وی در پایان با تأکید برحمایت از ارتقا دهندگانِ فرهنگ اسلامی در هر جای کشور گفت: در شهرستان فریدن نیز به این چنین افرادی نیاز است و ما قول مساعدت به فعالانِ مراجعه کننده در این زمینه را می دهیم.

در ادامه بهمن نامداریان کارشناس تعزیه و نمایش های حماسی و عاشورایی  و عضو شورایِ علمیِ تعزیه کشور و استان اصفهان در مورد کیفیت کار اجرا شده گفت: تئاتر بسیار خوبی بود و در اصل موضوع مطرح شده در نمایش حقیقت پنهانی است که با جامعۀ ما سنخیت دارد.

وی افزود: می شود گفت که موضوع این کار جزء دردهای پنهان جامعه است که به دست فراموشی سپرده شده و ما امیدواریم که خروجیِ این کار تلنگری به مسئولان باشد تا برای افرادی که از جان خود به خاطرِ میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی مایه گذاشته اند و متأسفانه به فراموشی سپرده شده اند کاری شایسته انجام شود تا این افراد دوباره از حاشیه به متن بیایند و مورد توجه قرار بگیرند.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ گ.ف

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها